Пролетна сеитба 2015

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от Cando »

Ако бях аз щях лекичко да се опитам да ги разровя от пръстта доколкото може за да имат светлина. Ако са купени семена на мен ми покълват за седмица, ако са събирани от собствени растения може малко повеме.
Успех!
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
valichka
Кафе с мляко
Мнения: 232
Регистриран на: Сеп 8, '13, 13:48

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от valichka »

Купени са семенцата, разрових лекичко, никой не видях, поогледах се, поослушах се и шит всичкия торф от чашките таман 2 саксийки напълних... :twisted:
Изнесох и всичкото разсад навън-полуоцелели флокс, кампанул, лобелия и алисум някой си, и да вали и да трещи край на безуспешните опити за разсади! :svekurva: :ufff: край! край! край! :ufff: :svekurva:
Осъзнавам, че аз съм най мрънкащия форумец и обещавам, че няма повече :oops:
Благодаря за съветите мили дами! Възхитена съм от уменията и търпението ви! :tzeluvka: :tzvetentze:
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от kali »

А аз, трета година не мога да си захвана кампанула, толкова семена накупувах, то не бяха камбанки, то кампанула карпатска, май, а тази година е втора за шибоя, купих семена, не ще, Веселка ми изпрати "домашни", пак не ще, така че тази година ще е последна на безславните ми опити.
Няма да кажа за лобелията и петуниите, защото...абе толкова труд за...нищо. Ха..ха..ха.. :lol:
Така че Валичке, успокой се, не си сама! :eeeh:
dal

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от dal »

Изображение общата картинка днес , челно -доматите

космосите Изображение

краставичките южна наслада- семена от миналата година
Изображение

цинии сахара , ниски тагетиси мариголд , разни домати , и дрън мрън петунии
Изображение
Iliana59
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1526
Регистриран на: Яну 15, '12, 16:01

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от Iliana59 »

Дрън-мрън,ама разсадите ти са супер!Абе,който може го може-това е!
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от kim »

Дал, доста си напред с материала :nod: В каква почва са засяти?
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от МГХ »

Не се отказвайте от разсадите.Аз миналата година бях така.Какво ли не накупих и какво ли не посях.Де стана ,де не ,ама не се отказах.Тази година малко повече се заинтересувах кое обича да е покрито ,кое расте на светлина, някои на топло , други на остъкления балкон на по хладно. И имам почти сто процента успеваемост.Дори с петуниите заточени на хладничко на балкона.
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от Teodora76 »

Dal, на колко листа пикира цинията?
Разсадите ти са супер!
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 522
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 75 пъти

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от qn4eto »

МГХ, сподели с нас изводите , тъкмо ще ги документираш и няма да се загубят. При мен например по незнайни за мен причини не се появи космосът, а засях 2 вида. За флокса също вече губя надежда, а много разчитах на тях. Това, което засях наужким, без дори да знам точно какво е излезе, а уж лесните за отглеждане ме оставиха без едногодишни, е имам газания и латинка, но плановете ми ще претърпят преработка :lol: А и закъснях със сеитбата на камшицата и босилека и още ги няма, вербената и тя още се бави - сях я отдавна, но навън - може да и е било студено до сега , дано да излезе вече. Иначе газанията и отвън поникна, явно по-добре понася ниски температури.
Може би не съм спазила някои условия, давайте акъл :hmmm: /че моя не ми стига вече :lol: /
dal

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от dal »

kim написа:Дал, доста си напред с материала :nod: В каква почва са засяти?
торф за цъфтящи от кауфланд , едни по 10 и по 20 литра има торби
всичко е сято края на февруари и на 6-7 март

малко са дребни още доматите и петуниите , но миналата година ги сях две седмици по рано ...

цинията като кръстоса , да можеш да я хванеш за стъбло някакво :nod:
след обяд ще пикирам и тагетисите мариголд
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”