Тан- сентполии

Публикувай отговор
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от botan »

Това, което мога да кажа със сигурност е, че се очакват чисто, тъмно до средно зелени, стандарти до полу-минита с прост околоцветник и форма виолетка. В цветчетата ще преобладава лилавото, фентъзи и женева, но ние ще се надяваме и ще тъсим рецесиви. :stiskam:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Фъстък
Kъсо кафе
Мнения: 97
Регистриран на: Мар 31, '13, 15:39
Местоположение: Русе

Re: Тан- сентполии

Мнение от Фъстък »

:potekoha: :potekoha: Лелеееее много красиви :tzvetentze: тази космическата и аз многоооо я харесах. :nod: Успех с новичките. :stiskam:
Гледайте напред с надежда, назад с благодарност, нагоре с вяра, настрани с любов.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Тан- сентполии

Мнение от Гео, граф »

Двете листенца А45 вече имат мънички бебета :ieeee: :ieeemyzh: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от botan »

Дребосъците от серия Б преминаха през страхотни премеждия, но са здрави растения - пребориха се и доста пораснаха от последният път когато ги показвах. :swhew:
След горещото лято теменужковците се освестват. Блатната песен, както кръстих А5 е винаги с цветове, тъй като те са доста дълготрайни за това няма да ви я снимам, защото вече сте я виждали. Друго което цъфти сега е Агого-то. Вероятно няма да стигне до официален сорт, защото има дълги цветоноси, което обикновено е отрицателна черта и нищо друго по-впечатляващо от камбанковидното звънче, НО пък ми е изключително важна за мен, защото в бъдеще с нея имам планове да разработя пиадесталните теменужки, които може би все още не са познати дори като група.
Изображение
Цъфна и ново семеначе. Не е нищо особено като форма, но пък баграта е стоманена - изключително бледо синьо-виолетова.
А48
Изображение
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
andiab
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Сеп 8, '11, 18:59
Местоположение: Попово

Re: Тан- сентполии

Мнение от andiab »

Супер нежен цвят!
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от botan »

Пак Агого :liubov2: Трябва да я пресадя, ще блесне повече тогава.
Изображение

Гео, обеща да ми снимаш розетката на А45!
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от botan »

Време е да възобновя отново темата. :) Изтърсачетата ми, които не успяха да цъфнат предният сезон, сега повечето са напъпили и края на кръстоска А вече се вижда, макар и още да е много далече. Признавам си, че имах толкова много грешни мисли просто да ги метна и да си освободя място щом не искат да цъфтят с останалите, че не знам как не се изкуших да го направя. Тези мисли продължиха и веднага щом видях първото цъфнало от тях :twisted: :
А49
Изображение
НО веднага щом второ започна да се отваря, всички пъклени планове секнаха :shock: в секундата, в която видях разтвореното венчелистче:
А50
Изображение
Наситено синьо-виолетов цвят избледняващ до лавандулов на върха на всяко венечно листче, а аз изключително много се възхищавам на такива цветове със сложна багра. Много се надявам и другите 3-4 пъпки да покажат същата характеристика. :stiskam:
А докато снимах второто, забелязах пъпките на друго - като сферични патладжани висящи на дръжките. Щом пъпките, които по принцип са много по-бледи от самият цвят имат патладжаново виолетова багра, мога само да си представя що за индигово черен цвят ще се пръкне. :potekoha:
Изображение
За сега са без номера защото забравих до къде бях стигнал преди това. :oops: :lol:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Лена
Kафенце
Мнения: 38
Регистриран на: Фев 5, '15, 19:47
Местоположение: Шумен

Re: Тан- сентполии

Мнение от Лена »

красотничетаааа :ieeemyzh: :dovolen:
andiab
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Сеп 8, '11, 18:59
Местоположение: Попово

Re: Тан- сентполии

Мнение от andiab »

Красота! Чакам с нетърпение снимки.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Тан- сентполии

Мнение от Албена »

Въх ,как ще изхвърляш първата хубавица! :shock: Ами те и нейните пъпки са като малки патладжанчета ,само че от оня сорт бяло и лилаво на раенца. :lol:
А50 е с много хубав цвят.Като разцъфне ще се види цялата й прелест.
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”