Какво ще местим таз година ?

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
dal

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от dal »

svetla06 написа:Дал, и тоя план за колко време мислиш да го изпълниш :hmmm: ? И с колко броя ръце :hmmm: ?
Колко е хубаво, че ще местя само саксии :lol: !
за два дена , с един майстор на лопатата
после ще се мият саксии и къпят цветя и т.н. за прибиране в остъклението към средата на месеца :tzvetentze:
denitsavm

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от denitsavm »

Направо ти завидях на ясния и категоричен план и на двете ръце дето ще копаят :dovolen:
dal

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от dal »

denitsavm написа:Направо ти завидях на ясния и категоричен план и на двете ръце дето ще копаят :dovolen:
много са извинявам , ама той е пенсиониран военен и трябват ясни команди иначе откача и започва да се върти в кръг :mrgreen:
иначе зор не е видял щом пета година идва на повикване а не различава петуния от лале :daaa:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от ida_ili64 »

Denis написа:След като мислих, мислих, мислих, мислих :hmmm: ... , установих, че ако мога /ама не мога :evil: / бих преместила къщата с 20-25 м напред към улицата/ . Явно това ми е проблема :hmmm: , не не е явно, а е сигурно :daaa: Тогава всичко ще си дойде на мястото - и със слънцето, и със полусянката. И защото не може да стане...по-добре да се успокоя и да чакам снега и тогава на воля 3 месеца да си мисля как да стане това дето го искам, ама не ми се получава толкова години. Пълен блокаж съм в момента :snif:
Денис,да ти помогна на мисленето... :dovolen:
Както сама казваш,не можеш да мръднеш къщата напред с 20м-факт.Но не можеш ли да разшириш двора 20 м назад?Това би било алтернатива,стига да има свободен парцел след твоя двор или пък ако съседите ти на задна ограда са стари хора и не обработват градината си можеш да им направиш предложения: да ти продадат част от двора(стига да няма ламтящи наследници и ти да имаш финансови възможности) или да ти го дадат за ползване ,срещу наем.А наема може да е "манифактурен",ако не можеш да си позволиш финансово това,можеш да им предложиш някакъв труд в замяна.Но ти си знаеш ситуацията,аз просто се доразмислих... ;) Желая ти успех и дано наистина се появи възможност да реализираш мечтите си! :daaa:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от calico »

:snif: аз имам 200 кв.м. дворче и всеки сантиметър от него ще бъде преобърнат, разкопан и разместен. :cry:
всичко без две хости и три рози. днес валя много и ми спря ентусиазма, таман бях готова с плана.
пък тая винка не я садете, че става ужас, пълно е с нея навсякъде
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от Мария Николова »

Човек като разказва какво мисли да направи, в момента му хрумват подробности, детайли, които е гледал, а не е видял. Защото за пръв път вижда написани мислите си, веднага забелязва къде нещата не са съобразени едно с друго. И по-важното - събира кураж. Изобщо ползата от споделянето на намеренията е голяма за избистрянето на цялостния замисъл.
Само тази да е ползата от форума ни, има за какво да му се радваме, да го вардим и тачим. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от Blue sky »

вчера се борих за пореден път с местенцето отзад - това, което бях показвала, то е цели 2 км метра :mrgreen:
махнах летните цветя, ружите, една къпина, че е болна и заложих резници от здравото :stiskam:, разместих и лилиумите там, че се падат точно на мястото, където ще е розата :nod: - бебета обаче - нито едно :shock: !!!!!
резултатът е, че освободих място за 1 жълта роза, голяма и висока,
1 кремава, която искам да е средно голяма и
1 почвопокривна, лилава
и цялото местенце ще стане 3 кв метра :lol:
и най-важното след милион колебания и промени и концепции, най-накрая ми се изясни напълно - какво ще има там и какво не - рози разбира се, още 3 клематиса, еремуруси, книфофия, хемерокалис и лилиуми, маргарити и перовския :nod:
ако догодина там не е плътно цветно петно, копая всичко и садя плътно райграс и цвете повече няма да погледна :evil: :twisted: :evil: - това ми е третия сезон в който се боря с дворченцето ми, и ако догодина вече не видя резултат, приемам че наистина, щом миралибилс не върви :lol: :lol: :lol: , то значи нищо няма да върви като хората :sdull: :sdull: :sdull:
He who plants a garden, plants happiness
dal

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от dal »

Blue sky написа:вчера се борих за пореден път с местенцето отзад - това, което бях показвала, то е цели 2 км метра :mrgreen:
махнах летните цветя, ружите, една къпина, че е болна и заложих резници от здравото :stiskam:, разместих и лилиумите там, че се падат точно на мястото, където ще е розата :nod: - бебета обаче - нито едно :shock: !!!!!
резултатът е, че освободих място за 1 жълта роза, голяма и висока,
1 кремава, която искам да е средно голяма и
1 почвопокривна, лилава
и цялото местенце ще стане 3 кв метра :lol:
и най-важното след милион колебания и промени и концепции, най-накрая ми се изясни напълно - какво ще има там и какво не - рози разбира се, още 3 клематиса, еремуруси, книфофия, хемерокалис и лилиуми, маргарити и перовския :nod:
ако догодина там не е плътно цветно петно, копая всичко и садя плътно райграс и цвете повече няма да погледна :evil: :twisted: :evil: - това ми е третия сезон в който се боря с дворченцето ми, и ако догодина вече не видя резултат, приемам че наистина, щом миралибилс не върви :lol: :lol: :lol: , то значи нищо няма да върви като хората :sdull: :sdull: :sdull:
а ти обади ли се за една каруца тор? тъй да та питам , аз вече звънях и поръчах , ама до вас трудно ще пратя.... :D :liubov:
ще цъфти всичко заклевам ти се :liubov2:
denitsavm

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от denitsavm »

Оффф, и аз искам една каруца тор :| , ама тук няма, нали сме у градо голема :snif: Купувах един чувал за 7 лв. :shock: от един градински център - ми то нищо общо, освен факта, че и камъни си мъкнах :hmmmmmm: , все се каня да отида до вилата и там от един чичко да си купя и пак да си го мъкна ...
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от nel4o »

Що да няма, по "кварталите" след околовръстното има :mrgreen: Оборска тор и аз меткам на розите :ieeee:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”