Фън шуй

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
Публикувай отговор
denitsavm

Re: Фън шуй

Мнение от denitsavm »

Лени, и аз ги гледам тия, то всеки ден ги дават, аз обикновено с по едно око ги гледам :dovolen: Но мисълта ми беше, че всъщност тази източна философия не е чак толкова трудно да се следва - все пак именно там живеят все още по 100 човека в една стая... Има си някой "правила", които лесно могат да се спазят при подредбата и други, за които да се измисли нещо - напр. ако е невъзможно да сложиш леглото така че да не е срещу вратата, можеш да сложиш някоя преграда, която да го отделя, да не поема енергията, за което и балдахин върши работа или нещо, което да си измислиш тип направи си сам - една идея по-висок шкаф, каксия с голямо растение и т.н :nod: Принципно аз не съм голям фен на Фън Шуй, но има много неща, които бих взела оттам :nod: , особено за детските стаи. Моя позната си направи работния салон според тези правила и изцяло с подръчни средства - цветове на стените, елементи разни и т.н, т.е става стига да си ги понаучил и разбрал, за което аз лично нямам желание да отделя толкова време :nod:
athina.palada
Двойно кафе
Мнения: 186
Регистриран на: Апр 18, '13, 13:35
Местоположение: Плевен

Re: Фън шуй

Мнение от athina.palada »

Това фън шуй ли е?
Бабите ми когато бях малка ме учеха:
1. Да не пея, когато се храня, защото ще се оженя за циганин.
2.Да не сядам на ъгъла на масата, защото няма да се оженя.
3.Да не стоя пред метлата, когато мете, породи горната причина.
4.Да имам макар и една стотинка в портмонето си за да не съм бедна.
5.Да не стоя в ъгъла на стаята, за да нямам лошо настроение.
6.Да имам до входната врата чимшир.
7.Когато искам да съчетая цветове да изляза на полето и да гледам как са подредени цветята на поляната или да погледна към планината в далечината.
8.Когато ми е чоглаво да си измия косата.
9.Да не си лягам неизмита.
10.Сутрин никъде да не ходя невчесана.
11.Леглото ми да гледа към прозореца и в никакъв случай на изток.
12.Когато готвя да имам хубави мисли.
13.Когато слагам тавата във фурната да я прекръстя.
14. Хляба да стои на масата винаги с долната кора надолу.
И много други които в момента не се сещам. Българската народопсихология е също много богата, както източните учения, с тази разлика, че нашата е приложима тук при нас.
denitsavm

Re: Фън шуй

Мнение от denitsavm »

Аз както казах почти не мога да се съобразявам с нещо конкретно, но когато нещо не ти е наред и всъщност нямаш идея как да го промениш, тия съвети и учения все пак ти дават някаква отправна точка - за това ги ползвам, все пак са практични, особено българските :daaa:
athina.palada
Двойно кафе
Мнения: 186
Регистриран на: Апр 18, '13, 13:35
Местоположение: Плевен

Re: Фън шуй

Мнение от athina.palada »

Съгласна съм. Мисълта ми беше да не станем цинцифуции от рода на: АУУУУУ, ма ти не знайш ли ма какво пише във фъншуто!??
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Фън шуй

Мнение от Leni »

denitsavm да когато човек има въображение и желание може. Майка ми толкова декоративни стайни растения има, че едно време докато имахме куче се шегувахме че можем да си организираме домашен лов :mrgreen: . Спалнята ми обаче е леко в стил френски котидж и само цветя се чудя къде да накича - иначе цветовете са прасковено, розово, бледо зелено - и което е най-важно съпругът ми така поиска - на голям романтик попаднах :) та и за там събирам идейки понеже още не съм я довършила изцяло. Приобщих балкона за да стане по-просторно и там си направихме нещо като работно място. Едната стена ще я правя изцяло с наши фотографии от изложбите. Само ъгъла с тръбите за парното мисля как да го покрия - някаква раздвижена секция мисля да направим... хубавото е че всичко сами си правим и то с кеф :ieeemyzh: Давайте идейки :)
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
denitsavm

Re: Фън шуй

Мнение от denitsavm »

Имаме си секция http://forum.hobbykafe.com/viewforum.php?f=46" onclick="window.open(this.href);return false; , където трябва да преместя и тази тема... ама после

Лени, стилът ти е любим на половината форум :nod: :daaa: и малко завиждам, че мъжа ти го подкрепя... ние сме малко в спорове по тия въпроси :hmmmmmm: Не зная това ли ви е единствената стая, която ползвате - ако има възможност аз бих си направила галерията в хол, трапезария, коридор, а за спалнята бих оставила само "интимни" снимки, някакви спомени, които са си между вас и т.н.. Между другото според фън шуй, поне това което ми стигат малкото познания - в спалнята трябва да има само снимки, които вдъхновяват романтиката и любовта, от сватба, меден месец и хубави спомени за двамата като двойка и картини на двойки, независимо дали са тигри, птици или хора - напълно подкрепям. Друго което се сещам пак фъншуйско - ако има възможност направете работното място с преход към спалнята, а не обратното... там говорят за преминаващи и оставащи енергии, но мен би ми било неприятно да си легна и някой дето си човърка на компютъра до късно да ми се разхожда покрай леглото напред назад за тоалетна, бира или каквото му е хрумнало, спалнята трябва да е закътана... определено ми е по-добре да спя и без телевизор наоколо, въпреки че повече от 10 год. спалня и хол са ми били на едно. Отделянето на помещенията, даже и само зрително е достатъчно да даде уединение и повече комфорт :nod: А съвсем от личен опит мога да потвърдя, че както е по-добре легло за двама да е отворено и от двете страни, така единичното легло е по-удобно когато е до стената :nod: И така... дай малко снимки тук http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... &start=120" onclick="window.open(this.href);return false; да поразгледаме /ако е удобно/ или да пообсъдим, тук има хора с много добри идеи и за интериорен дизайн :nod:

ПС и аз бях направила къщата си на ботаническа градина преди време... ми не ми харесват чак толкова растения накуп у дома, може би в зимна градина и толкова
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Фън шуй

Мнение от Leni »

За съжаление ситуацията е такава, че няма как преместим компютъра в хола - така доста ни е удобно там в ъгълчето на балкона. Трябва да щракна 1-2 снимки - иначе щом сте фенове на френския стил едно поздравче - напоследък нещо се опитвам да снимам винтидж сухите ми цветя..
Изображение
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
denitsavm

Re: Фън шуй

Мнение от denitsavm »

Много обичам красиви снимки на каквото и да е :ieeee: По някое време смятам да си направя няколко картини - от големи снимки, даже и от тия дето ги режат на няколко ... от мои си цветя.... Ще те каня на гости да ми снимаш градината и да ми разказавш за Европата :angel2: А ти ни кани отвреме на време на изложби, аз много обичам и твоите снимки ми харесват като гледна точка :nod:
tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: Фън шуй

Мнение от tonimimi »

Аз направо ще ви кажа книгата която прочетох,и от която спазвам няколко съвсем обикновени правила.иначе за другото се изискват много пари и време за обучение,та книгата е:Фън Шуей от писателката Карън Кингстън.тя е американка но живее на остров Бали.
Аватар
setipeti
Кана кафе
Мнения: 525
Регистриран на: Май 20, '13, 10:42
Местоположение: Варна

Re: Фън шуй

Мнение от setipeti »

Leni написа:За съжаление ситуацията е такава, че няма как преместим компютъра в хола - така доста ни е удобно там в ъгълчето на балкона. Трябва да щракна 1-2 снимки - иначе щом сте фенове на френския стил едно поздравче - напоследък нещо се опитвам да снимам винтидж сухите ми цветя..
Изображение
ехаа, това бялото гипсофила ли е, дано да е, че имам очаквания такава да виждам и моята :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”