База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Публикувай отговор
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Мнение от ravik »

Според мен като за начало трябва да се извади съществуващата информация. Т.е. съществуващата информация да не се губи, а просто да се копира в първите мнения от темите по видове. С малко търсене из форума ще излезе всичко като информация, което сме/сте писали. :)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Мнение от orkud »

Мисля че ще се наложи да се разбираме предварително с останалите момичета, кой за коя роза ще пише /за да не се повтаряме / При писането ще се издирва и всичко казано за розата във форума.
За да има някакъв ред и прегледност ще трябва да се изгради и основна структура, касаеща задължителните изисквания, които трябва да са включени в описанието. Волните съчетания след това дори може да са от полза, но основната база трябва да е по някакъв стереотип направена. Така е според мен, всяко предложение е добре дошло :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Мнение от calico »

аз пък не мисля че всичко каквото сме писали за някой сорт трябва да се пише като данни.
условията при всеки са много специфични за да смятаме че ще важат за всички.
това според мен трябва да е в коментарите, а не в характеристиката на розата.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Мнение от orkud »

Мисля, вместо да си пиша, да взема да издиря каквото намеря за Абрахам Дарби /люб си хареса него, а и е с буквата А :D / , да го подредя както го виждам аз, да ми теглите една критика, за да стана пишман и да се откажа :lol: :lol: и като го решим дали ще е добре така, и как точно ще бъде да продължаваме :hmmm:

Ще съм готова в началото на следващата седмица, че още не съм наясно какво точно ще правя :hmmm: Приемам полезни съвети всякакви :angelche:
dal

Re: База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Мнение от dal »

dal написа:Па и не е издържано граматично ,Е оти се не сетихте миналатагодина, що нещосъм изписала потемите да го повтарям ли :hmmm:
да уточня , имах предвид единствено собствените си писания откъм граматики и т.н.
всъщност пиша много небрежно , и през какво ли не -табове телефони къде има знаци къде не намеря шпацията , и т.н.

та исках да кажа , че каквото решите ще ви подкрепя като кажете в каква форма да е и с какво да помогна :daaa: :tzeluvka:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Мнение от orkud »

С каква форма ли? С всякаква! Директно се включвай в направата на енциклопедията! Тука сте няколко момичета, дето знаете и се равняваме по вас :lol: , ако не се включите, все едно не сме почвали :D
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Мнение от Роза1924 »

Аз мога да се включа да помогна също, но кой ще е тартора все пак, за да има "ред и дисциплина". Да не стане нещо като роман, пълен с емоции и малко полезна информация.
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Мнение от orkud »

Тартора е Равик :lol: :tzvetentze:
Първо ще се огледа формата и начина, ще го изгладим и след това всеки, който пише ще се придържа към утвърдената от нас самите схема :angelche:
Да допиша - тук не става въпрос за модератори от рода на цензори или нещо подобно и известно. Говорим за хора, които ще имат възможност за достъп да допълват базата данни и съответно ще имат повече работа и ангажименти.
Аз поне така разбирам нещата.
denitsavm

Re: База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Мнение от denitsavm »

За съжаление не мога да се включа в розите, освен с чисто техническа помощ ако е нужна :hmmm: Но ще се старая да спазвам правилата, така че Оркуд почвай :nod: , ще критикуваме, шще критикуваме, пък накрая ще ни хареса :daaa:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Мнение от greeneyed »

Подкрепям с две ръце инициативата на orkud :daaa: , аз си представям тема с името на розата, в първото мнение основните и характеристики , оттам нататък - коментари- ах, ох, цъфти, не цъфти, бързо прецъфтява, провисва, ама как се реже и т.н. Бих се включила, след като уточним формата. Нека все пак да има едно начало, ще подобряваме в крачка. Един човек да открива новите теми , да не стане мазало. С хибискусите не се получи , ама тук смятам, че е друго. :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”