От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Студ и дъжд....И доматките жълтеят все повече,и повече...Средно ранните,а на ранните хич не им пука,зеленеят,цъфтят и връзват...Другата година слагам семената да се рътят на 30.03...Мдааа...Да ме подсетите ако забравя... :hmmm:
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Всички ще се оправят, :stiskam:. Догодина пак засей малко средноранни преди 30 март, защото може да е топло и ще те е яд, че нямаш разсад. Много съм доволна, че сях на 5 април за градината.
Сега въпрос-задачка, т. е. озадачена съм - сях 2 семена Розовая Катя, от които едното кръстоса, а другото поникна по-късно, ама си стои само с котиледоните. Не го пипам, но ме човърка защо е като затапено. :hmmm:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от shoshy »

И при нас е студено и дъждовно :hmmmmmm: , ама каквото -такова.
Четох разни мнения за това кога се торят доматите...Едното беше - първо торене 15 дни след засаждане. Другото - до втора китка доматите не се торят, за да не тръгнат само на листа. И сега.. :hmmm: :hmmm: . Моите за 15 дни и до първа китка няма да са.
Вие как ще торите?
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2847
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1068 пъти
Получил благодарност: 1179 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Клеър »

Ивко , как така жълтеят? Ти не ги ли разсажда скоро ? Виж колко е лошо времето , няма слънчице, студено е , не им харесва времето.
Ранните вече са се приспособили навън , закалили са се и за това не им пука. Още малко и другата седмица като пекне ще живнат и ще се съвземат. После като поостареят тези по- жълтите листа , клъц клъц с ножицата . Имаш опит в това ;)
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2847
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1068 пъти
Получил благодарност: 1179 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Клеър »

shoshy , ти със каква тор мислиш да ториш?
Домашни рецепти или изкуствени торове ще използваш ?
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от shoshy »

Мисля да пробвам рецептата с коприва и мая.
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

С копривата, според мене, няма да преториш в никой етап от развитието на домата. Още не съм я приготвила моята коприва.
Jana_52
Двойно кафе
Мнения: 164
Регистриран на: Апр 6, '19, 20:59
Местоположение: Варненско
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Jana_52 »

Ами и аз да кажа до къде стигнах. Студено е при нас, но засях към 180 корена в градината. Тази година не броих и се оказа, 4е имам около 800 корена домати .200 вече ги раздадох и още 200 ще дам .синът ми купи 100 колчета 4амови и 100 дъбови по 1.30 лв.последните не мога да ги пипна , защото имат едни малки трескички, които се забиват в ръцете Та дядо Н. Сложи едни дебели ръкавици и ги заби. Пиша това зада не се излъже някой да купи от тях. Ще кача и снимки.
Изображение

Изображение
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от shoshy »

Алис, и аз не съм накиснала още копривата :oops: , ама в почивните дни мисля да го направя.
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 107 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от хортензия »

Копривата е идеална според мен точно за този етап от развитието на доматите,само не прекалявайте с нея.Казвам от опит.Преди 2 години (когато я ползвах за пръв път )торих два пъти през 10тина дни с нея.Доматите ,а и не само те сами сте виждали буквално ток ги удря, хвъркват от раз,но правят много листна маса ,дълги листа ,а цвят не.Затова миналата година торих веднъж с коприва,следващото беше с мая и още два пъти с пилешки шербет и това им беше .Отчетоха се предоволно :daaa: Тази година ще следвам същата схема.
Останах доволна и от отварата от полски хвощ (Мише :tzeluvka: )даже мисля тия дни да ги почерпя с такъв чай ,че с тези дъждове и студ...
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”