Тан- сентполии

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Тан- сентполии

Мнение от Гео, граф »

Тук какво се случва ? Ботан ? :gydigydi:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от botan »

От както скапания компютър дойде на власт отново, срещам известни затруднения при обработването на снимките. Изпуснал съм само 3 вълни, първата е снимана, но не е въведена в каталога, втората е изкарана но все още посадена и цветчетата й се сгърчиха преди да ги снимам, а третата сега цъфти, но не съм я снимал. Някои от предните цъфтят повторно, но не са чак толкова атрактивни, като първия път.
Общо взето малко съм ги оставил на произвола на съдбата за момента, но това ще се промени в най-скоро време тъй като посях нови семена, пък и ми се поосвободи място от каменните цветя. :-)
Агого прави цветоноси!
Иначе като цяло, нищо дето да ме впечатли от последните, ама като ги снимам вие ще кажете дали пропускам нещо или съм прав. :-)
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Krasiyana
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1065
Регистриран на: Юли 19, '12, 22:10
Местоположение: гр.София

Re: Тан- сентполии

Мнение от Krasiyana »

Намерих новата тема - записвам се да следя развитието на семеначетата!!!
“За да летиш, не ти трябват крила, а простор, една голяма любов и малко мечти.”
Силвия Кристъл
http://www.album.bg/krasiyana/?page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Тан- сентполии

Мнение от Мириам »

А 24 и А 25 много ми харесват!А,може ли да обясниш на лаиците как точни ги опрашваш и след колко време се появяват семената и след като ги засееш колко време минава до положението,което ни показваш!?
Това по силите ли е на обикновен любител!?
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от botan »

Агого цъфна, обаче изпуснах да го снимам, пак беше с камбанки, може би малко по-отворени. :)

Такааа, да започнем от където го оставихме
А28
Изображение

А29
Изображение

А30
Изображение

А31 - леко чашковидна форма
Изображение
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от botan »

А32
Изображение

А33
Изображение

А34
Изображение
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от botan »

С изумление установих, че онова "фентъзи" дето трябваше да се оправи при студено време не се. Явно е някаква странна мутация или знам ли и аз какво, но пък ми направи няколко много интересни резултата като А40, А41 и А44

А40 - тези малки зелчици се развиват бавно, но за сметка на това явно са доста трайни
Изображение

А41 - зелено "фентъзи", това вече може би е иновация, нямам търпение да направи още цветчета
Изображение

А43 - не ми е сред любимците, но има откровено странен цвят, който е върху светлозелени назъбени листа... шантава комбинация
Изображение

А44 - това не мога да го разбера химера ли иска да е. :hmmm:
Изображение

С вълната от 34 до 40 си направих много брутален експеримент, оставих ги с месеци без вода, само едно умря, всички други са живи, а от тях едно даже е и със свеж що-годе цвят. :shock:
А42, А45-А47 прецъфтяха преди да успея да ги снимам, но не бяха нещо главозамайващо и не особено трайно както изглежда.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Тан- сентполии

Мнение от rumivarna »

Ботан, 29 и 30 са големи бонбони! А мутацийката на 41 ми се вижда твърде обещаваща :daaa:
СтраааАшен си! :syes:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от botan »

botan написа:А5
И тук има вариабилен зелен кант, който едвам се забелязва
Изображение
Този цвят седя свеж цели 8 месеца на растението, което мина през пика на летните горещини, оцеля зимното ми засушаване и факта, че беше отглеждано в неотоплявана стая! Tази снимка е направена на 02.07.2013

Тази е от 14.09.2013
Изображение

Новоотворилия се цвят от последната снимка е все още свеж, а междувременно изкара и още един цветонос, който цъфна и аз опраших успешно. 8-)
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Pavlinka
Дълго кафе
Мнения: 125
Регистриран на: Май 21, '13, 13:41

Re: Тан- сентполии

Мнение от Pavlinka »

Лелеееее 8 месеца цвят :shock:
Дано и другите пъпки са толкова издръжливи :daaa:
Стискам палци :)
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”