Стрептокарпус

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 874 пъти

Re: Стрептокарпус

Мнение от greeneyed »

Катюшка, стрептокарпусите, които с в най-малките чашки ,да ги прехвърлям ли в малко по-големи саксийки?
Не, че се виждат снимките в темата :eeeh: , но съм останала с убеждението, че ги гледате в много малки съдчета ,за да сведете до минимум риска от преовлажняване особено сега в студените месеци. :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Стрептокарпус

Мнение от katia »

Даааа не се виждат снимките..
Скоро пробвах да качвам снимки по начина по който ме посъветва МГХ тук в по горни постове, така и ги качвах, но вече не се получава и са изчезнали и снимките.
Да пресади ги, за преовлажняването- не поливай докато не им клюмнат леко листата и всичко ще е наред :nod:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Стрептокарпус

Мнение от Гео, граф »

Въпроса ми е извън темата, ама поне подфорума съм нацелила :sblush: . Сега съм те хванала, Кейт, да те питам същото за сенполиите - ония, които ми подари ти - да ги пресаждам ли сега или по-нататък :hmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Стрептокарпус

Мнение от katia »

Моите теменужки :mrgreen: са толкова онеправдани че ако имаха крака щяха да си хванат пътя далеч от мен :angelche: Ако ги пресадиш ще чакаш повече време за цвят те май цъфтят в тесни пространства. Изкарай ги от чашките и ако корените за омотани на дъното резни ги леко и пресаждай, ако не са си ги остави така. Ех трябваше да се сетя да ти донеса буркан птича тор, нямаш идея колко добре им се отразява. Аз имам количества в къщи, малки разфасовки не съм виждала а при теб не си струва да вземаш торба само заради тях...
Канех се да активизирам темата щом започнат да да цъфтят стрептокарпусите, че сега има тук там единични цветове...пък и тази години ще имам и доста нови мои хибриди и мислех да качвам тук и да си обсъждам сама ако трябва ;) ама все пак трябва да съм сигурна че поне снимките няма да изчезват иначе не виждам много смисъл :hmmm:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Стрептокарпус

Мнение от Гео, граф »

Дори и да не се запазят снимките, пак има смисъл да пишеш тук, Кейт :nod: ! Ти си човека с най-много знания за геснериевите изобщо, а за стрепситата нямаш аналог в Българията. Така че на теб разчитаме за всичко :tzvetentze: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Стрептокарпус

Мнение от katia »

Гео колкото и да е нескромно специално за стрепситата е така. Обаче това са нови сортове и смея да твърдя че някои по нищо не отстъпват на сортовете на другите селекционери, без снимки няма как да стане. Ще се опитам да намеря по сигурен начин за качване :nod:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 874 пъти

Re: Стрептокарпус

Мнение от greeneyed »

Снимките се запазват, в момента отново img share не работи. От 1 година ползвам хранилище за снимки imgbb.com. Досега не е прекъсвал, препоръчвам го, удобен е за качване на снимки. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Стрептокарпус

Мнение от katia »

greeneyed написа: Яну 7, '19, 13:25 Снимките се запазват, в момента отново img share не работи. От 1 година ползвам хранилище за снимки imgbb.com. Досега не е прекъсвал, препоръчвам го, удобен е за качване на снимки. :daaa:
Другия път ще пробвам с него. Ако не успея ще те търся Кате за помощ да знаеш :angelche:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 874 пъти

Re: Стрептокарпус

Мнение от greeneyed »

Ох, уплаши ме)))))))))))))) 8-) Още сега се регистрирай, нищо сложно няма, много е удобен, Катюшка. И чакаме снимки, малко радост в тази къща да има. ;)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 874 пъти

Re: Стрептокарпус

Мнение от greeneyed »

Аз прехвърлих стрептокарпусите в по-големи саксийки, дано да не са прекалено големи. :hmmm: В малките чашки не мога да контролирам влагата- ту пресъхват, ту ги удавям.Даже на 2 от тях им почерняха и изтъняха вратлетата :snif: , не знам ще ги бъде ли.
Субстратът е торфена купешка смет+ тор от к.ч.+ зеолит.

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”