От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Deleted User 5366

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 5366 »

Вижте френците как отглеждат домати:

Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 139 пъти
Получил благодарност: 174 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ugod »

chakal написа: Фев 11, '19, 06:21 Ивко за сладос като се налеят доматките руските поливат с калиино удобрение
В форума томат. Помидор има цяла тема за разгибритизаацията на доматки и др
Дори казват че някои сортове не са хибриди просто производителя написал F1
За да купуваме затова те. Правят проби и може всичко да. е едно и също само
да загуби болезно устоичивост
Някой беше казал, длъжни сме да проверим.Може да се пробва с няколко семена, за да се разбере сорта дали е хибрид или не.
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от помидорче »

И аз да се похваля. В неделя се показаха Лабрадорчетата, които Ивко ми изпрати, тоест от семенца на Пламен. Доброто другарче си ги подели с мен
Ивко, Пламене, благодаря! :gush:
От три посяти на 03.02., три изскочили. Те ще са за оранжерията на свекъра.
Посях му два дни по-късно и две семчета от Алис.
Алисче, благодаря! :tzeluvka: Днес рано сутринта проверих. Едното вече се е показало. До довечера чакам и второто. Голяма тръпка е. Дано само да ги опазя. Миналата година отгледаха сама 14 коренчета черита, ама ги сях късно за градината в топлото време. ММ ми направи поставка под прозореца и сега там ще има бебета разсади.
Посях доматките в торф и ми се струва, че бързо изсъхва. Страх ме е само да не преполея или да не засуша много.
Другата седмица ще посея Лабрадорчета и са нас за в градината на етапи, както ме посъветва Алис.
А относно сортовете, които искам да пробвам...преброих около 70 вида. Кога ще се изпробва това, не ми е ясно. То било голяма краста. :hmmm:
Да сме живи и здрави, да си гледаме градинките и да им се радваме.
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Помидорче, радвам се на успехите ти! Ще пробваш 70 сорта тази година ли? :shock: :D
От моите Лабрадори засега са поникнали 15 от 16, Женечка, Полярник и Маскотка 100%, от Латах 2 от 3. Семенцата, които рязах, са направили кукички вече, а някои дори поникнаха. :dovolen:
Гледам, че на едно Женечка котиледоните му станаха на петна, което не знам на какво се дължи. Подсипах сух торф отгоре, да не би да му е прекалено влажно. :hmmm:

Изображение
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2848
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1086 пъти
Получил благодарност: 1179 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Клеър »

Браво на вас момичета ! С голяма любов всичко се получава.
Помидорче, ако имаш място защо да не пробваш 70 сорта тази година?. Няма нищо страшно . Просто ще имаш малко повечко за надписване. Ако догодина събереш още толкова .....?

На моите лабрадорчета паднаха няколко цветчета , да съм солидарна със Ивко та да не се чувства самотен. Доматки ще ядем на лято това е сигурно.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от МГХ »

ср фев 06, 2019 8:58 am
И така. От засетите на 2.2.2019 г в 17.30 ч семенца от Лабрадор, Полярник, Ръгби, Рила, финал и Биг Бийф, първи се показа тази сутрин Биг Бийф....
И продължават да са бързаци тия Биг Бийф -виждат им се новите листенца вече /6 дни след поникването/

Изображение

Изображение обаче небето пак в облаци :hmmm:
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 139 пъти
Получил благодарност: 174 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ugod »

Ако може да им сложиш половин отрязана чашка и да подспиеш с това, което си използвал за засяване.С цел да си пуснат допълнителни коренчета, забавяне на изтеглянето .
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 139 пъти
Получил благодарност: 174 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ugod »

Сетих се да кажа,че може да сложиш някакво алуминиево фолио от неосветената част, за да се намали огъването към светлината.По -този начин светлината ще се концентрира към растенията.
maria67
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1108
Регистриран на: Яну 31, '12, 14:18
Дал благодарност: 28 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от maria67 »

Краси Лазаров написа: Дек 31, '18, 17:33
МГХ, можеш да добавиш към списъка и едно чери, Гарденърс дилайт го дават примерно ранно, но аз самата досега не съм го садил
Това чери е по-голямо от стандартните. Става голямо колкото дребен орех и е много вкусно. Обаче ми се стори не толкова ранно. От три черита,които мин. година отглеждах Гарденърс дилайт узря с десет дни по-късно.
Краси, а какво би препоръчал като по-ранно чери от твоя опит, което да не отстъпва и на вкусови качества?
Аз лично не харесвам много-много чери доматчетата, но домашните са ми поръчали да заложа 2-3 корена в оранжерията, които хем да са ранни, хем - вкусни, да не са с дебела кожа, че и да са плодовити :hmmm:
Моля за мнение от всички любители на чери!
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от МГХ »

За «Gardener's Delight» пишат следното, а миналата година при мен узря един от първите:
Вегетационен период: 55-68дни
Сейте за: ранно производство - 20 Януари - 25 Февруари
за средноранно производство - 1 - 30 Март
за късно производство - 25 Април - 10 Май
Руснаците го наричат още Восторг садовода. Дават 63 дни от разсаждането до узряване. Това значи ли, че ако разсадя на 25.април ще имам узрели черита около 30.06. :hmmm: :hmmm:
И още: " Томат Gardener's Delight (Гарденерс Делайт), старинный сорт Изображение
Сорт помидоров Gardener's Delight знаменит своими вкусовыми качествами, а также устойчивостью к непогоде и вредителями. По моим наблюдениям, это правда. Томат показал себя очень надежным. Я выращивала помидоры Gardener's Delight в теплице в 2012 году в один ствол. Это высокое растение, требующее очень высоких сильных креплений. Плоды небольшие, ровные, красные. Урожай, как водится, последний собрали в ноябре. "
Ще сложа и аз няколко семенца.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”