Бране на минерали ( Собирание минералов )

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
Аватар
Денис
Kафенце
Мнения: 49
Регистриран на: Апр 15, '16, 20:22
Местоположение: РФ, г. Пермь

Re: Бране на минерали ( Собирание минералов )

Мнение от Денис »

Не знаю конкретно что это, ракушки или растения,но выглядит очень интересно!
Изображение

Тут похожее на улитку существо наверное несколько раз замещалось. Не утверждаю что именно так все и было, но мне кажется, что существо, похожее на улитку, попало в известняк ( в общем во что угодно, но состоящее из кальцита), а потом все это постепенно обкатывалось и постепенно верхняя часть заместилась на кремний ( или в состав верхней части улитки проникло вещество кремне-кварцевого состава).
Изображение
Изображение

Какое-то растение получилось окаменевшим.
Изображение
Изображение
Изображение

растения в доломите:
Изображение
Изображение

Часть растения в доломите заместилось на кварц:
Изображение
Изображение
Аватар
Денис
Kафенце
Мнения: 49
Регистриран на: Апр 15, '16, 20:22
Местоположение: РФ, г. Пермь

Re: Бране на минерали ( Собирание минералов )

Мнение от Денис »

calico написа:Денис, точно такива бяха гипсовите кристали, които имахме в изобилие
Изображение

Аз живеех в минното селище в находището, и съм виждала такива кристали, огромни и кръгли, като баскетболна топка големи. Много красиви. Събирахме глина от тях, защото беше много бяла, като порцелан, и много мека и хубава.

А градина с камъни е много красиво нещо. Съчетанието на камъни и цветя е много много красиво. То в природата е така, не сме го измислили ние.
Ние тук във форума много уважаваме камъните в съчетание с цветя, почти всяка градина тук има такива съчетания
У нас тоже гипса много. А вот глина меня очень заинтересовала! А нет фото ее? Я просто пока её даже представить не могу =) :D
Это очень круто! Я очень рад, что здесь ценят сочетание растений и минералов! :daaa:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Бране на минерали ( Собирание минералов )

Мнение от Гео, граф »

Здравей, Денис :shi:! Радваш ме с твоето хоби, имаш интересни образци :daaa: . Аз съм учила малко минералогия и петрография и имам съвсем елементарни познания. Пък и беше отдавна, та не помня много. Имам и няколко сезона работа в геоложка група, оттам май знам повече за скалите, отколкото от университета. Преди мноооого години и аз имах малка колекция от интересни минерали и вкаменелости, но с времето ги подарих или загубих.

Не знам със сигурност какво е това на снимката, но ми прилича или на фосилизирани дребни организми (от рода на корали примерно) или на някакъв вид конкреции :hmmm:
Денис написа:Не знаю конкретно что это, ракушки или растения,но выглядит очень интересно!
Изображение
А това си е класически белемнит, мен ако питаш :nod: . Много хора като видят вкаменелости от тези животинки, ги приемат за върхове на копия. При счупване имат точно тази радиална структура, която отлично се вижда на втората снимка. По моему това са животни, а не растения. Покажи вкаменелостите си на някой геолог, за да си сигурен какво имаш :daaa: .
Денис написа: растения в доломите:
Изображение
Денис написа: Часть растения в доломите заместилось на кварц:
Изображение
Твоето хоби е не по-малко красиво от заниманието с любимите растения. Смятам, че човек може да намери невероятни минерали, разхождайки се из природата. У нас на много места човек с опитно око може да си събере доста интересни вкаменелости от палеозоя и мезозоя. Помня как един цял работен ден носих доста едра фосилизирана мида на главата си като шапка, защото в ръцете ми пречеше да работя :lol: :lol: . После дълги години разнасях със себе си тази бивалвия, а приятелите ми я ползваха за пепелник, защото знаеха колко се ядосвам... Ех, младост :angelche: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Денис
Kафенце
Мнения: 49
Регистриран на: Апр 15, '16, 20:22
Местоположение: РФ, г. Пермь

Re: Бране на минерали ( Собирание минералов )

Мнение от Денис »

Гео, граф написа:Здравей, Денис :shi:! Радваш ме с твоето хоби, имаш интересни образци :daaa: . Аз съм учила малко минералогия и петрография и имам съвсем елементарни познания. Пък и беше отдавна, та не помня много. Имам и няколко сезона работа в геоложка група, оттам май знам повече за скалите, отколкото от университета. Преди мноооого години и аз имах малка колекция от интересни минерали и вкаменелости, но с времето ги подарих или загубих.

Не знам със сигурност какво е това на снимката, но ми прилича или на фосилизирани дребни организми (от рода на корали примерно) или на някакъв вид конкреции :hmmm:

Твоето хоби е не по-малко красиво от заниманието с любимите растения. Смятам, че човек може да намери невероятни минерали, разхождайки се из природата. У нас на много места човек с опитно око може да си събере доста интересни вкаменелости от палеозоя и мезозоя. Помня как един цял работен ден носих доста едра фосилизирана мида на главата си като шапка, защото в ръцете ми пречеше да работя :lol: :lol: . После дълги години разнасях със себе си тази бивалвия, а приятелите ми я ползваха за пепелник, защото знаеха колко се ядосвам... Ех, младост :angelche: !
Точно! Вы совершенно правы, это коралл! :daaa: Я слово это забываю иногда! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”