Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Аз съм си спокоен и хич не ми пука... :ieeemyzh: Или ще се развиват както аз искам,или ще ловят гората...Преброих на един Полярник 56 доматчета които ловят окото,още 7-8 китки с доматки като грахово зърно и нагоре още цъфнали ,и по-нагоре още напъпили....И като го гледам,че няма китка с по-малко от шест плода,това ще направи сто и петдесет доматчета...Ееее,това кога ще узрее..Аляската не съм я броил,защото ме беше страх,че ще излезе някакво число на което и аз да не повярвам...А и съм много доволен,че раните от рязането зарастоха още същия ден,защото това Полско яйце го резнах през време на дъждовете и то плака като асма три дена..
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1003
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от хортензия »

Аз съм решила да прекърша върховете след 5тата китка в оранжерията. Никога досега не съм го правила,но наблюдавам че нагоре стъблата изтънява т и започва да хвърля цвета заради жегите.Сега прочетох,че така и наедряват и започват да зреят по бързо.
Днес и нас не ни подмина градушката :snif: Няма много поражения по външните домати,но щом спря дъжда грабнах пръскачката и минах всичко с Ридомил голд + яра мила.Краставичките и пъпешите бяха на решето дано за заздравеят раните :stiskam:
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от alexg »

Хортензия, хубаво е било след градушка с меден препарат за калциране на раните и като прекършваш върховете оставяш две листа отгоре. Ти сигурно си знаеш, но да спомена. :dovolen: Аз преди седмица прекърших върховете на всички домати в оранжерията, като цяло са на 5-6 китка, има и на 7-ма. Успех! :daaa:
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Вчера откъснах в оранжерията един червен Лабрадор с размер на голямо чери. Има вече леко жълти, т.е. мога да систематизирам - засях на 17 януари, засадих на 29 март, първи узрели домати - края на май. Тази схема работи добре при мене, защото и миналата година беше почти същата. Разликата е, че предната година сях на 9 януари, но резултатите са еднакви. Тази година виждам доста по-едрички и като че ли повече домати, но нали е по-топло, обяснимо е.
Розовият с картофени листа доста добре върви, пу-пу! Бононията също има много домати!
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1003
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от хортензия »

Алекс,Благодаря за съвета :tzvetentze:
Искам да си поръчам 1л.масло от нийм от ибей,моля препоръчайте ми коректен търговец от който сте доволни.Доста са и не мога да се ориентирам.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

хортензия написа: Май 27, '18, 15:12 Алекс,Благодаря за съвета :tzvetentze:
Искам да си поръчам 1л.масло от нийм от ибей,моля препоръчайте ми коректен търговец от който сте доволни.Доста са и не мога да се ориентирам.
Хортензия, ето тук питай https://bezmotika.com/topic/22-%D0%BF%D ... %B9%D0%BC/
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от greeneyed »

Хортензия, моето 100мл съм го купила от една варненска фирма, потърси "масло от нийм варна"
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Алис,поздравления за първото даматче,дай боже все хубави и вкусни.... :stiskam: И при мен Розовото с картофени листа върви много добре,прави китка след китка....Загледай цветчетата от вътре да видиш какви са интересни...Аз не съм големия разбирач,но това зеленото където стърчи точно в средата го виждам за първи път...
А на ония стриганите си подбрах десетина доматчета като грахово зърно и им вързах по един червен конец,е така за контрола...Ми за два дена ми се вижда,че си растът и хич не ми приличат на стресирани..Ще видя след десет дена как ще са... :stiskam:
И да ви покажа какво си донесох след като се разходихме с пушката в гората...За няма един час...

Изображение
И на скара,и пържени,и панирани все са ми тежки,но сушени са върха...Само като подправка,слагам ги почти на всичко...Манатарки..Или по-точно:три бронзови манатарки,две сърнели и другото са обикновена манатарка....Дано да не бъркам ..:lol:
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1003
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от хортензия »

greeneyed , поръчвах от тях миналата година ,но излиза скъпичко,а разфасофката е малка .Точно тук прочетох коментари за по-големи и по-евтини разфасофки от ибей.
Алис :tzeluvka: вече се записах дано се класирам :tzvetentze:
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от peterstamov »

https://www.ebay.com/str/naissance
https://www.ebay.com/itm/Naissance-Neem ... Sw44BYieZE

Интересно, в каталога има течен.....
May the Force be with You!
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”