Коледен благотворителен базар

Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Коледен благотворителен базар

Мнение от orkud »

Всяка година по Коледа в доста градове от страната майки и ентусиасти начело с фондация "Движение на българските майки" организират базари, като средствата от тях отиват за домове за деца. Ясно е, че тези деца не се нуждаят от помощ само по Коледа, ясно е и това, че не можем да направим за тях това, което заслужава всяко дете. НО смисъла на Коледния празник е да дадем поне една частица от топлината на нашия дом на някой в нужда, да помогнем на приятел или просто да дадем усмивка на дете. Темата не е за пари и средства от и без това тънките ни бюджети. Темата е да станем съпричастни с труда и уменията, които имат почти всички от нас.
Вече четвърта година подготвям предмети за базара в Бургас и лично аз съм съпричастна към базара в този град. Но ако някой от вас държи изработеното от него да се прати другаде, ще дам координатите на организатора в искания град :daaa: За базара могат да се подготвят най- различни предмети и изделия с коледна насоченост и не само :nod:
Например - коледни венци от този тип
Изображение
Изображение
Изображение
или други,

новогодишни картички, украси за елха
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

приемат се и всякакви други дреболии и щуротии, които ви хрумнат :tzvetentze:
например Изображение

С удоволствие ще се приемат всякакви други предмети като гоблени, плетени дреболии и т.н. т.н.


Държа да предупредя, че нещата за базара ще се пращат на организатора на съответния град, като допълнително фиксирам крайни дати.


Местата и датите на новогодишните базари тази година ще бъдат:

Благотворителният коледен базар на ДБМ–София ще се проведе на 11 и 12 декември от 11:00 до 18:00 часа в зала 4 на НДК.

Коледен Благотворителен Базар 2010г. на ДБМ–Пловдив
Тази година базара ще се проведе на 18 и 19 декември в МОЛ Пловдив.

Коледен Благотворителен Базар 2010г. на ДБМ–Русе
ДБМ- Русе ще проведе традиционния коледен базар на 17,18 и 19 декември в търговски център РОЯЛ от 10 до 19ч.

Коледен Благотворителен Базар 2010г. на ДБМ–Видин
на 15-18 .12 във Видин на Търговската улица и МОЛ Видин ,
на 19.12 в Белоградчик.

Коледен Благотворителен Базар 2010г. на ДБМ–Бургас
Ще се проведе 3 /три/ дни в периода 17-19 декември 2010г.(включително) от 10 до 19 часа. в МОЛ Бургас Плаза
Ламята Спаска
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Фев 14, '10, 16:58
Местоположение: София- гулемото село

Re: Коледен благотворителен базар

Мнение от Ламята Спаска »

За обичащите студена бира татковци /и мами :nod: / може да се измисли и нещо подходящо - след консумация бутилчето се използва за какво ли не :
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Коледен благотворителен базар

Мнение от Blue sky »

само мога да се преклоня към всеки, който не вързан в ръцете като мен :tzvetentze:
но мога да посетя базара и така да помогна :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледен благотворителен базар

Мнение от orkud »

Повечето от базарите имат нужда и от помощ при продажбите, така че след пускането на датите, свободните в тези дни и в посочените градове могат да се включат и с друго - транспортиране на пакетите, продажби или като КЛИЕНТИ :lol: Наистина има доста интересни неща, всичко е ръчна изработка и могат да се намерят много интересни подаръци за празниците :tzvetentze:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Коледен благотворителен базар

Мнение от ravik »

Супер - направо давай адресите по градове. :nod: (че и аз съм от умелите :lol: )
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Снежи
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Дек 3, '09, 10:20
Местоположение: Wuppertal, Germany

Re: Коледен благотворителен базар

Мнение от Снежи »

ravik написа:Супер - направо давай адресите по градове. :nod: (че и аз съм от умелите :lol: )
И аз така,ще подпомогна като закупя от предлаганото ........освен за коси и грим за друго нерви и умения немам :hmmm: но пък много обичам да пазарувам :hihihi:
Прави така, че всеки, който дойде при теб, когато си тръгва да се чувства по-добре и да е по-щастлив. Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.http://picasaweb.google.com/home" onclick="window.open(this.href);return false;
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Коледен благотворителен базар

Мнение от Роза1924 »

И аз бих се включила, ако имам координати за Варна.
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледен благотворителен базар

Мнение от orkud »

Роза, Ламичке, добре дошли :gush: Ще ви пратя координати на лични, но непременно ще покажете какво сте направили, нали? Нека им се порадват всички, а и току виж някой отишъл да търси точно това :nod: Я виж каква листа от кандидат купувачи се заформя :lol:
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Коледен благотворителен базар

Мнение от Роза1924 »

Ами аз не съм по правенето /двете са ми леви/, но имам свещи от предишни мои дейности и мисля, че се вързват с Коледата и мога да ги дам за продажба благотворително.Все пак организаторите да кажат дали това се допуска.
Изображение

Ако не е подходячо, ще посетя базара като клиент, а мога и да помогна с труд.
Ламята Спаска
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Фев 14, '10, 16:58
Местоположение: София- гулемото село

Re: Коледен благотворителен базар

Мнение от Ламята Спаска »

На тези свещички бих им спретнала свещниче от солено тесто или глина в "коледен цвят" :daaa:
А може и нещо още по- така:
http://www.liveinternet.ru/users/lontra/post91602842/
Публикувай отговор

Обратно към “Кампания 2”