Карвинг

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Карвинг

Мнение от цеци »

Благодаря,Сатори.И аз си ги харесвам,защото съм само любител и не съм добре "екипирана",но с всеки следващ ставам по-добра.А с времето е възможно китайците да пуснат по-достъпни инструменти :lol:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Карвинг

Мнение от ida_ili64 »

Цеци,не знам от кога се занимаваш,но и за с подръчни средства си е супер :daaa: !Браво! :tzvetentze:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pavka
Kъсо кафе
Мнения: 89
Регистриран на: Дек 1, '09, 18:00

Re: Карвинг

Мнение от pavka »

Малко видео уроци http://carving.s36.ru/index.php?option= ... 1&Itemid=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Карвинг

Мнение от DOBI »

Цеци направо са супер! :stiskam: Дано китайците наистина пуснат по-евтини инструменти,за да твориш на воля!
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Карвинг

Мнение от Moria »

Цеци, :shock: ама ти щом с обикновени ножчета си направила такива чудесии какво ли ще стане, ако се снабдиш със специални инструменти. :D
:stiskam: това да стане и да не чакаш китайците.
Изображение
Аватар
margilota
Kъсо кафе
Мнения: 99
Регистриран на: Ное 30, '09, 23:17
Обратна връзка:

Re: Карвинг

Мнение от margilota »

И аз се занимава с карвинг,обаче на свещи.Поздарвявамте :tzvetoman: прекрасни неща си направила!
А цените на инсртументите наистина си ги бива.Замених мойте,типично по български,с резци от макетни ножчета и огънати ламаринки, но при теб са по сложни.Чудя се ,дали някои от дърводелските длета не биха ти свършили работа.
http://margilota.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Карвинг

Мнение от Satori »

margilota написа:И аз се занимава с карвинг,обаче на свещи.Поздарвявамте :tzvetoman: прекрасни неща си направила!
А цените на инсртументите наистина си ги бива.Замених мойте,типично по български,с резци от макетни ножчета и огънати ламаринки, но при теб са по сложни.Чудя се ,дали някои от дърводелските длета не биха ти свършили работа.

Аз също се чудех. А медицински скалпели? Не са евтини, предполагам, ама на първо време 1-2 може да свършат работа?
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Карвинг

Мнение от цеци »

Точно с макетно ножче са направени розичките.Гравирането-с едни резци за линотипия,които сигурно си спомняте от ученическите години :lol: Улесняват работата,но са малко дебели за фините детайли.Скалпелите имат хубав ряз,но също не са гъвкави и не знам дали ще стане по-добре.Трябва да опитам,за да не съм предубедена.И също-инструментите ще ми улеснят работата,но увереността на ръката се постига само с много,много повторения.До сега съм направила 4 букета.Като направя 10-тия сигурно ще е без значение какви са инструментите. :daaa:
Благодаря на всички за подкрепата :tzvetentze:

П.П. margilota :shock: :shock: :shock: .Моля за някой урок :tzvetentze:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
AlexaS
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Ное 26, '09, 22:50

Re: Карвинг

Мнение от AlexaS »

ida_ili64 написа:Алекс,надявам се скоро да започнеш да ни показваш твоите карвинги :daaa: !
А-хаааа, аз 10 еднакви сърми не мога да свия ти чакаш снимки :lol: . Само с първоначално надъхване не става, а моя случай е такъв. Бързо ми минава мерака.

Цеци, супер си се справила. И аз като Satori ще кажа, че така изглеждащи по-естествено продуктите ми е по-възприемливо. Иначе са ми като маслено пано. Розичките се правят най-лесно с острилка, но и тя е около 10 лв.
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Карвинг

Мнение от цеци »

AlexaS,с острилка стават наистина лесно,но са съвсем различни на външен вид.Технически-същите са като розичките от домат,с които украсяват шопската салата за чужденците :lol:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”