Пролетна сеитба 2015

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Elatior
Виенско кафе
Мнения: 492
Регистриран на: Ное 18, '12, 19:54
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от Elatior »

Интересен вид Тагетес.Чудех се и аз дали да си взема семена :hmmm: ,но не посмях...
Момичета,показвайте снимки като нацъфти,да видим дали ще е като на снимката :stiskam: :dovolen:
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от kali »

Elatior каза:
Интересен вид Тагетес.Чудех се и аз дали да си взема семена :hmmm: ,но не посмях...
Ами да ти пратя няколко семенца /останали са ми 10 бр/, да опиташ белким при теб покълне.
При мен не става, явно защото изобщо не харесвам тагетес и никога не съм гледала, но този и на мен ми се стори интересен, както казваш, така, че ако искаш дай ми адрес и ще ти пратя семенца, да се помъчиш, или не? :lol:
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от Cando »

И аз имам чуденка с един тагетес :?: Миналата година събрах семенца от моя, с огромни топки + цвят ванилия. От 70 семенца засяти преди 10 дни, 4 покълнаха на втория ден и толкова. Днес разбутах 1-2 да видя какво става - ами стоят си така, непокътнати. И се чудя да го чакам ли още или да го отписвам. Преди две години пак така от събрани семенца сях 150 и поникнаха 7, а като купувам смената всичко покълва на100% на 3-я ден. Иначе други семенца събирани от моята градина нямат проблеми с покълването :hmmm:
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 645
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от Angelina_S »

Cando, ако сортът е 'French Vanilla', това е моят от 2012 г.

Изображение
Много го харесвам, но е F1 хибрид. Дори се самонася, но всички семена (събрани и самосев) на следващата година цъфнаха най-просто оранжево. Имаха висока кълняемост и аз много се надявах, че пак ще си отвъдя горичка ванилови топки, ама не би! :hmmmmmm:

Тази година пак купих - един пакет от Чилтърн и малко имах от миналата година от ММ Трейдинг. Над 90% покълнаха.
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от Cando »

Да Ангелина, точно той е. Благодаря, че ми каза, поне да не се ядосвам. То вече е късно да поръчвам семена, може би ще си купя готов разсад.
ЕАто ги моите от миналата година, мнго хубави бяха

Изображение

Изображение
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от МГХ »

Как мислите ,тези виолки и астри трябва ли да ги пикирам вече или да поизчакам.
Изображение
Изображение
Изображение
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от katia »

МГХ обърка разделите :angelche: Тук с Ботан и някой друг луд си сеем геснериеви :nod:
А за твоите разсадчета аз бих им досипала пръст и бех ги оставила още малко. Поне така постъпих с моите мушкати :nod:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от МГХ »

katia написа:МГХ обърка разделите :angelche: Тук с Ботан и някой друг луд си сеем геснериеви :nod:
А за твоите разсадчета аз бих им досипала пръст и бех ги оставила още малко. Поне така постъпих с моите мушкати :nod:
Аз се усетих :hmmm: ,но беше късно. Благодаря!
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от Denis »

Сях сто неща, 90 от тях - пакетчета от предишни години залежали,
та в тези от предишни години имаше два Juncus-а - twisted и някакъв друг.
Щото не никнаха ги отписах, но днес видях, на повече от месец след сеитбата, от единия са изникнали някакви фини косъмчета.
Засега са под капак, но са ню-ню,
това нещо как се гледа до фаза разсад за кашпа - като бегония, или :?:
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
valichka
Кафе с мляко
Мнения: 232
Регистриран на: Сеп 8, '13, 13:48

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от valichka »

Мръсните циганета не поникват вече 3та седмица...топло, светло, проветриво, по 1 семка в чашка с торф... :hmmm: Какво още искат бабината си :ufff: :ufff: :ufff: Разрових малко с клечица и няма никой...
Добре се зарекох аз повече да не се занимавам с разсади, ама като ви чета ... зарибявам се :|
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”