Каменно цвете (1)

Заключено
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Глоксиния

Мнение от Moria »

Поли, ами те моите изобщо не са заровени. Оставих ги почти на повърхността. Може би от страх да не изгният, поливам недостатъчно?
А може би просто им се :zzz: още. :D
Изображение
Аватар
poly77
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:40
Местоположение: Козлодуй

Re: Глоксиния

Мнение от poly77 »

В такъв случай ще трябва да имаш повече търпение докато се наспинкат ;) . Явно твоите са по-големи поспаланковци от моите ;) .
https://www.facebook.com/groups/1364828546895878/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Глоксиния

Мнение от vodo-leika »

Сега ще задам супер тъп въпрос, не ми се смейте! :oops:
:oops: Засадих преди няколко дни двете луковички, но нямах никаква идея в каква посока да сложа луковицата. Видях, че от единият край се подават нещо като листенца, но от няколко милиметъра, бяло-розови. Та сложих ги с тях нагоре, така че да се подават навън. След това изведнъж се замислих дали това не са каренчета? Не мога да снимам в момента, че апаратът ми не е при мен. :oops:
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Глоксиния

Мнение от Moria »

Въпроса ти не е тъп ама никак. Дори аз дето съм садила глоксинии преди време се чудех накъде да ги сложа.
предполагам, че в твоя случай се касае за листа. Но понякога когато няма нищо наистина е трудно да се определи.
Ще ти дам един добър съвет, който е от Майк - когато незнаеш ( не само за глоксинии, а за вскяакви луковици и грудки) слагаш я настрани. Тя сама ще си покаже.
Изображение
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Глоксиния

Мнение от vodo-leika »

Благодаря, Мори, :tzeluvka: това за саденето настрани е добра идея! :daaa:
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Глоксиния

Мнение от цеци »

Да ти кажа-никак не ми е смешно,защото е възможно да се обърка човек.Има някои с правилна форма и листенцата излизат от вдлъбнатата част.Те са леко мъхести и се познава.Обаче има и такива,които приличат на деформирани картофи и е трудно да им намериш вдлъбнатото. :lol: Според мен си ги посадила правилно,защото първо се подават листенцата,а после корените.По-важно е да ги посееш плитко,иначе ще чакаш много дъъъълго да поникнат :daaa:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: Глоксиния

Мнение от greeneyed »

Moria написа:Я ми припомнете новозакупени грудки за колко време се събуждат. Моите цял месец дремят вече, а са на сравнително топло място. Изчерпа ми се търпението вече. :mrgreen:
Мориа, ако грудките са били твърди , когато си ги слагала и ти не поливаш отгоре им, няма причина за безпокойство. Ще се покажат. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Глоксиния

Мнение от vodo-leika »

А моите пък бяха меки като ги садих :eeeh: :snif: ... Реших, че е нормално, защото и двете бяха такива...
Аватар
poly77
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:40
Местоположение: Козлодуй

Re: Глоксиния

Мнение от poly77 »

Водолейче, не се ядосвай :gush: -ако нищо не стане с твоите луковици, ще пращаме вкоренени листенца :dovolen: !
https://www.facebook.com/groups/1364828546895878/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: Глоксиния

Мнение от verji »

Да се опалача, че то незнам какво да направя.Едната ми глоксения се развива прекрасно, а другата не иска. В началото и дветете тръгнаха,направиха малки пеперуди.На червената кичеста изсъхна този кълн. Мина известно време пак поникна и пак изсъхна...Поливам си ги еднакво ,на източен прозорец са, но ..... леко с пръсти натиснах грудката - твърда си е .Разрових и пръста има коренчета....направо не мога да си обясня какво става.. продължава ли да спи?! какво ли е?! :hmmm: Имали ли сте такъв случай при отглежднето им? Тази ми е от 3 години и ме е радвала с цветове ,а сега нещо се инати ..Кажете какво да правя?
Заключено

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”