За зеленчуците :dovolen:

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от zeleno »

моля да ми препоръчате сорт боб - за консумация в зелено състояние / зелен боб /
брях колко сложно го обясних
и от къде мога да го купя , също , семето де
преди години си купих един от женски пазар , хората бяха производители , не прекупвачи
по-вкусен не съм яла
значи съществува :D
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от venetka70 »

Голям майтап.
Аз като виден зеленчукопроизводител / това на шега / реших да си направя сама разсад за марули.
Миналата година една бабка зверски ме изгледа на кварталния пазар при питането може ли да си купя 10 коренчета разсад за маруля. Десет ли и що само толкоз бяха думите и. Иди и обяснявай, че място няма и ги слагам между розите щото пусти мерак ме не оставя.
Та покрай разсада за марули посях в една кутия и спанак колкото да направя експеримент какво ще се получи. Поради липса на друго помещение масата с разсада се мъдри до прозореца в гостната стая, над радиатора. И марулите, и спанака тръгнаха много добре, но снощи някой да остави вратата на стаята отворена и резултата е опасан спанак от котката. И да ви кажа котките явно не понасят спанак щото нашата го повърна.
Та, чета ви аз и как само завиждам на тези дето имат място за зеленчуци идея си нямате.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от Миша »

zeleno написа:моля да ми препоръчате сорт боб - за консумация в зелено състояние / зелен боб /
брях колко сложно го обясних
и от къде мога да го купя , също , семето де
преди години си купих един от женски пазар , хората бяха производители , не прекупвачи
по-вкусен не съм яла
значи съществува :D
уредена си :daaa:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
незабравка

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от незабравка »

Вискяр написа:
Светката написа:Може би даа. По вкусни си падам. Дай предложение за по-добри ,за по сладки домати.
Благодаря!
Сладки и вкусни домати - с по-висока захарност са: Жълт Идеал, Сърцето на Бойо, Волско сърце, Червено-оранжева круша, Бяло биволско сърце.
Сега и ако кажеш кои от гореизброените стават за био-отглеждане-ще те разцелувам виртуално? :tzeluvka:
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от kali »

Хортензия, благодаря ти, никога не съм правила така, но ще направя като теб тази година. :dovolen:
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от kali »

Може ли някой, който е отглеждал това зеле борекоре, което взехме от професионалните семена да сподели как се отглежда? На слънце, сянка, на какво разстояние се сади разсада, кога се разсажда, как се използва? :?:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от Миша »

kali написа:Може ли някой, който е отглеждал това зеле борекоре, което взехме от професионалните семена да сподели как се отглежда? На слънце, сянка, на какво разстояние се сади разсада, кога се разсажда, как се използва? :?:
Рано е да го сееш, ако никой не ти отговори ми звънни да ти обясня, че нямам време да пиша
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
цер
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Мар 18, '16, 14:48
Местоположение: Ловеч

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от цер »

Миша,дали имаш семена от краставиците Южна наслада ,и могат ли после от тях да се събират семена за следващата година
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от kali »

Помагайте, моля! Разсадът на патладжана ми е наяден.Не успях да снимам, но забелязах едно сиво-черно насекомо, което скачаше като скакалец. С какво да пръскам, преди два дни пръсках с моспилан, но дали ще има резултат, до кога да наблюдавам, че ще се прехвърли и на пипера :hmmm: ?
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”