Пъзели

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Пъзели

Мнение от Мария Николова »

elemag_an написа:Здравейте.
Търся под дърво и камък един пъзел, който се продаваше през 80-те г. - на тема "Пионери в Космоса". Тогава излязоха няколко от същата серия - в еднакъв стил. Художникът трябва да е бил Иван Кенаров, поне графичният рисунък напълно съвпада. Пъзелът, който търся беше с ракета в дясната част с надпис "Винаги готов" и наоколо космонавти-пионери. Виждаше се още голяма планета или звезда и различни космически апарати. Прикачвам линк с друг пъзел от същата серия за да се види стила и така някой може да си припомни:
Пъзел "Пионери в Космоса"

Ще се радвам, ако го намеря и дори да излезе и по-скъпо. В краен случай репродукция на картината също ще ми свърши работа. Ако някой знае къде може да се видят творби на Иван Кенаров, благодаря предварително за информацията. Поздрави на всички!

Мейл за контакт: [email protected]
http://www.prostori.com/RIndex.jsp?coun ... les_Page=5" onclick="window.open(this.href);return false;
https://pavlinad.wordpress.com/tag/%D0% ... %BE%D0%B2/" onclick="window.open(this.href);return false;

И нищо за пъзелите му. :snif:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
elemag_an
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Юни 9, '16, 21:21

Re: Пъзели

Мнение от elemag_an »

Здравейте. Всъщност вече се потвърди, че автор на картините за тези пъзели не е Иван Кенаров. Синовете му допускат, че може да са творби на Текла Алексиева, която по същото време е рисувала кориците на Библиотека "Галактика" и стилът и също съвпада доколкото мога да преценя. Пъзелът, който се отваря в линка вече го намерих, скоро ще е у мен и ще видя на кутията името на художника. Но другият, другият пъзел, както го описах, е голямата ми цел. От същата серия и почти сигурно от същия художник. На Павлина от линка с блога и, който сте постнали, вече писах и тя ме препрати към синът на Иван Кенаров.
Аватар
elitka
Виенско кафе
Мнения: 371
Регистриран на: Окт 12, '16, 12:51

Re: Пъзели

Мнение от elitka »

Тази темичка май паяжина е хванала :hmmm: , да не сте спрели да нареждате пъзели? Ние в нашето семейство много обичаме пъзелите, особено детските :lol: защото ги редим предимно със седемгодишния ми син. Имаме си и килимче за пъзели, което е голямо улеснение за пъзели над 500 части.
Ако пъзелите все още са ви страст, искам да ви предложа да се включите във тази фейсбук група, предназначена е за продажба на нови и втора употреба пъзели.
Предлагат се страхотни пъзели на символични цени :
https://www.facebook.com/groups/1500581286938810/" onclick="window.open(this.href);return false;
kucanka
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Май 4, '17, 09:35

Re: Пъзели

Мнение от kucanka »

И аз имам два такива, единят е 4000 части, бяхме го наредили до половинати и трябваше да го прибера... :( а другият е "само" 1000 части, но едни такива изключително дребни, на него дори рамката не можахме да му подредим.
А сестра ми има един много готин, чисто сив, 1000 части.
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Пъзели

Мнение от Дим »

Това е зимното ми хоби-редене на пъзел.Май няма много любители на това занимание като гледам последната дата.Но да ви покажа последният си пъзел-нещо много бързо стана та ще трябва нов :hihihi: :hihihi: :hihihi: Изображение
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Пъзели

Мнение от Kaira »

Браво, Дим за търпението :sclap: Страхотен пейзаж :slove: От кой град е това красиво място?
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Пъзели

Мнение от Дим »

Кайра,не зная от кой град е.Пъзела е по платно на Дейвид Маклеан -Италиански чар.Има италиански град Фашано,а "фашино" е чар на италиански. :hmmm: ;)
Зимата е дълга, тъй че ще търся по-голям :hihihi: :hihihi: :hihihi:
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2482
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 982 пъти

Re: Пъзели

Мнение от gevkati »

Прилича на пейзаж покрай езерото Комо
Да си представим, че е това- Varenna :D
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”