Древните каменни загадки

Модератор: scleri

Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Древните каменни загадки

Мнение от Миша »

Гео,Светле,радвам с,че сте тук! :ieeee: :liubov: Аз ще пиша откъм приказната страна,вие,с дълбокия авторитет на учени глави :mrgreen: :tzvetentze:
Светле,пиши,нищо,че ще бъде мотолог,тук има доста хора,които обичат да четат,макар да не пишат в тези теми.Поне така твърдят на ЛС :twisted:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
svetla radulova
Kъсо кафе
Мнения: 68
Регистриран на: Мар 4, '11, 21:14

Re: Древните каменни загадки

Мнение от svetla radulova »

Добре.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1730 пъти

Re: Древните каменни загадки

Мнение от Мария Николова »

svetla radulova написа:Много се радвам, че ви се вижда интересно, но рискувате да продължа да пиша за тази археология, дето ми е на сърцето и да стане един монолог...страхотия!
Ще видиш как трите момичета ще ти разкъсват монолога, не бой се. ;)
Няма да стане страхотия :twisted: , а страхотия!!! :ieeee: :liubov2:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Древните каменни загадки

Мнение от Гео, граф »

svetla radulova написа: ... България трябва само да развие културния си туризъм, за да върви напред ...
В Кипър има едно нищо и никакво заливче, за което местните са решили, че е мястото, където нали се била родила Афродита, богинята ( излиза, че една богиня е реално съществуващо лице :sgiggle: ) и даже си личало де си е положила божественото дупе. А в друг един залив пък е къпалнята на Адонис, моля ви, любимия на нашта богиня. За да видят тези места ( където всъщност няма какво да се види :hmmm: ) туристите плащат и то не малко :!:

Не знам кой персонално или коя институция конкретно са виновни за безхаберното бездействие по въпроса, който повдигна Светла, тъй като това би могло да бъде сериозен лост не само за излизане на българската икономика от кризата, но и чудесен начин за развитие на местния бизнес. Вместо хората да търсят препитание в големите градове и да си зарязват домовете ... :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Древните каменни загадки

Мнение от Миша »

Гео,никой няма изгода да се развива този род бизнес,това означава хората да добият самочувствие,а на нашите управляващи им трябват стъпкани хорица,стъпкани духовно и материално. :evil:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Древните каменни загадки

Мнение от Гео, граф »

Гео, граф написа:Астропрогноза отрежда на България богатство - ''

'' Вие нямате врагове - наистина, нямате. Освен самите себе си", коментира още той.''

Е как пък не се намери в тая държава един файтон хора, които да не мислят само с джобовете си и с партийните си глави :hmmm:
Май този ми пост е за тази тема, че нещо съм гневна на държава, политици и партии напоследък :evil: ... Не помня вече къде скоро цитирах Ноам Чомски, който казва, че прости, нискообразовани и некултурни хора се управляват най-лесно ( волната интерпретация е моя ), манипулируеми са и искат хляб и зрелища ( разбирай чалга и Биг Брадър :sangry: ) ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
svetla radulova
Kъсо кафе
Мнения: 68
Регистриран на: Мар 4, '11, 21:14

Re: Древните каменни загадки

Мнение от svetla radulova »

Не знам каква е причината да не развиваме туризма. Започвам параноично да мисля, че ни спъват отвън, не разрешават...
Нямате представа какво се вихри в съседна Македония - с 23 мил. евро отпуснати директно за археологически разкопки се копае с бясно темпо и навсякъде из страната! 2008 г. в Охрид - горе на хълма над града на площ от десетки дка 500 души и 20-тина археолози копаят, почистват и експонират веднага! Туристите вървят по току-що наредени с плочи пътеки до археология, която вчера я видях да разкопават, а днес вече е готова за посещения!
Ако това на някой му звучи нормално, бързам да го уверя, че е чудо! У нас за да се получи разрешение за намеса в паметник на културата, трябват разрешения, проекти, експертни съвети, Министерства и НИПК /бивше/ и месеци и години време и накрая си пак на кота 0,00 защото пари няма и трябва да кандидатстваш по европрограмите...
В споменатия Ескус не е копано от години, освен по 100-тина квадрата площ през година - две с по 4-5хил. лева от спонсори и 7-8 човека.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Древните каменни загадки

Мнение от Гео, граф »

svetla radulova написа:Не знам каква е причината да не развиваме туризма. Започвам параноично да мисля, че ни спъват отвън, не разрешават...

Ако това на някой му звучи нормално, бързам да го уверя, че е чудо! У нас за да се получи разрешение за намеса в паметник на културата, трябват разрешения, проекти, експертни съвети, Министерства и НИПК /бивше/ и месеци и години време и накрая си пак на кота 0,00 защото пари няма и трябва да кандидатстваш по европрограмите...
В споменатия Ескус не е копано от години, освен по 100-тина квадрата площ през година - две с по 4-5хил. лева от спонсори и 7-8 човека.
Ндаа, има над какво да помисли човек :hmmm: ... Липсата на държавна подкрепа като нищо може да е наложена отвън, нали дупедавството по хората ходи ...

А как би могла да се промени ситуацията ? Няма ли някакви други лостове - медии, тв ... ма какви ги говоря и аз, нали и те са платени викачи и писачи ... :evil:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Древните каменни загадки

Мнение от Blue sky »

ей че хубаво , тази тема се раздвижила :ieeee:
Светла, добре дошла при нас, четата наистина се увеличава :ieeee: :ieeee: :ieeee: :ieeee: :ieeee:

и да, присъединявам се в недоумението си :evil: :twisted: :evil: и в надеждата си, че все някой ще го проумее :stiskam: :stiskam: :stiskam:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Древните каменни загадки

Мнение от orkud »

Давайтееее ощеее :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeee: :ieeee:
Публикувай отговор

Обратно към “История и археология”