Кралски бегонии

Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Кралски бегонии

Мнение от Албена »

Слънчево поточе,много хубави бегонии. :daaa: А пък Катето мога да я уредя с едно розово бебе по-нататък от моята бегония.Така по-лесно ще проумее ,защо любителите на геснериеви си падат и по бегониите. ;) :angelche:
Между другото съпругата на Еникеев е селекционер и колекционер на бегонии и то Кралски.Страхотни снимки има в ФБ. - https://www.facebook.com/dimetriss?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Кралски бегонии

Мнение от Албена »

Много ме впечатли тази косматка от снимките на Еникеева - Бегония Sizemoreoe


Изображение

Изображение
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Кралски бегонии

Мнение от katia »

Албена написа:Слънчево поточе,много хубави бегонии. :daaa: А пък Катето мога да я уредя с едно розово бебе по-нататък от моята бегония.Така по-лесно ще проумее ,защо любителите на геснериеви си падат и по бегониите. ;) :angelche:
Между другото съпругата на Еникеев е селекционер и колекционер на бегонии и то Кралски.Страхотни снимки има в ФБ. - https://www.facebook.com/dimetriss?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;
Не Албенка- неща. Влязох в тази тема само щото почти всичките ми другарчета сте се събрали тук :mrgreen: Аз искам да цъфти и то атрактивно. Харесвам бегонии до туберозите и от там на татък не им обръщам внимание :liubov2:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 369 пъти
Обратна връзка:

Re: Кралски бегонии

Мнение от botan »

Няма геснериевъд, който да няма поне една бегония! И това е световен феномен. :mrgreen: А ако има такъв човек то непременно трябва да се поправи, Кате...? ;) Да вадя ли бръснарското ножче? :hihihi:

Елелна не е изписала името правилно, това е видова бегония и освен, че трябва да е с малка буква, между двете е-та накрая стои "а". Много е интересна и с безкрайно дългите си косъмчета има голям потенциал в хибридизацията! Кръстена е на Mary Sizemore, която я е открила през 1996 г. във Виетнам. Видът е изключително близък до рекс, за това и някои ботаници я смятат за неин подвид.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Кралски бегонии

Мнение от katia »

Нееее съвсем си се вписвам в калъпа, нали ви казах имам десетина тубирози, не знам това ли им е името, ама така поне става ясно за какво говоря :angelche: Не ги докарвам да обилен цъфтеж щото ги тормозя на южна тераса, ама не се и отказвам от тях :lol:
Аватар
Слънчево Поточе
Двойно кафе
Мнения: 194
Регистриран на: Дек 6, '14, 19:16

Re: Кралски бегонии

Мнение от Слънчево Поточе »

katia написа:................, ама не се и отказвам от тях :lol:
Знаех си , че ще те запалим ;)
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Кралски бегонии

Мнение от katia »

Аааа аз се мъча с грудковите много преди да открия форума, а с тези с красивите листа няма да успеете :liubov2:
Аватар
Слънчево Поточе
Двойно кафе
Мнения: 194
Регистриран на: Дек 6, '14, 19:16

Re: Кралски бегонии

Мнение от Слънчево Поточе »

katia написа:Аааа аз се мъча с грудковите много преди да открия форума, а с тези с красивите листа няма да успеете :liubov2:
Аби ние ще се постараем, пък ще видим дали ще успеем :tzvetentze:
Аватар
Слънчево Поточе
Двойно кафе
Мнения: 194
Регистриран на: Дек 6, '14, 19:16

Re: Кралски бегонии

Мнение от Слънчево Поточе »

Изображение
shirilinkova
Виенско кафе
Мнения: 427
Регистриран на: Фев 4, '12, 15:31

Re: Кралски бегонии

Мнение от shirilinkova »

Моето богатство от бегонии
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
някои са вече по-големи ,а други капризначат......
имам и бебета:)
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”