Фън шуй

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
Публикувай отговор
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: фън шуй

Мнение от bouquet »

Благодаря ти сърдечно, може би ще потърсе из нета още инфо! Заинтригуваха ме някой принципи.
Търся добри хора
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: фън шуй

Мнение от Fado »

krema написа: Предполагам,че всички са чували за капака на тоалетната чиния.
Аз не съм чувала. :oops: Какво за капака?
аз се каня от доста време да пребоядисам външната врата в червено, пак заради кризата... но не срещам разбиране и ентусиазъм от семейството, защо ли ! ;)
Като пълен лаик ще попитам - какво би трябвало да се случи, щото моята е червена? :hmmm:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: фън шуй

Мнение от libra »

Всичко хубаво,ама много трудно е да се направи според както сочи Фън шуй-особено в готов дом,градина.Е ,някои неща не са непостижими-например да си изчистиш къщата и да не се затлачваш с вещи,които не ползваш от години.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: фън шуй

Мнение от ida_ili64 »

Fado написа:
krema написа: Предполагам,че всички са чували за капака на тоалетната чиния.
Аз не съм чувала. :oops: Какво за капака?
аз се каня от доста време да пребоядисам външната врата в червено, пак заради кризата... но не срещам разбиране и ентусиазъм от семейството, защо ли ! ;)
Като пълен лаик ще попитам - какво би трябвало да се случи, щото моята е червена? :hmmm:
Капака на тоалетната чиния трябва винаги да е затворен,за да не изтича през нея Богатството на дома.Както и не трябва да има капещи кранчета и течове в дома-поради същата предпоставка.

Червения цвят символизира Богатството,входната врата е Ба Гуа за дома-т.е.енергийния вход на дома,през който влиза енергията Ци(положителната),за това се приема ,че червенобоядисаната врата е предпоставка за вкарване на положителна енергия и добруване в такъв дом.
Трудно ми е да дефинирам черния цвят,той се ползва като акцент и много оскъдно,в това учение,червеното е с преоритет,не не бива да се прекалява.
Лично мое мнение е,че черното е като защита,блокада,а също и вид огрничение.Поне по изводите,до които сама съм достигнала от прочетеното,но пак казвам-мое мнение.
Либра,защо да е трудно?Просто вземаш един чувал от зебло и зе разшетваш в дома по часовниковата стрелка( или обратно на нея ;) -няма никакво значение)и започваш да пълниш с ненужните неща...Ще се удивиш сама,че един чувал няма да ти стигне,а ненужното можеш да изхвърлиш или подариш...Лесно е да се каже :hmmm: ,ама трудно да се направи,като се знам какъв съм Плюшкин :lol: и събирам какво ли не-на мен и 10 чувала май няма да ми стигнат,обаче аз складирвам основно в килера... ;) ,който е в мазата.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: фън шуй

Мнение от Fado »

Ида, благодаря ти! :gush:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: фън шуй

Мнение от Blue sky »

Либра, права си, особено в нашенския тип кутийка, който е просто против всички възможни правила :dovolen:
И все пак, хубавото на фън-шуй е, че нищо не се абсолютизира и на всяко нещо има решение. А дори едно елементарно изчистване, има поразяващ ефект. Ако се прилага системно се постига едно състояние от типа "върви ми". Примерно нямаш нищо за ядене и в този момент някой ще дойде и ще ти донесе изчистена риба, готова за пържене, чудиш се за нещо си и буквално след минути получаваш отговор, като по невероятно стечение на обстоятелствата. Просто важна е нагласата към нещата и обръщане внимание на детайлите, като още по-хубавото е, че едно и също нещо може да има различни значения, според това ти какво чувстваш и какво му прилагаш.
He who plants a garden, plants happiness
nelumbo
Kафенце
Мнения: 44
Регистриран на: Ное 30, '09, 18:12
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: фън шуй

Мнение от nelumbo »

след по-горното прекрасно обяснение за червената врата, което напълно е каквото и аз съм чела, да споделя с вас, че постигнахме компромисен вариант със семейството и вратата ни няма да е червена, а бордо. дали не сте чели някъде случайно, че с това няма да постигна същия ефект, а нещо друго?

а сега:за най-поразителния бърз ефект от една промяна по правилата на фън шуй, която съм видяла: една жена която всяка сутрин се буди с жестоко главоболие... и се оказва, че огледалото на тоалетката е обърнато точно срещу нея, а не трябвало да е така... врътна тоалетката малко и главоболието изчезна още на следната сутрин...

май бях ви споменала за камъните, дето разчистих от ъгъла на брака в двора... нито веднъж оттогава не съм се скарала с половинката до такава степен, че да го заплаша с развод (а преди често му се случваше :evil: )

разказвайте още интересни неща, много е полезно да обменяме инфо от опит, не само да четем специализирана литература
Моето хоби и професия...http://www.ivenflorist.com
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: фън шуй

Мнение от ida_ili64 »

Да,огледалата във Фен Шуй играят огромна роля.С тях може да се подобряват вече налични дефекти,но тази тема не съм я разчепквала.
Едно от най-лошите неща на бъолгарския "модерен панелен пост-сю реализъм" са средните двустайни апартаменти,в които вратата на тоалетната е почти директно срешу тази-на входната врата,което е може би един от най-лошите фен шуй показатели.Но доколкото си спомням,,също можеше да се неутрализира лошия ефект с оглрдало,разположено...ако някой знае,да помага,не съм сигурна в случая как бе,много бях увлечена по тази наука,ама преди 10-тина години.От тогава съблюдавам три неща:
1.Спалнята ми не е срещу вратата на стаята или главите ни да са под прозорец.Имам си кристална топка над спалнята-за хармонични семейни и партньорски взаимоотношения.
2.Паля свещи с подходящ цвят ,спорет това,какво желание имам.
3.Имам в работната си стая в ъгъла на богатството чаша с 8 "златни монети" от по 1 стотинка ;) ....И в ъгъла на богатството на дневната гледам винаги да имам по-едро цвете.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: фън шуй

Мнение от DOBI »

Toва за огледалото ме заинтригува.Моето е отстрани на спалнята и леглото се отразява в него странично.Май е грешка :hmmm: Къде му е правилното място и ако не го преместя до какво води?
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: фън шуй

Мнение от libra »

В спалнята не трябва да има огледала,особено срещу кревата,Също-картини и тем подобни с голи тела.Не е добре за семейните отношения.Преди се е слагало/в Китай/защотото мъжът е трябвало да има много наложници,но на нас това не ни е целта!/Не сме толкова загрижени за милото си!/Срещу входната врата не трябва на има огледало ,защото връща добрата енергия Ц.По принцип Фън шуй позволява да се коригират небладагоприятни ситуации.Но това как да стане ,ако домът ти е зарит със стотици вещи ,повечето неизползваеми:дрехи,вестници,книги,играчки,обувки, съдове,ел.уреди,лични вещи за хоби и т.н ит.н.По ъглите в стаи,дворове не трябва да има сбутани ,прашлясали стари вещи!Идеята е жизнената енергия Ци на може да се движи безрепяствено и да достига всички части на дома.Виждате,че това го има и при християнската религия преди най-големите ни празници д аправим почистване.Много голямо значение се отдава на острите ъгли-те да не сочат входната ви врата,например,от някоя външна сграда.У дома ъгли не трябва да сочат легла,раб места ,кътове за почивка и хранене!За щастие е се неутрализира лесно -с огледалце.Ако прочетете една книга на тази тема/има за апартамента,къща ,градина и квото се сетиш/ще се отчаяте ,че нищо не е както трябва в дома ви.За това казах,че е трудно-но с времето и знанията,които се натрупват,постепенно може да има корекции.
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”