Пролетна сеитба 2015

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
valichka
Кафе с мляко
Мнения: 232
Регистриран на: Сеп 8, '13, 13:48

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от valichka »

hrissi2009 написа:
valichka написа:Купени са семенцата, разрових лекичко, никой не видях, поогледах се, поослушах се и шит всичкия торф от чашките таман 2 саксийки напълних... :twisted:
Изнесох и всичкото разсад навън-полуоцелели флокс, кампанул, лобелия и алисум някой си, и да вали и да трещи край на безуспешните опити за разсади! :svekurva: :ufff: край! край! край! :ufff: :svekurva:
Осъзнавам, че аз съм най мрънкащия форумец и обещавам, че няма повече :oops:
Благодаря за съветите мили дами! Възхитена съм от уменията и търпението ви! :tzeluvka: :tzvetentze:

Здравей, от години сея циганче и садя цялата градина, защото не го яде голият охлюв. Не се ядосвай и аз реших тази година да ги сея в онези тави с по 28-30 гнезда, само си похабих семената, никнаха половината. :ufff: След това ги сях в сандъче както винаги досега и всичко е ОК. Даже вече съм им щипнала връхчетата да се разклоняват. :stiskam:
В саксията, в която метнах торфа с непоникналите цигани гледам, че е покарало нещо, което не прилича засега на плевел...ще го видим какво ще излезе... :hmmm:
Остатъците от другите ми разсади са навън от доста време и нито растат, нито умират... :ufff: просто ужасно много ме изнервят! :svekurva:
Като гледам вашите прекрасни и растящи разсади, се изживявам като най-големия негодник! :oops:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от Миша »

Циганчето иска светлина,за да никне,тази година светлината е малко и покълването става по-бавно.Светлина искат и бегониите,кученцата ,имаше и други,но в момента не се сещам кои бяха
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от Lizi »

На мен тази година ми изникнаха много циганчета от семената .Чакам тези дни да се стопли да ги садя на открито вече .
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 107 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от хортензия »

Понеже се заговорихте за циганчета аз за пръв път сях тази година ,изникнаха едната саксийка върви по-добре,но мисля къде да ги засадя на открито :hmmm: Дали ще им върви под асмалък дали ще цъфтят на сянка :?: тя е шаренка ама все пак си е сенчесто почти през целия ден.
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от kali »

hrissi2009 написа:
Здравей, от години сея циганче и садя цялата градина, защото не го яде голият охлюв. Не се ядосвай и аз реших тази година да ги сея в онези тави с по 28-30 гнезда, само си похабих семената, никнаха половината.След това ги сях в сандъче както винаги досега и всичко е ОК. Даже вече съм им щипнала връхчетата да се разклоняват.
След колко по брой листа се щипва и само веднъж ли?
Четох, че циганче сорт "валериана", не се пензирало :hmmm:
Между другото пуснали са в продажба /в цветарски магазин беше/"пълзяща " циния, но не видях фирмата, която я предлага, а и съжалявам, че не си взех. Някой да знае нещо?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от Миша »

kali написа:
hrissi2009 написа:
Здравей, от години сея циганче и садя цялата градина, защото не го яде голият охлюв. Не се ядосвай и аз реших тази година да ги сея в онези тави с по 28-30 гнезда, само си похабих семената, никнаха половината.След това ги сях в сандъче както винаги досега и всичко е ОК. Даже вече съм им щипнала връхчетата да се разклоняват.
След колко по брой листа се щипва и само веднъж ли?
Четох, че циганче сорт "валериана", не се пензирало :hmmm:
Между другото пуснали са в продажба /в цветарски магазин беше/"пълзяща " циния, но не видях фирмата, която я предлага, а и съжалявам, че не си взех. Някой да знае нещо?
Циганчето се прищипва още съвсем малко,на втора двойка същински листа,за да се разклони ниско долу,преди да е направило дебело стъбло .

Пълзяща циния казват на санвиталията
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от kali »

Миша. благодаря ти за информацията. :tzeluvka:
Аватар
valichka
Кафе с мляко
Мнения: 232
Регистриран на: Сеп 8, '13, 13:48

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от valichka »

хортензия написа:Понеже се заговорихте за циганчета аз за пръв път сях тази година ,изникнаха едната саксийка върви по-добре,но мисля къде да ги засадя на открито :hmmm: Дали ще им върви под асмалък дали ще цъфтят на сянка :?: тя е шаренка ама все пак си е сенчесто почти през целия ден.

Изчетох цялата тема за циганчето. Калико е постнала снимки с циганчета на пълна сянка, които цъфтят и изглеждат чудесно! ;)
megie
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Авг 9, '13, 12:36
Местоположение: Балчик

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от megie »

За първа година правя разсад на каскадна петуния. Трябва ли да ги прищипя и кога? :hmmm:
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 107 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от хортензия »

valichka написа:
хортензия написа:Понеже се заговорихте за циганчета аз за пръв път сях тази година ,изникнаха едната саксийка върви по-добре,но мисля къде да ги засадя на открито :hmmm: Дали ще им върви под асмалък дали ще цъфтят на сянка :?: тя е шаренка ама все пак си е сенчесто почти през целия ден.

Изчетох цялата тема за циганчето. Калико е постнала снимки с циганчета на пълна сянка, които цъфтят и изглеждат чудесно! ;)
Благодаря за отговора ,четох поста на Миша по-горе за прищипването,дали е късно да ги прищипя моите са вече на 6 и повече листенца?Съжалявам че нямам снимки изпренесох всичко на вилата..
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”