Часовник?

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
mincho
Kафенце
Мнения: 33
Регистриран на: Окт 6, '17, 20:13

Часовник?

Мнение от mincho »

Здравейте, маняк съм на тема часовници, отбележете какви часовници имате и малко повече за тях:)
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Часовник?

Мнение от Мария Николова »

Първия ми часовник не спира, не го навивам и го приемам за най-точен. На компа. 8-)
Вторият е на фурната. Само 1 мин. е напред. Ако стана през нощта и ида до фурната да хвърля едно око, го виждам в тъмното да свети.
На градинския брадвата му не сече на едно място. Като преобладава северен вятър, избързва. Ако южният е по-силен, го дава по-лежерно, а ако надвие източен вятър, може след 2 дена да тръгне. :lol:
Но часовникът, който не е с мен само в банята, четвъртият, е на дисплея на бабешкия телефон. Той е с 3 минути напред и ми помага да не закъснявам. Ходил е на всички формни срещи, бил е в 4 страни, пращал е много есемеси "Имаш ЛС", записан е на безброй еконтски товарителници. От както е станал телефон, няма случай батерията му да е паднала. И той не е падал. :hihihi:
На нито един от трите никога не съм му променяла с 1 час астрономическото време. Мога и да добавя и да извадя на ум 1 час. :sgiggle: Никога не съм отишла час по-рано, или час по-късно на автобусна спирка, на гара, или на летище. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
gospodinov

Re: Часовник?

Мнение от gospodinov »

Casio M5610

Изображение

Водоустойчив до 20 бара, със соларна батерия, автоматично сверяване.
Така е изглеждал и първия часовник от серията G SHOCK, това е модел пуснат със същия външен вид.


Не знам защо, но винаги съм харесвал повече електронните часовници от тези със стрелките.
Може би, носталгия от времето на соца, когато малцина имаха такъв

Изображение

Не знам дали знаете, но изобретател на електронния часовник е Петър Петров, едно от нещата, които България е дала на света..
http://www.pamettanabulgarite.com/page/ ... age:327875
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Часовник?

Мнение от Миша »

Не знам защо, но винаги съм харесвал повече електронните часовници от тези със стрелките.
Е, аз пък харесвам тези със стрелките, пазя си и първата Чайка, баба ни купуваше за първия учебен ден първия ни часовник, чакахме с нетърпание, помня като го видях, една лъскава кутийка с още по-лъскаво малко часовниче със страхотен син циферблат , сега е малко поочукана, но вярно ми служи почти до края на ученическия ми живот
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Часовник?

Мнение от libra »

Моят първи часовник естествено също беше руски и беше голяма радост.От него получих зверска алергия на ръката,а той самият беше с "изядена" повърхност.Явно,силна алергия към никела.Обаче,аз си го лакирах с розов лак за нокти и така си го носех.Да ми счупи главата човек,ама кой да ме погледне.
Последният ми часовник е Baume and Mersier.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Часовник?

Мнение от scleri »

Първия си часовник за съжаление не помня. Помня обаче първия часовник който си купих сам. С парите спечелени от една есенна бригада си купих "Ракета". Много му се кефех защото беше правоъгълен, а по това време деветдесет и девет процента от часовниците бяха кръгли. След това за хубаво или лошо влязох в една омагьосана спирала от която няма излизане. При завършването на осми клас ме наградиха с часовник. В техникума бях най-красив за това като го завърших също ми подариха часовник. В казармата с още един колега свършихме една работа от която шефовете останаха много доволни. От случката ми остана за спомен часовник, лично от министъра на отбраната. ВМЕИ-то завърших като първенец на випуска / на факултета, не на цялото МЕИ / Естествено връчиха ми часовник. Преди пет години се пенсионирах. Познайте какво ми подариха колегите за спомен. Естествено часовник. Така че в края на всеки етап от моя живот получавах часовник. Сега съм предупредил хората около мен като приключи и последния етап от живота ми за изпроводяк да ми купят часовник. Да спазим традицията де.
В момента нося подаръка от колегите, едно " Касио " с дебели стрелки и големи цифри. Като за пенсионер. И понеже освен пенсионер съм и склери часовника е ударо и водо устойчив. Като влизам в морето и да забравя да го сваля на него нищо не му става. Пета година го нося, и още, ако щете вярвайте, не се е наложило нито да го сверявам, нито да му сменям батерията. Страшна машинка.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Часовник?

Мнение от calico »

Хубави са
ама как ги разпознавате? За мене всички са еднакви.
имам няколко, стоят си из шкафовете, не нося часовници.
дато викаше един пиян в автобуса, преди 40 години - "Две стрелки не могат да ми определят живота" :lol:

Склери, твоето е направо силен и явен намек :angelche: :angelche: , от времето. Ти ще си го разчиташ
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Часовник?

Мнение от bouquet »

Голяма слабост са ми часовниците, но не обичам да колекционирам. То и няма как на този етап от живота ми т.е. с тези финанси, защото харесвам от няколко години един, който е 17 000 :liubov2: Но както казах са ми слабост и парите са без значение, ако ги имам бих ги дала
Първият ми часовник беше руски със сртелкички, но голямата радост беше като ни купиха електронни часовници от виетнамците. Еднакви на мен и на сестра ми, баба ми даде парите, че бяха доста скъпи за онова време. И пишеше, че са до 50м, но на сестра ми се удави при първото влизане в морето. Ужас! Сестра ми плаче, а баща ми обяснява, че понеже не е била на 50м дълбочина в морето, затова така е станало :lol: :lol:
Някъде по това време баба ми, същата на която съм кръстена, каза че ще ми подари нейния, когато в 4 клас донеса бележник със шестици :hmmmmmm: Тогава оценките и бележниците бяха от 4 клас, не като сега още от първи. И аз зачаках.....Станах 4клас, а тя реши, че съм малка за това руско "бижу" и се отметна! Като отида в гимназия! Влязох и в гимназия и пак се отметна! На бала щяла да ми го подари!!!!! :evil: На бала, разбира се ме молеше да сложа руското бижу, което категорично отказах! Как да не се нагиздя с тоя ретро соц боклук!
Първото ми гадже ми подари будилник Касио, който още имам и който всички квартири ме е следвал. После двамата си взехме един много шарени часовничета Q&Q, които бяха супер сполучлива марка, а и дизайн. Сестра ми ми подари за 20ти рожден ден един мнооого мечтан Суотч. После смених няколко, които много много не помня. И след това, пак любим ми подари този, с които съм до днес! Армани :slove: Много си го обичам и доста години си го нося! Преди няколко години си купих един от чужбина, но така си седи в кутията. Много, много рядко за по-специални поводи, го слагам
Вкъщи имам във всяка стая часовник. В кухнята ми е много готин, със зеленчуци за всеки час :dovolen:
Абе, обичам часовници! Голяма слабост са ми! Някой ден ще отида в Швейцария, но ме е страх, че удар ще поуча пред някоя витрина :mrgreen:
Търся добри хора
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Часовник?

Мнение от Албена »

Аз пък часовник не нося! ;) Не че нямам.Даже наскоро ей такъв си купих. Много си го харесвам ,но все го захвърлям в неподозирани неоткриваеми места. :angelche:

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Часовник?

Мнение от ljuboznatelna »

Съпругът ми ги колекционира,ръчни, много редки, предимно руски. В началото ми се струваха еднакви, после започнах да ги различавам. Всеки има история. За съжаление часовникарите са на изчезване.
И няколко кукувички имахме, но след последната немска кукувичка миряса, продаде руските. Немската е на една стена, но пак нещо се е повредила.
Като деца беше голямо веселие у едни роднини, цяла вечер дърпахме топузите и въртяхме стрелката. Само дето не ядохме бой накрая :)
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”