Гъби

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 187 пъти
Обратна връзка:

Re: Гъби

Мнение от johnstalker »

Уреден си! ;)
Цветарка
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Фев 20, '14, 22:20
Местоположение: градина в Трекляно

Re: Гъби

Мнение от Цветарка »

Ико, майската може евентуално да я завъдиш по тази технология, но не и кладницата - тя е в симбиоза не с житни, а с мъртва дървесина. Преди много години на едни пънчета-столчета от отрязан кавак имах самозаселила се плантация кладница. Живя две-три години, пънчетата тръгнаха да се разпадат, и тя изчезна...
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

Цветарке...нищо не разбираш... :lol: Ако искаш ще се обоснова,ма по-добре да не искаш,защото е дълга и широка...На кратко-това е грибница,с нея ще заразя жито,а със житото ще заразявам слама или пънчета..И нема да ми викаш,че няма да стане,защото ще стане.... :hihihi: А Майската гъба ще расте върху почва..
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

:hihihi:



Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

Панирах си гъбката.ОтидЕ ми 90% от едно пакетче масло,от онова с краварката в долния ляв ъгъл...В една паничка си счуках половин скилидка чесън,копър и десетина капки лимон, и добавих останалите 10% от маслото...Леееко затоплих всичко и си намазах с една четчица парченцата от гъбката....Притоплих на микровълновата,та всичките гадости да попият в панировката, и сега .....умирам.... :lol: Па после-що пия...Миии .....щото така....

Не пропуснах момента да си взема материал за грибница.... ;) Седем бурканчета заложих.. :stiskam:


Аааа,и се сетих да ви кажа-внимавайте,защото днес намерих два вида мухоморки-жълта и бяла,и добре обраснало игрище със сливовки...Рано им е още,ма са тръгнАли...Та,имайте си едно на ум... :stiskam:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

Сложих девет бурканчета с жито и по парченце грибница..Три с Кладница и шест с Майска гъба..Уж всичко беше наред..Ще видим след няколко дни... :stiskam: От грибницата всичко беше бяло като сняг..Гледах с лупата,но не видях нищо тревожно..Житото е леко сварено,просъхнало малко и с добавен гипс,после е стерилизирано на 120 градуса за четири часа..Дано стане и този път без заразяване с плесен..Ако се получи,с това жито ще заразя по-голям обем и ще съм готов за подвизи.. ;)

Миналата година,когато сложих трите чувала с Кладница,заразих и три трупчета по един метър от дъб..Направих по 15 отвора на трупче..Стояха зимата в мазето,като чат-пат ги мокрех,а от началото на пролетта са в градинката,на сянка..Днес видях,че около няколко отвора е започнало да прораства мицел..Та и от тук ще има гъби.Баси,май ще търся щайги и ще ходя на пазара... :hihihi:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

Много проби,много нещо...Не знам колко начина пробвам в момента..И не знам от коя туфа ще излезне заека,но ще го чакам.Тръгнал е да прораства мицел от Майска гъба там където най-не очаквах..На първата проба,където полях едно сварено жито с онова смляното с маята..От тая проба имам три пликчета с по около 300 грама жито...И не съм спазвал никаква хигиена...Дано стане... :stiskam: И отпечатък свалих,и вече го изпозвах...Абе,в момента мястото където си правя разсада е пълно с бурканчета и пликове... :lol:
Deleted User 7475

Re: Гъби

Мнение от Deleted User 7475 »

Какво си имам?! :ieeee: Гъбкиии! :ieeemyzh: :D


Изображение

Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

Алис,лееекичко,ама много лекичко,почвам да ти завиждам...Домати си имаш,гъбки си имаш... :hmmm: Завистта е от оная благородната,нали знаеш... ;) Ако съм на твое място,ще щипна малко от тоя мицел и ще подхвърля на още едно место.. :stiskam:Примерно това което са го разбутали гъбките...Не мога да им се нагледам..Пу,пу,пу..
Deleted User 7475

Re: Гъби

Мнение от Deleted User 7475 »

Идеята е отлична. :) Трябва да помисля. :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”