Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Благодаря ти.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

MotacillaAlba,пак ти се радвах на доматките...Тия най-в дясно,с остричката муцунка какви са? Ръгби или Юбилеен на Тарасенко..Питам те,защото съм взел семена от Юбилейния,и ще е добре някой да каже две думи за него...
Последно промяна от ivko69 на Ное 13, '18, 21:19, променено общо 1 път.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

Ръгби, Серия 1, сяти на 15 януари, при Ръгби от три серии - най-късно засадените най-рано се предадоха, а най-първите изкараха най-дълго, всъщност изкараха от мраз до мраз.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Пак ти благодаря.. :tzeluvka:
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 610
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 58 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

ivko69 написа: Ное 13, '18, 11:57 ...Аз пробвам едно поливане с десет литрова бутилка..За сега върви добре,за 11 часа са изтекли около два литра вода..Интересно ми е дали ще изтече цялата. :hmmm: Ако съм доволен от резултата,ще сложа между двата реда домати десет бутилки и това ще ми е капковото,а и водата ще има време да се загрее от слънцето,нали да не простудя дечицата.. :lol:
Ето за този вид поливане говоря,само че на тоя пич са му големи дупките и водата много бързо ще свършва..
Ивко, това с бутилките ме заинтригува.А като са затворени капачките, не се ли получава вакум и да спира да тече?Или това е идеята, да е по бавно.
Аз все се каня да сложа капково поне в оранжерията.Ама като се знам, пак ще дополивам с лейката, така че няма смисъл. :lol:
maria67
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1108
Регистриран на: Яну 31, '12, 14:18
Дал благодарност: 28 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от maria67 »

Поръчах опаковка от 500 бр.семена на Пинк рок.
Има ли желаещи да си ги поделим?
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Ми не спира Донче..Десет литра бутилка с два отвора по един милиметър изтече за 45 часа,горе-долу,защото е свършила нощес, и не можах да засека точно..Рових земята под нея и си е намокрила баш как трябва..И аз мислех,че ще спре,но сигурно земята постоянно тегли и системата си работи..Ако е във въздуха задължително ще спре,нали така се прави походна мивка-закачваш пълното шише на някой клон,в долния край правиш една дупка и когато искаш да се измиеш,отвърташ лекичко капачката и вадата тръгва.Маркуча е до мене,ама искам водата с която поливам да се затопля поне малко..А ако знаеш как обичам да поливам и от време на време да си мокря краката,и да ставам само кал.. :lol: Абе има нещо свинско в мене-обичам тикви,обичам кал,обичам да ме чешат... :lol:
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 610
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 58 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

Тогава определено ще го пробвам.Имам много 6 литрови бутилки, ще пробвам първо с тях. :nazdrave:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

А аз съм приготвил една деветнайска,на диаметър е същата като десет литровата,но е по-висока..Аз пък от 19л имам много..Айде :nazdrave: и да отиваме да пробваме...
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от помидорче »

Ивко, ние които по една седмица не можем да се доберем до дворчетата си...,ще разчитаме на твоите експерименти. :idea1: Ама ще искаме снимков материал и схеми, и то подробни. Нарисувано - къде е редът, къде е доматът, къде е бутилката, бройки, литраж, отвори, диаметри, радиус и дълбочина на напояване, време и т. н. Изобщо всякакви подробности и формули. Видяхме, че това си го можеш.
Ти пишеш, че под бутилката е мокро, а около нея как е. Колко я вкопа? И въобще каква площ ще да се напоява с една бутилка? Как ще са разположени спрямо доматките за най-оптимален ефект. Абе ще разчитаме на теб. :tzvetentze: , а после...бутилко-капковото си върви...и... :nazdrave: :bira: :srock:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”