ASUKA,Япония

Модератор: scleri

Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

ASUKA,Япония

Мнение от Миша »

Да прескочим за малко в Япония,Нара

Седем храма и руини в Нара,столицата на Япония от 720 до 784г, заедно с гората Касугаяма формират „историческия триъгълник на древна Нара”


Тук може би е най-старият дървен храм в света ,паркът покрива 14.7 ха площ ,основан е през 607 от княз Shotoku,отявлен защитник на будизма.Пететажната пагода,строена през 607 г,опожарена и възстановена през 670 година,не показва никакви признаци на нестабилност.По време на голямото Ханшин-Аваджи земетресение през 1995 г. в областта Кобе са разрушени много високи модерни сгради, но нито една от тринадесетте триетажни пагоди в околностите на префектура Хього не е била повредена.

Изображение

Изображение

За пагодите ще си разкажем друг път,сега съм на тема камъни :D

Парк Асука,префектура Нара,около 60 км на юг от Киото

Паркът Асука,това е място с древни гробници, надгробни могили, мистериозни гравирани камъни, останки от императорски дворци , храмове и светилища.

Изображение

Изображение


Един от най-известните обекти в района се нарича Ishibutai,това е едно от най-големите съоръжения от този тип в Япония,някои от неговите каменни блокове тежат повече от 75 тона.

Ishibutai е погребална камера от 7 в от н. е.,обаче даже официалната история поставя това под съмнение,реално тук следи от погребения не са открити.

Ishibutai е правоъгълна камера ,състои се от 30 камъка с общо тегло 2300 т ,височина 4.7 м ,ширина 3.5 м и дължина 7.7 м.Освен проблемът с транспортирането стои и проблемът с обработката на гранита ,една от най-твърдите скали в света.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Следващите обекти стават все по-интересни,все гранит

Някои казват,че прилича на костенурка,други на жаба,свещени животни за Япония
Изображение

Изображение

devil's privy",нощното гърне на дявола
Изображение

The Sakafuneishi stone ,според историците това е олтар

Камъкът е огромен 5,5 тона гранитен камък с ями и канали, вписани в него
Изображение

И може би най-интересния камък,поне за мен

Masuda Iwafune stone,тежи около 800 тона ,отново гранит,има издълбани квадратни отвори на върха.Въпреки многото предположения,никой не знае какво е предназначението му,нито как е замъкнат до върха на хълма.


Тази каменна структура е дълга приблизително 11 м ,8 м широка и 4.7 м висока.Официално е датирана 7-ми век от н. е.

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Версии:паметник на мисионера Кобо Даиши,древна могила,платформа за наблюдение на звездите,хранилище за оризово вино.Реалното предназначение едва ли някога ще се разбере.Характерът и качеството на обработка на ъглите,вдлъбнатините и повърхностите според много мнения изискват високи технологични умения.Някои дори спекулират,свързвайки камъкът Масуда с тайнствения Йонагуни.Но Йонагуни е от пясъчник,а камъкът тук има много по-твърда природа.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: ASUKA,Япония

Мнение от Blue sky »

мисля че хранилище на оризово вино е най-праводоподобната версия! :D
Мише, от къде ги намираш тия камъни не знам, но си факир :tzvetentze: в древни времена, вероятно лично си ги пренасяла и проектирала :tzeluvka: :liubov:
във всеки случай, на първата снимка на камъка, погледнат отстрани, изглежда като някакъв кацнал космически кораб
а на мен, много ми стана интересна гробницата - този тип мегалитни строежи, е характерен за твърде ранни епохи - заради многото такива градежи по цял свят се приемат за даденост, че древните отмах са ги правили, а как :D а
пък как я датираха толкова късно, много ми е странно :lol:
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “История и археология”