Хидропоника в къщи.

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Голем Бел Нико
Дълго кафе
Мнения: 149
Регистриран на: Дек 29, '09, 16:00

Хидропоника в къщи.

Мнение от Голем Бел Нико »

Тая тема исках да я нарека "Как да отглеждаме Марихуана и взаимно да се обичаме." ама ми се стори пошло.

И така това е моя опит с много проста хидропонна система. Аз наркотици дори не знам как изглеждат но затова пък май се натъкнах на прекрасен начин да се отглеждат растения в домашни условия като при това хем растат ужасно бързо, хем постоянните проблеми с недостатъчната киселинност на субстрата напълно изчезват.

Аз съм такъв странен и от малък обичам аквариуми. Има един японски субстрат за аквариумни растения дето има специално измислени качества. Дотолкова специални и фалшиви че всъщност наподобява най-добрата естествена почва от дъното на някакъв водоем. Та тоя субстрат е измислен така че да поддържа ниска киселинност. Корените на водните растения това им дай. Не знам за сухоземните - някой знам че и те обичат, ама други - не. Вие си решете дали след четенето на моя странен правокривопис ви е изпълнило желание да поемете пътя на Марихуаната, тоест хидропониката.

Ето снимки на аквариумното растение дето аз го гледах хидропонно:
https://picasaweb.google.com/ddasega/HCJuly312006#" onclick="window.open(this.href);return false;

Значи тука идеята е проста - наводняваме съда с растението за 1 час на ден. Демек водата да го покрие. Това покриване не е нужно но аз така правех защото растението е много ниско. Представете си че имате саксия с цвете. И всеки ден за 1 час я потопявате в кофа с вода. След това вадите и оставяте да се оттече. 23 часа мир и спокойствие тоест. Резултата е ужасен - ако почвата ви не задържа вода да става като кал то корените на растенията направо побесняват. Растежа е ненормално ускорен. В моя случай от квадратче с размер 5 на 5 см. за един месец ми израстваше килим с размер 40 на 30 см. При това във водата никога не съм добавял никакви течни торове.

До колкото знам така прекрасно растат ягоди и чушки. И много други растения ама не мога да казвам кои. Тук има много магазини за хидропонна екипировка. Тоест хората много държат ягодите и чушките им да са пресни. Истината е че всеки под път и над път расте марихуана в къщи. В тия магазини има голям надпис да не се говори за и да не се обсъжда нелегално растение от никакъв вид. Има много плакати на негри-рапъри, полу-голи жени, и други асоциални елементи които рекламират прекрасни красиви виолетки, или теменужки отгледани с тяхната марка хидропонни торове.

В моя случай аз си монтирах помпичка дето да ми наводнява подноса с растенията за 1 час на ден и след това цялата вода се оттича. Оттам нататък всичко стана скучно - всеки ден само проверявам колко са пораснали растенията. Почнах да ги продавам ама то тия хора дето са акваристи са аман работа. Едно квадратче 5 х 5 см вървеше по за $5. Демек за 1 месец от 1 квадратче ми порастваха около 36. Пък аз имах цяла етажерка с такива подноси. Но тия акваристи се пазарятза 2 стотинки. Така че в един момент зарязах цялото представление.
nena82
Kафенце
Мнения: 11
Регистриран на: Апр 5, '15, 14:40

Re: Хидропоника в къщи.

Мнение от nena82 »

Много интересна темичка. Понеже и аз от скоро съм запален градинар, като мисля да отглеждам някои по-капризни растения в собствена скалъпена хидропоника се разрових в нета и намерих място, от където могат да се купят доста добри неща. Това е магазина: http://californiagrow.bg/" onclick="window.open(this.href);return false; и мисля, че всеки ще намери нещо подходящо, дори ако отглежда ''онези'' растения, макар, че аз се интересувам от собствена цитрусова градина. Осветлението ми е много нужно, защото поддържа и оптимална температура. Вентилацията също е от значение, защото ще ги гледам в приземно помещение, в което няма такава. Това, което ме притеснява са средствата, които трябва да вложа, но мисля, че ще си заслужава, а и имам предвид малко финансова помощ за проекта. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”