Новата реколта

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
denitsavm

Re: Новата реколта

Мнение от denitsavm »

calico написа:щото ме е страх да не ги подсеча от преполиване Виола. веднъж в седмицата поливам по 1-2 с.л. на чашка и това е.
де да знам, ми не увяхват... :oops:
сега ако кажеш и че поливаш 70 делфиниума с лъжица :shock: ще те призная за най-спокойния човек :nod: пък вземи ги и понатори малко :dovolen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Новата реколта

Мнение от calico »

denitsavm написа:
calico написа:щото ме е страх да не ги подсеча от преполиване Виола. веднъж в седмицата поливам по 1-2 с.л. на чашка и това е.
де да знам, ми не увяхват... :oops:
сега ако кажеш и че поливаш 70 делфиниума с лъжица :shock: ще те призная за най-спокойния човек :nod: пък вземи ги и понатори малко :dovolen:

:lol: нееее, поливам с една малка лейчица ама количеството е колкото за супена лъжица. иначе верно съм спокойна, бих казала м това отношение клоня към темерутизъм, трудно е нещо да ме изнерви. ма чак с лъжица нема да поливам де....щом имам лейка. :lol:

с какво да ги наторя? имам разни кристалони, ама жълт май нямам. бял имам, и някакъв тъмен цвят, и син като че ли. абе може и жълт да имам, трябва да ги проверя, ама ще е стар.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
denitsavm

Re: Новата реколта

Мнение от denitsavm »

Мисля, че е важно да е с по-малко азотно съдържание първите няколко пъти, пък после - с повече азот :hmmm: , ама Мишето ще каже точно как е. Останало ми е в главата - първо фосфор, после азот, после калии и накрая пак фосфор - това и за разсадите и за другите растения в градината
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Новата реколта

Мнение от Миша »

Първо фосфор,после азот+калий,второто подхранване трябва да съчетава двете съставки,калият не се ползва само при цъфтеж,той е абсолютно необходим и при нарастване на растението.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
dal

Re: Новата реколта

Мнение от dal »

зор видех!!!!!!!!! :ufff:
вие сте виновни , щото ме подкокоросвате да купувам семена
което не е в градината е пикирано-утрепах се от чоплене ;
останаха довечера да забода едни десетина тютюнчета /микс / и утре аубриетата от Мишето да закова из склона
и формиумите тенакс исаак голд -тех смятам да ги разделя в пет саксийки по три и като станат по една педя поне -една на Добс , една на Майки , една за мен и другите две ще ги дондуркам ако некой изпищи :mrgreen:

петуниите /сърфини , вълни , дадита и т.т. дето са по пет точки в капсули /всичките поникнаха , и напълних 5 сандъка и още 20 са пикирани за прединфарктни състояния тип "искам" :lol:
блу , вербена имаджинето сичката поникна -30 кофички пикирани :shock: кампанулки имам също ...
няма да разказвам за газаниите -от моисемена и два купени микса -всичките поникнали :svekurva:
ужас ужас кал кереч и липса на мозък и маникюр :nod:
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Новата реколта

Мнение от Lizi »

Да, особено за маникюра . И аз съм на това дередже. :D :D :D
Не прочетох за моята червено бяла ружа.Дал пося ли я ?
Аватар
margis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1345
Регистриран на: Фев 10, '11, 13:52
Местоположение: Бургас

Re: Новата реколта

Мнение от margis »

То голям берекет при dal :shock: Аз две години подред сея семена на Mandevilla Laxa и пълен провал.Вече си мисля,че семената не са стока :snif:
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Новата реколта

Мнение от Lizi »

Боже поникнала ми е калата ! :ieeee: Беше вързала семена една от калите ми и ги насях малко на шега в сандъчето с червената лагерстремия. И днес забелязах че е поникнала.
За първи път са ми наникнали и хризантеми от паднали семена. Какви ли ще излязат ми е интересно . :hmmm:
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Новата реколта

Мнение от desitata »

Някой сял ли е ириси от семена :hmmm: -насях от поръчаните и сега се чудя какво да правя с растения високи една педя/най-големите/и с две до три листенца./приличат на изостанали в развитието си фрезии в момента/ :hmmmmmm: .Страх ме е да ги насадя директно в градината ама са в кофички от кисело мляко-и така ме е страх за тях.
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”