От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
НАМ
Кана кафе
Мнения: 555
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 193 пъти
Получил благодарност: 125 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от НАМ »

И моят Полярник показва ясни признаци на огъсочване 😊
Ивко, имам жълто чери Мирабел, малко дребно е, аз предпочитам по-едрите черита, но на вкус е много добро, ако искаш мога да ти изпратя от него.
НАМ
Кана кафе
Мнения: 555
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 193 пъти
Получил благодарност: 125 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от НАМ »

Този уикенд в Пловдив ще има съпътстваща изложението Агра био конференция по природно земеделие и ще се говори и за почвените микроорганизми. http://prirodnotozemedelie.com/конферен ... елие-2019/ Лошото е, че започват много рано за някой, който не е от Пловдив.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

:sneee: Може да ми се смееш,ма като не ми тръгне някой от по-не важните сортове аз се радвам...Това значи още един култук от хубав домат...Защото каквото ми тръгне,аз ще го оставя и ще го гледам... :ufff: На всичко давам по един шанс за живот...А и аз като теб,обичам по-едрички черита... ;)
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Ивко, ако имаш толкова място, че дори за вкореняване на колтуци пишеш, да изпратя още 50-ина сорта :D .
За Женечка получих отговор - плододава през целия сезон. Живи и здрави да стигнем до събиране на семена, после ще пращаме, разбира се, ако харесаме сорта (сортовете).
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Недялков написа: Фев 21, '19, 21:00 Някой ползва ли янтарна киселина,има голямо приложение като чета в нета,Иван я добавя в една от рецептите си
Не съм я ползвала.
Сега се върнах назад, за да видя къде Иван я добавя. В клипа с куркумата
► Виж съдържание
само изброява, че може да се добави 1% янтарна киселина. Пише, че тя е във вид на прах или таблетки, значи се добавя в доза 1 на сто. Не, че ще я ползвам тази рецепта, но ми стана интересно за янтарната киселина. В един сайт прочетох, че я ползват и при цветята.
chakal написа: Фев 21, '19, 15:45 Към Ивко Главен ловец на микориза ивсеки които се интересува от темата клип наИгорь Билевич
Ютуб.com/watch? v=X64-yCafego
Това е
► Виж съдържание
chakal написа: Фев 19, '19, 06:14 На същия ютуб кянал има клип глинестая почва и как получить урожаи первъи год
Канала има много интересни клипове
► Виж съдържание
- много мотивиращо видео
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

Сега за такива, които не са били в час, да споделите от къде сте се сдобили с тази микориза (за Ивко разбрах)
и какви са тия домати - гъсоци.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Ким, микоризна ваксина купих онлайн от http://www.agrobio.bg/bg/products/44.html.
Доматите "гъсоци" са Полярник. :)
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

Алис написа: Фев 22, '19, 22:27 Ким, микоризна ваксина купих онлайн от http://www.agrobio.bg/bg/products/44.html.
Доматите "гъсоци" са Полярник. :)
Благодаря Алис!
Полярник - гъсок. Да не съскат нещо... :D
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

:lol: Моите още не издават звуци, ама знае ли човек? :lol: Имали дълги листа. И това още не са показали. :) Харесват ми, че не се издължават. Дано "слушкат" и занапред. :)
Аватар
Норе
Дълго кафе
Мнения: 103
Регистриран на: Яну 23, '18, 16:19

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Норе »

kim, от какво са се споминали твоите Бони М?

А със семената, които показа в почернял и непочернял разтвор, какво се случи - покълнаха ли, за колко време и имаше ли разлика между едните и другите?
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”