Гъби

Модератор: Миша

Публикувай отговор
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

Ааааа,Пламене,не ми разваляй настроението...Какво е това-10 гъби от чувал..? Ми само на тая буца,която съм снимал от близо,има над 70 гъби...Над 150 са общо...И това е едната страна на чувала,от другата е почти същото...И това е единия чувал,а са три... :hmmm: Или аз съм прекалил с мицела,или майстора на твоите чували се е стиснал,и не е сложил достатъчно...Или пък при мен са намерили подходяща среда... :hmmm:

Или си е до ръка и мерак,както каза Краси...Ако е прав,ще взема да пусна едно тото,защото и това ще го направя с мерак... :lol:
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Гъби

Мнение от Пламен »

10ина буци имам предвид. Много е вероятно моят мицел да е бил по-малко, а и условията по-сухи, така че от теб се очаква повече. Само да си подготвен, че може да има дълги сухи периоди без гъби и после пак да излязат. Ето една буца, като са малки могат да се броят, после се сливат.

Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

Пламен написа: Яну 2, '19, 23:15 10ина буци имам предвид. Много е вероятно моят мицел да е бил по-малко, а и условията по-сухи, така че от теб се очаква повече. Само да си подготвен, че може да има дълги сухи периоди без гъби и после пак да излязат. Ето една буца, като са малки могат да се броят, после се сливат.

Изображение
Е така ми харесва...10 такива буци от чувал си е перфектен добив...Ще те послушам и ще задържа чувалите повече време,сложил съм ги на място на което хич не ми пречат..
НАМ
Кана кафе
Мнения: 555
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 188 пъти
Получил благодарност: 125 пъти

Re: Гъби

Мнение от НАМ »

Поздрави на всички гъбари и голяма реколта ви пожелавам! Само малко ме смущава, като ви гледам как ги отглеждате в затворени помещения. Аз ходих преди време на един уъркшоп за гледане на гъби в домашни условия в Ротердам. Там ни дадоха мицел на кладница, която нямала спори, и ни предупредиха, че вдишването на спори от отглеждането на гъби в затворени помещения било вредно. Та съвета ми към всички, които отглеждат гъби , е да вземате мерки или поне да прочетете повече по въпроса.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

Тръгна ми и третия чувал...Този който е най-ниско...И той е пълен с гъбки...Пламене,беше прав за овлажняването...Ако не ги овлажнявам сутрин и вечер,гъбите стават с по-тъмни краища и по-жилави...Абе ще има за още поне три салати и три тенджери имитация на шкембе чорба...Па ще чакам нови вълни от радости... :stiskam:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

Те ги те..Най-ме радва,че всичко стана по етапно..Не тръгнаха всички чували по едно и също време,а един по един...Баси кефа... :hihihi:
Изображение
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Гъби

Мнение от kim »

Браво, много са сладки. :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

:tzeluvka:
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Гъби

Мнение от Пламен »

Кеф е наистина. Гледам тръгнали са 6-7 буци наведнъж. При мен нямаше повече от 3 на една вълна.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

От другата страна на чувала има още три буци... :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”