Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Миша »

Като споменах гадинки някой ползвал ли е от сините лепливи ленти навън? Как ги закрепяте, на каква височина и увреждат ли се от дъждовете? :hmmm:
Не ги уврежда дъжд, но те са по-скоро за мониторинг, отколкото за профилактика, малко трипс се лепи на тях , проблем е, ако има много прах, навън бързо се напрашват и лепилото се запечатва .За височина- колкото по-близо до доматите толкова по-добре
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1003
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 118 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от хортензия »

Благодаря ти Мише :tzeluvka: Точно с такава цел ще ги пробвам тая година, в комбинация с цветята се надявам да не ги допусна до доматите. :stiskam: Купих си ленти 40/25 ,мисля да ги режа на 3 и да сложа в началото и края на реда само че как да ги закрепя на самия кол ли?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Миша »

хортензия написа:Благодаря ти Мише :tzeluvka: Точно с такава цел ще ги пробвам тая година, в комбинация с цветята се надявам да не ги допусна до доматите. :stiskam: Купих си ленти 40/25 ,мисля да ги режа на 3 и да сложа в началото и края на реда само че как да ги закрепя на самия кол ли?
Не на кола, листата ще се налепят за тях, аз ги слагам с жичка за привръзване от тези облечените от Джъмбо, не знам как се водят , слагам ги близо до доматите в началото на сезала , на който се увиват, в твоя случай на кола, после постепенно ги вдигам, на края ги окачва ммежду сезалите/колците, на височина по-високо от нивото, до което достига косата ми, няма нищо по-неприятно от това да си залепиш косата на такива лепки :ufff: :eeeh:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Lizi »

Ранните ми домати започнаха да никнат.Тази година заложих на Лабрадор, Стара мечта, Биг биф, Злоти Озаровски и едни розови - донесени семената от Италия преди години , на които засъжаление беше изгубена опаковката , но си ги подържам , защото ми харесват. Не стават високи , раждат едри , розови , вкусни домати, без почти никакви семки. Ранен сорт и не са хибрид.Аз съм си ги кръстила Италия.
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от peterstamov »

С такер машинката на отделно колче.
Правя си ги.

тези съм ги пускал....
Пробвам снимките от гугъл диска дали ще се виждат.....

Изображение


Изображение
May the Force be with You!
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1003
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 118 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от хортензия »

Аз виждам само първата снимка :hmmm:
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от peterstamov »

Предложение..........Увеличете времето за редакция?

Изображение
May the Force be with You!
Lois

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Lois »

Привет и за много години, докато е още януари :dovolen:

Влизам с една молба, срам не срам. Загубих си семенцата, отделени за посев през тази година, не питайте - тъпа работа, заминал бурканът с тях сред едни други буркани в щайгата и те така - без посадъчен материал съм.

Та, молбата ми е - ако някоя добра душа може да отдели малко от своите семки и да ми прати, ще съм много благодарна! Не искам да купувам от пазара, разчитам на вашия добър подбор, като искам да ги платя, естествено, плюс разходите.
Преди две години две мили девойки ми бяха изпратили от техните - бяха чудни сортове. Харесвам сладки, едри домати, с тънка ципа - от рода на биволските сърца, розовите сърца, сърцето на Албенга, без Лабрадори :lol: Приемам и розови, и червени :nod:
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от peterstamov »

ДОМАТИ РОЗОВА МЕЧТА

За пръв път го виждам това........някой?
Някой пробвал ли е семената на тези BSB....... :dovolen: Розов Виолет, Българско Сърце ...... пипер Фери

Изображение
May the Force be with You!
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Краси Лазаров »

Опитвал съм на тази фирма ЕИФ 91 няколко сорта домати все бяха със женски имена,Сабрина,Джесика и т.н. Не останах доволен,търговски домати,дебела ципа и не са вкусни. Този сорт не съм го опитвал,може да е добър,другите бяха червени. Нямам доверие на гръмки имена,но напоследък в това са най-добри. :dovolen:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”