За зеленчуците :dovolen:

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
denitsavm

За зеленчуците :dovolen:

Мнение от denitsavm »

Ами реших :nod: Ще направя разсади и ще садя и сея на вилата - домати, моркови, праз, някакви чушки, тикви и тиквички, патладжани, боба е ясен ;) и не знам какво още, но там вирее всичко :nod: . От време на време ще ходя да ги нагледам, иначе баба ще се грижи за поливане :nod: И понеже нищо подобно не съм правила, очаквам да изпишете темата, а аз да си чета с интерес :dovolen:
dal

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от dal »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:lol: :lol: :lol: Направо ме смайваш , горката баба :hihihi:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от orkud »

Всяка година садя всичко възможно, почти без изключение. Може да не е по много, но не обичам да ми потрябва нещо и да го нямам в градината. А и вкуса на домашните зеленчуци е несравним с нищо. Обикновено в почивните дни правя всичко необходимо както в цветната, така и в зеленчуковата градина. Малко е трудно, но се справям.
Не съм специалист, но каквото знам от собствен опит съм готова да го споделя.
Аватар
roza64
Дълго кафе
Мнения: 106
Регистриран на: Ное 22, '10, 18:58

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от roza64 »

а аз вече засях в сандъчета ранните домати, че ми омръзна да купувам ранни домати и да не съм сигурна какъв сорт са
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от orkud »

Не се справям с ранните разсади и затова купувам 10 корена Рила и после чак садя моите. Случвало се е и да не улуча, де :lol: :lol:
Аватар
roza64
Дълго кафе
Мнения: 106
Регистриран на: Ное 22, '10, 18:58

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от roza64 »

ми реших да пробвам може и да се получи :stiskam:
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от ZAPLESKA »

когато ориентираш редовете север-юг се огряват по равномерно и не изгарят много в жегите защото се сенчат едно друго през година две трябва да се въртят лехите с посевите че се изтощава почвата и дрън дрън прочие ама си иска копане
някой градински растения си помагат примерно магданоз ряпа и не помня още какво се пазеха едно друго от белокрилки и други досадни градински вредители :hihihi: невена и тагетиса гонеха някфа буба :hmmm: ама не помня коя :hmmmmmm: ще поровя и поразпитам и пак ще пиша че мозъка ми не действа напоследък :ufff:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
roza64
Дълго кафе
Мнения: 106
Регистриран на: Ное 22, '10, 18:58

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от roza64 »

морковите и чесъна се садят едни до други,морковите пазят чесъна от чесновата муха а пък чесъна пази моркова от незнам точно какво беше :ufff:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от orkud »

мисля че невена и тагетеса пазят от нематоди и затова ги садят в края на лехите. Това с луковите и морковите го спазвам всяка година и никога не съм имала наядени моркови и лукови :daaa:
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от ZAPLESKA »

а да и всеки истински селянин е длъжен да знае "Защо сините сливи са червени?" / " Ами защото са зелени" :lol:

оркуд сигурна съм че имаше и някаква подобна зависимост между зелето и репите ама не знам къде го четох :hmmm: ,
преди години минаваше един проф по селата да чете лекции на бабите как да си садят градинките и кое какво гони и пази .. ама кой да го слуша а и те бабите си знаят :angelche: ама лешперите като мен не :hihihi:
фритиларията примерно гонела къртици, но същото са ми го обяснявали и за едно растение с червени листа, дето обича доста вода, и расте из комшииката като лудо, но не му знам името, става красив декоративен храст :D сокът от люти чушки /или чай беше :hmmm: / мореше въшки щитоносни :nod: и прочие дивотии само да му се слуша на човек :angel2:
Последно промяна от ZAPLESKA на Яну 18, '11, 22:49, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”