Какво ще местим таз година ?

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
dal

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от dal »

calico написа:Абе мога ли да местя вече рози? От миналата есен са. И без това преди месец града ги очука и нямаха ни едно лисот, едва сега прокарват. Ще оживеят ли ако ги преместя тази седмица?
могат , само наливай в дупките вода и изчаквай да попие преди да набодеш корените -защото сега започват дъждовете и почвата още не е влажна в дълбочина;
днес дървовидни божури 2 , други божури 2 ,хортензии две , разни многогодишни и две рози , както и 7 хемерокалиси ще сменят адресите-и така докато напреместя всичко по местото си...и без това вали ;
скъпа , там те четох че се чудиш за оградата , крейзи фор ю е за там , тази което си харесала на кордес също може би , но най вече мускусните хибриди, които коментирахме -ти имаш и в поръчката май -стават големи , здрави са цъфтят си и покриват добре до 2 метра... /гледам да та спася от поредната розова, че отдалеч малко гащенеят :mrgreen: :ieeee: :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от calico »

Мерси Дал. При нас тия дни падна 40 л/кв.м. тъй че си е доста мокро отдолу, но ще поливам.

Крейзито не е ли влечаща? Отдолу да се оголва? И май няма отде да я поръчам сега? Не знам, да чакам до догодина, или да засаждам сега друга... :ufff: , имам още два дни да мисля.
Тази на Кордес верно че е малко наситено розово, но край нея няма да има други цветя наоколо, поне на 5м, просто мястото там е за сервизни работи - помпи, шахти и пр., а отзад се вижда на комшиите кочините. Иначе повечето ми верно са мускусни хибриди, но те са за далечната ограда отдолу при басейна.
Ми обичам розовите рози, кво да направя.... :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от Denis »

ida_ili64 написа:Денис,да ти помогна на мисленето... :dovolen:
Както сама казваш,не можеш да мръднеш къщата напред с 20м-факт.Но не можеш ли да разшириш двора 20 м назад?Това би било алтернатива,стига да има свободен парцел след твоя двор или пък ако съседите ти на задна ограда са стари хора и не обработват градината си можеш да им направиш предложения: да ти продадат част от двора(стига да няма ламтящи наследници и ти да имаш финансови възможности) или да ти го дадат за ползване ,срещу наем.А наема може да е "манифактурен",ако не можеш да си позволиш финансово това,можеш да им предложиш някакъв труд в замяна.Но ти си знаеш ситуацията,аз просто се доразмислих... ;) Желая ти успех и дано наистина се появи възможност да реализираш мечтите си! :daaa:
Ида, ти си от приказката, нали :tzvetentze: И аз тайничко си мечтая за подобно нещо, макар посоката да не е тази, която ми е необходима, и си мисля това надясно, малко сянка след него полусянка, после слънце, а под тях цветя, цветя, цветя... А иначе преди 9 години проблема бяха 5-6 см /щото оградата е 10см и който я прави да бъде изцяло в неговия парцел/. А иначе си мечтая, и редя бордюри, цветни петна, беседки и какво ли не. И нищо да не стане, поне ми е приятно :angel2:
А иначе, съвсем по темата бяха преместени 2 рози и 2 люляка. Сега е ред на тежките преговори за премахване на линеещи толкова време храсталаци и т.н., както и за отнемане на площи от тревицата за сметка на рози.Моля, :stiskam:
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
dal

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от dal »

Днес преместих от лентата с катерливите рози 7 рози повечето остин , като ги насадих на местата на други , които пък преминаха на някаква друга линия .....довърших всички луковични , насадих всичко купено получено изпратено и какво ли още не :stiskam: да идва пролет , пък ще видим резултатите;
жал ми беше докато вадих добре вкоренилите се рози да ги местя , защото цъфтяха цяло лято , радваха ме , а сега ги юрвам из градината , ама нали пуста естетика да се нагласи всяко на мястото му... :hmmm:
Приготвих за понеделник на калико двете обещани рози и на танет един херитаж , ще ви сложа вътре и резници , па се пробвайте на воля ;ще ги пусна по еконт на адресите ви ;Остава когато дойдат другите рози да ги насадя и приключвам за сезона , дето казва водолейчето
и почивка , че направо ми натежа вече и качета и сандъци и кашони и китки и намяра , имах чувството че извират отнякъде и всеки ден има какво да се слага ново , пръска , стриже , изпраща нанякъде или да се влачи и прибира...
Ще дондуркаме прибраните саксии до януари , докато водолейчо каже да садим пенутии :D
just

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от just »

Преместих кичестите ориенталски лилиуми от върлия припек, че прегаряха. Освободих още пространства за действие - на слънце и на сянка, да си чакат розите и хостите. Някоя друга роза боднах - ей така за набиране на скорост :D
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от ida_ili64 »

Като ви чета само как местите и се вихрите,направо онемявам! :shock:
Аз,когато трябва да преместя едно цвете,ми отнема няколко часа(много,ама много не мога да копая :snif: ) ,а вие направо цяло село преобръщате за един ден!Браво на вас! :tzvetoman: :daaa:
А днес понеже ми е едно клисаво и схванато, заради влагата , няма ли да се намери един с вълшебна причица и да ме измести барабар с къщата на сухо, топло и слънчево място?!Искам Аладиновата лампа!
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от tzarina »

Аз вчера обърнах с права лопата едно ново парцелче в двора, че се оказа, че място не ми стига за всичко накупено, получено и поръчано. И сега съм като вдървена от болки в рамото и ръката :hmmm: Местих едни хемерокалиси, едни хебета, сантолина...и тиквите на свекъра преместих, че се спъвах в тях, а той човека ги бил сложил на видно място, та като си тръгваме да си взема поне за една баница:lol:
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от Blue sky »

иска ми се да се похваля, че и аз всичко свърших, но имам работа за още 4 следобеда :evil:
обаче, да докладвам, онази грамадната роза, 30 годишната, за която ревах че ще трябава дя тегля с колата, най-накрая я изкопах :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
и какво, оказа се, че като за диаметъра си от 1,50, и височината си от 2 метра, има направо несъществуващия корен от 3 коренчета, по 30-40 см дълги :shock: :shock: :shock: а трудноста идвала от факта, че под нея е просто каменна кариера, ама на третото изкривяване на лопатата и скачането й отгоре, че да се изправи - надвих на камънаците :lol: :ieeemyzh:
пък аз се чудя защо не цъфти хубаво, ми то няма корени :evil:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от calico »

И аз имам да местя една като твоята Блу., отсега ме е страх.
Ама ти си отличник с тия 4 следобеда :mrgreen:

по твоя почин засадих на 1,5 кв.метра 3 рози файрита, три ехинацеи и 2 бр. от ония сини бодили. може пак да местя рози след три години, ама тогава ще имам мноооого време :ieeemyzh:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от ida_ili64 »

calico написа:И аз имам да местя една като твоята Блу., отсега ме е страх.
Ама ти си отличник с тия 4 следобеда :mrgreen:

по твоя почин засадих на 1,5 кв.метра 3 рози файрита, три ехинацеи и 2 бр. от ония сини бодили. може пак да местя рози след три години, ама тогава ще имам мноооого време :ieeemyzh:

Да не излизаш в пенсия след три години??! :angel2:

Тогава няма да имаш време да пишеш по форуми,щото на работа човек май-най го прави! :lol: Ще махаш с мотика ,лопата,ще развяваш маркуч насам-натам и така-хоп,деня отлетял ...
Усмивка! :dovolen:
Ида
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”