Тан- сентполии

Публикувай отговор
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от botan »

А24
Изображение

А25
Изображение

А26
Изображение

А27 - трудно се забелязва от снимката, но тази има и бяло фентъзи. Цвета по форма е абсолютно същия като на А8
Изображение

Изображение

Доста сте пестеливи откъм коментари... :hihihi:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
denitsavm

Re: Тан- сентполии

Мнение от denitsavm »

Ами, аз тогава ще си кажа мнението, въпреки че не е много важно

Май са малко мънички още, за да кажа дали ми харесват и дали ме впечатляват :hmmm: Т.е. на да речем 5-6 цветчетата много ми харесват, но мен определено ме интересува и цялостния вид на възрастно растение - форма на розетката и шапката, знам, че това зависи най-вече от начина на гледане, но все пак си има доста теменужки с вял цъфтеж, на не-добре оформена розетка, което пък, колкото и да е интересно цветчето, не дава желания ефект... разбра ме мисля :hmmm:

И защо наблягаш на сините тук, показвал си и розовеникави :hmmm:

Иначе А21 и А26 май най-ми-допадат :dovolen:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от botan »

Както казах в началото, всяко мнение е важно, а в случая твоето е съвсем намясто и със съвсем правилна мисъл.
Повечето селекционери дори не обръщат внимание на първите цветове тъй като най-често тогава те не разкриват истинския си поренциал. Но поради ограниченото място с което разполагам аз нямам избор. :snif: Трябва да започна селекцията колкото се може по-рано и първото нещо чрез което мога да ги пресея са първите цветове. Съвсем наясно съм, че снимките не дават почти никаква информация, горе-долу за баграта и формата. При селекцията се гледат един куп други черти освен тези като брой и големина на цветове, цветоноси, разположение на цветове, издръжливост, симетрия, големина на розетката и какво ли още не. Това са все признаци, които няма как да представя на снимка. Няма как да направите цялостната селекция и това е ясно, можете само да ми помогнете, да ме ориентирате в това кой цвят ви харесва с коя форма за да обърна повече внимание на тях. Все едно си поръчвате листа от някой онлайн магазин, там също има снимки само на цветовете. ;)

Няма розови защото родиртелите са така подбрани. Имам други кръстоски където ще има розови, но още не съм ги насял. :nod:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Тан- сентполии

Мнение от shoshy »

Аз съм любителка на синичкото, така че А26 ми е фаворит. Ботане, успех :daaa:
Аватар
giko
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Апр 19, '12, 07:33
Местоположение: Казанлък

Re: Тан- сентполии

Мнение от giko »

Лично аз си харесах А19-заради формата на цвета, А23 - много е шантава, пък и фантазийна и А24 - пак затова.Като видя точка и чертичка - и се влюбвам.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от botan »

Тези и трите са термонестабилни, а не фантазийни, пък нямат и от другото фентъзи. ;)
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
giko
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Апр 19, '12, 07:33
Местоположение: Казанлък

Re: Тан- сентполии

Мнение от giko »

Ми, тези ми хванаха окото, нестандарни изглеждат на снимките, зимата трябва да са с още повече бяло.Луд на шаренко се радва.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от botan »

Обратно, зимата ще са с нормални цветове. :nod:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
giko
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Апр 19, '12, 07:33
Местоположение: Казанлък

Re: Тан- сентполии

Мнение от giko »

Няма да имат бяло? Обясни , ако имаш време, или ми прати линк ? И преди /доста отдавна/ беше подметнал нещо за сортовете с "отпечатъци" , че са капризни при размножаване с лист, и там ми липсва инфо ;).Мислех, че проблемни са само фантазийните, и то не всички...
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от botan »

Няма да имат или ще са сведени до минимум тези дефекти. Не знам какво има да му се обяснява, не знам биохимията на тези процеси.
Никога не съм казвал, че тези с отпечатъците имат проблем при размножаването с лист, казвал съм че цветовете им се влияят също от температурата (а може би и в комбинация с други фактори) и понякога са много наситени, а друг път почти бели.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”