Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Isa Bel »

qn4eto написа: .... защото за малко време трябва да свърша много работа, не успявам с всичко и тя ме затрупва. Но с по някое чалъмче, подсказано от приятели тук и там се надявам аз и подобните ми да си облекчим ежедневието. и да остане само удоволствието. :dovolen:
едно човече от ПОДОБНИТЕ казва Дзак :hihihi: :stongue:
/защото темата ми е много близка ... по отношение на зеленчуците/

... наистина при нашата ежедневна надпревара с времето и факта че зеленчуковите ни градинки са далече от нас - единственото което ни кара да намалим "хамалогията" е желанието да хапваме храна произведена от нас .... за 3 години препускане напред-назад между селото и града съм имала не веднъж мисълта да се откажа, защото понякога всичко ми идва в повече .... и точно в такива моменти на отчаяние се появява някоя прекрасна идея, която дава възможност да се продължи напред ... :idea1: ....

... айде да идва новата зеленчукова година че ме сърбят ръцете вече :sdance: :spoolparty" :shappy: .... смятам от февруари да подкарам разсадите навън в малките парничета, ще ги опаковам с агривело и .... да видим дали ще успея да дам началото /това е най-новата ми идея - дано проработи .... :ieeee: ... ще се отчета :daaa: /
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 521
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 71 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от qn4eto »

Руми, все се каня да попитам тук, (та повече акъл да съберем), за твоите парничетата. През деня- добре - когато има слънце то ги топли (но дали няма опасност от прегряване ако са " сами в къщи"), ами ако е мразовит деня, ами през нощта? Да речем, че температурата е над нулата и не загинат, но дали не страда развитието им? Дали това няма да се отрази на по- нататъшното им развитие? Моите стоят в една витрина и проблема е подобен, плюс съмнението дали е достасъчно светло. Все са ми издължени разсадите и при засаждане заравям повече, което пък значи повече корени. Дали е така?Може би във форума от съветите на Миша някаква информация мои е останала и оттам този въпрос. :dovolen:
wenche

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от wenche »

qn4eto написа:Може би във форума от съветите на Миша някаква информация ми е останала и оттам този въпрос. :dovolen:
Миша и излязоха пришки на устата да повтаря да не бързаме с разсадите, но кой ли я слуша. :hihihi:
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 521
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 71 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от qn4eto »

Слуша я, слуша. Но колкото и късно да се сеят, пак трябва да ги дондуркаме през февруари, когато си вали и сняг по нашите ширини. Най- рано при нас можем да садим в края на март, но такъв риск няма да поема. Началото на февруари рано ли е за слагане на семената?
И пак казвам, тук проблемът е в отсъствието ни по цял ден от къщи. Иначе Иванина като си е по цял ден у дома си включва и изключва когато е нужно и доосветява, тя не е за мислене...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Миша »

Набързо-ако нямате лампи по-добре не слагайте ранен разсад, при къс ден растението залага на вегетативен растеж и залага по-високо цветовете, освен това защо ви е необходимо да пикирате, ако става въпрос за разсад, отглеждан вътре, аз лично никога не бих пикирала, направо от гъст разсад малки , но закалени растения директно в земята без пикиране, хем малките по-добре се прихващат, хем не заемат толкова място на слънчевите прозорци . За експеримент може да пробвате ранен разсад, но растението ще роди като цяло по-малко и по-малки плодове, то иска топла земя и малки температурни разлики , тогава разгръща целия си потенциал. Има толкова други неща, с които да си запълваме времето зимата , изключвам готвене :eeeh: , но пък зимата е идеалното време за мечти, топли кревати с книга в ръка, хубави разговори с приятна компания, време да разкажем кой къде бил и какво преживял, разни такива задължителни зимни задачки :D
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Kaira »

Честита Нова година, qn4eto!!! :tzeluvka: :gush: :liubov:
Изображение

Изображение
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 521
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 71 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от qn4eto »

Честита Нова Година на всички заразени с единствения хубав вирус, наречен градинарство! Желая ви много здраве и благополучие, много щастие и удовлетворение, здрави плодове и красиви цветя в чудесните ви градини, любов и топлина в домовете!
За съжаление не можах да кача картичката, но ще продължа да опитвам! :tzeluvka: :liubov: :ssvirka: :sdrink: :sheart:
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 521
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 71 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от qn4eto »

Ехоооо, събудете се вече, пролет е( почти) :dovolen: Готови ли сте с планове и стратегии против хамалогията? Хайде да споделяме, време е вече. Че трябва да се влиза в градината, а като гледам - всички се изполразболяхме. Наложително е да променим начина на действие.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от ivanina »

Ми, аз отдавна съм будна Янчето, и
кой е болен!? :shock: ....здрава съм като бик,
но от предното клекни - стани, рязането на розите - мускулната треска ме държа цяла седмица,
и ходех като спитлан кон! :lol:
Та сега , се чудя от къде да я захвана, че да мина по- леко, без травми! :twisted:
Канех се , да си купя моторна мини фрезичка за окопаване покрай розите, но още не съм направила покупката,
и явно няма да ми се размине и тая хамалогия- окопаването им на ръка. От там , пък сигурно ще се сдобия
с диагнозата "сецнат кръст",
и пак мазила с мирис на камфор. :x
Страшна е първата битка, после свикваш и няма болка...но то тогава! :cry:
......искам, всичките градински техники на света да са строени пред мен! :P
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
tanasaki
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Авг 23, '17, 22:34
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от tanasaki »

ivanina написа: Мар 29, '18, 14:05
но от предното клекни - стани, рязането на розите - мускулната треска ме държа цяла седмица,
и ходех като спитлан кон! :lol:
И вие се опитвате и мен да ме зарибите с тези рози, но и тук Ви наемрих :D ;)
Ако не живееш на ръба, значи заемаш много място!
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”