Гъби

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 5366

Re: Гъби

Мнение от Deleted User 5366 »

chakal написа: Фев 9, '19, 08:59 Здравеите Любители на гъбите Случаино открих саит продажба мицел от само
140 вида гъби ако някои иска да пробва има малък Проблем
купить- семена -почтой.рф в Русия Успех
Проблемът е толкова "малък", че дори е-мейла ми за запитване не приемат. Не зная дали е само при мен, но и при запитвания до други подобни сайтове не ми приемат е-мейлите. Иначе в руски сайтове се регистрирам без проблеми.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Гъби

Мнение от kim »

chakal написа: Фев 9, '19, 08:59 Здравеите Любители на гъбите Случаино открих саит продажба мицел от само
140 вида гъби ако някои иска да пробва има малък Проблем
купить- семена -почтой.рф в Русия Успех
Може ли линк към сайта да поразгледаме.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Deleted User 5366

Re: Гъби

Мнение от Deleted User 5366 »

Eто линк към сайта:
https://xn-----7kctapmbvlnadixoke3g6d.xn--p1ai/
Deleted User 5366

Re: Гъби

Мнение от Deleted User 5366 »

Въпреки, че не ме харесаха, от "купить-семена-почтой.рф все пак ми отговориха. Пращат семена само на територията на руската федерация. Така, че за любителите на гъбите от България файда няма, че знаят за този сайт.
chakal
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Ное 3, '18, 18:26

Re: Гъби

Мнение от chakal »

На ютуб v=12GhGYz11wl имформативно за отглеждане на дърва
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

Ще ми се да снимам третата вълна гъбки,но ще ядосам Пламен,а аз не искам да го ядосвам,щото е пич.... :daaa: Не съм вярвал,че ще изям толкова гъби от три чувала.... :hmmm: Задължително ще повторя процедурата,като ще ползвам корените на обраните гъби,вместо купешки мицел...И ще намаля размера на чувалите....Мъъхъ...
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Гъби

Мнение от Пламен »

ivko69 написа: Фев 28, '19, 22:21 Ще ми се да снимам третата вълна гъбки,но ще ядосам Пламен,а аз не искам да го ядосвам,щото е пич.... :daaa: Не съм вярвал,че ще изям толкова гъби от три чувала.... :hmmm: Задължително ще повторя процедурата,като ще ползвам корените на обраните гъби,вместо купешки мицел...И ще намаля размера на чувалите....Мъъхъ...
Не снимай, щото има опасност да поискам да ми пращаш заразени чували. :mrgreen:
Сега заредих някакви на слънчогледова основа - купени готови, че ме мързи да си правя сам. Над месец дремят и няма сефте. Ще видим като се затопли какво ще стане. Сега стоят на около 11-12 градуса, а технологията уж е 13-25..
Ако не излезе нищо, ще стягам казана и аз, няма отърване.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

Вчера успях да си набера Майска гъба,и то добро количество.Тия които бяха по-добри за ядене ги оставих в хладилника,а прераслите ги смлях с месомелачката,сложих ги в пет литра дъждовна вода и добавих половин пакетче мая за хляб..Пънчетата по които се виждаше мицел ги сложих в един плик с попарена слама и сега ще чакам..Не,ще пия бира и ще чакам.... :lol:
Deleted User 7475

Re: Гъби

Мнение от Deleted User 7475 »

Ивко, дали тази гъба е Майска?

Изображение

Изображение

Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

Много ми прилича на Майска гъба...Ако около нея има още,вероятността е още по-голяма,но като не си сигурна не ги пипай..Аромата не е като на другите гъби,тая мирише по друг начин,на мухъл...Казват,че мирише на брашно,ма на мене по-ми прилича на мухъл...По принцип още не са тръгнали отровните гъби,ма не си прави проби...
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”