Стратифициране на семена

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Аватар
djidjo
Kъсо кафе
Мнения: 68
Регистриран на: Дек 29, '09, 00:57

Стратифициране на семена

Мнение от djidjo »

Предварително се извинявам , ако вече има писано по въпроса, но аз не успях да намеря!
Въпроса ми е следния:
купих си семена на боровинка и в упътването им пише, че трябва да се сертифицират директно във фризер за 45 дни. Четох доста за сертифицирането защото хич не съм запозната и навсякъде не препоръчват поставянето им директно във фризера. Подходящо ли е,да ги насея в пластмасови чашки и да ги покрия със стреч фолио и оттам в хладилника?
Ще съм благодарна за всякакви мнения!
Благодаря предварително
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Стратифициране на семена

Мнение от Виола »

Казва се "стратифициране", а не сертифициране. За стратификация семената се държат в хладилника, а не във фризера. Засяваш, навлажняваш, покриваш с фолио и поставяш в хладилника за съответния период. После на светло и топло, за да поникнат. Успех! :stiskam:
dal

Re: Стратифициране на семена

Мнение от dal »

което ме подсеща да вида дали се квасифицираха /от заквасиха /моите тинтириминтири в ситно лилаво в хладилника от миналата седмица :D или и там умират 10 лева
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Стратифициране на семена

Мнение от Виола »

dal написа:което ме подсеща да вида дали се квасифицираха /от заквасиха /моите тинтириминтири в ситно лилаво в хладилника от миналата седмица :D
Хахахаха! :lol:
Аватар
djidjo
Kъсо кафе
Мнения: 68
Регистриран на: Дек 29, '09, 00:57

Re: Стратифициране на семена

Мнение от djidjo »

Виола написа:Казва се "стратифициране", а не сертифициране. :stiskam:

ДА, грешката е моя! Благодаря за отговора :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”