За семената-съвети за начинаещи и не само

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: чет фев 14, 2013 4:59 pm

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от mimivd » пон окт 23, 2017 8:53 pm

Как ги поливаш до пролетта?

Светката
Баш кафе майстор
Регистриран: чет фев 17, 2011 9:07 pm

Мнение от Светката » пон окт 23, 2017 9:01 pm

Не ги поливам.Достатъчна влага има цяла зима.Чак пролетта в някой топъл и слънчев ден отвивам найлона и поливам и после пак завивам.И така докато започнем да режем.Започнем ли консумацията на зелените салатки, откриваме и махаме тунелчето. Така де.

mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: чет фев 14, 2013 4:59 pm

Мнение от mimivd » пон окт 23, 2017 9:17 pm

Аз предходната есен насадих в оранжерията,но там имам повдигнати лехи и земята в тях е топла и съхне....та цяла зима ММ им насипва по малко сняг,за да имат влага.

Потребителски аватар
Anyyyone
Kафенце
Регистриран: нед апр 01, 2018 4:23 pm

Мнение от Anyyyone » вт апр 03, 2018 3:51 pm

Привет в тази позамряла тема.
Имам няколко въпросчета,ако някой може да ми даде някакви съвети ще съм много благодарна. Миналата година накупих доста семена,но не с всички имах успех. Сега пак ще пробвам. В момента имам следните: Невен,латинка,хризантема,кампанула,тагетис,кученца,декоративен грах,калдъръмче кичесто,циния,лавандула,слънчоглед. Въпросите ми са има ли някои от тях ,които да сея директно в градината или всички да са първо в саксии? И дали мога с някои от тях да направя комбинация в дългите саксии за прозорците? Ако трябва и още ще докупя,но все още не съм много на ясно кое с кое се комбинира.
Благодаря на всеки,който може да помогне със съвет. 😊

libra
Наркоман
Регистриран: нед дек 13, 2009 9:51 am

Мнение от libra » вт апр 03, 2018 4:15 pm

Невен,латинка,тагетис,кученца,калдаръмче,слънчоглед можеш да садиш директно.Някои са високи за сандъчета ,които са за балкон.Иначе,за разни кашпи тази височина може да се комбинира с други..Декоративният грах,предполагам,че трябва да се вие по нещо.Хризантемата не знам каква е.Калдъръмчето е много ниско за комбинация,то е стелещо?Кампанулата ,ако е медиум също директно в земята,но тя е двугодишна и висока.

Потребителски аватар
Мария Николова
Наркоман
Регистриран: нед ное 29, 2009 12:44 am

Мнение от Мария Николова » вт апр 03, 2018 5:24 pm

Anyyyone, Либрето ти отговорила. Ако искаш да научиш нещо повече за цветята, които това лято ще те радват, потърси темите с техни имена и виж на стр. 1 дали е написано нещо за конкретното цвете.
"Градински цветя" viewforum.php?f=15
Желая ти успех! :sstar: :sflower: :sflower:
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.

Потребителски аватар
Anyyyone
Kафенце
Регистриран: нед апр 01, 2018 4:23 pm

Мнение от Anyyyone » вт апр 03, 2018 10:40 pm

Благодаря ви много! Аз чета,но скоро ви открих и още не мога да смогна.

Отговори

Върни се в “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”