Фън шуй

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Фън шуй

Мнение от Blue sky »

има ли други с такова хоби? Допадат ми идеите, не се вманиачавам, но има голяма логика. А и някои неща лично съм ги изпитвала и работят, факт е ;)
He who plants a garden, plants happiness
krema
Двойно кафе
Мнения: 189
Регистриран на: Ное 30, '09, 10:46
Местоположение: Ст. Загора

Re: фън шуй

Мнение от krema »

Аз някои неща съм изпробвала и наистина има ефект :nod: . Ама то е толкова необятна наука, че....
Само, че архитектите по татово време не са били запознати с това изкуство :lol:
http://kremazagora.snimka.bg/flowers/cv ... 1.22316194" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: фън шуй

Мнение от nel4o »

Blue sky написа:има ли други с такова хоби? Допадат ми идеите, не се вманиачавам, но има голяма логика. А и някои неща лично съм ги изпитвала и работят, факт е ;)
Сподели, моля те, стана ми интересно!
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: фън шуй

Мнение от Blue sky »

Ами основното правило във фън шуй, най-най основните практически правила са две -
застоелите и мръсни неща предизвикват застой и ци, енергията на живота се провокира от красиви неща. От там на там има хиляди вариации, подробности и прочие. Но аз се придържам главно към тези два принципа, за другите нямам много време, да се занимавам. Обаче, давам конкретен пример. В магазина имахме едни саксии, които нещо не вървяха, а пък имаше нова стока, и трябваше да ги махнем. В продължение на седмица ги забърсвах всеки ден, и успяхме да ги продадем. А не че преди са били мръсни, просто имах нагласата, че го правя с цел да им намеря нов дом. По същия начин, ако нещо ме тормози, не мога да взема решение, вадя едно чекмедже и го подреждам или пък гардероба. И правилното решение почти веднага ме спохожда. А това за гардероба са ми го казвали преди много години, даже не знаех за фън шуй тогава. Ето защо, по това време на годината, правя основно почистване, не казвам коледно, защото не е свързано само с това прозорците да са чисти, както типично е възприето. А напротив, отварям всяко чекмедже, всяко долапче и се отървавам от всяко нещо, което не ползвам, не ми трябва, случайно се е озовало там и т.н., забърсвам всяка повърхност. И това не е защото съм маниакално добра домакиня и чистофайница, напротив и хич даже, а просто защото искам през новата година да ми върви по вода, да се отърва от всичко излишно, което задържа отрицателна енергия. А за красивите неща, няма какво да ви казвам, всеки го усеща и вътрешно се стреми към това.
По-късно ще седна да напиша някои практически правила, както и да кача някои интересни материали за фън шуй в градината, нещо което много ме интригува.
He who plants a garden, plants happiness
krema
Двойно кафе
Мнения: 189
Регистриран на: Ное 30, '09, 10:46
Местоположение: Ст. Загора

Re: фън шуй

Мнение от krema »

Аз правя същото, но много е важно и разположението на мебели и вещи в пространството, както и спрямо компаса. Например хора, които не могат да заспят или имат неспокоен сън- задължително трябва за забършат леглото и да го ориентират север- глава ; юг - крака. В най - лошия вариянт Изток - глава.
Предполагам,че всички са чували за капака на тоалетната чиния.
Общо взето голяма част от нашите"бабини дивитини" се откриват във фън шуй.
http://kremazagora.snimka.bg/flowers/cv ... 1.22316194" onclick="window.open(this.href);return false;
nelumbo
Kафенце
Мнения: 44
Регистриран на: Ное 30, '09, 18:12
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: фън шуй

Мнение от nelumbo »

ето че си намерих любимата темичкааааааааа!
много са полезни тези неща, които блу сподели, случая със саксиите го помня и ни е за назидание...
аз също се заинтригувах от фън шуй за градината, купих си и книга и направих план според принципите в нея - освен полезно за енергията, се получава и доста красиво - в съответния ъгъл има цветя с определени разцветки, подреденко е и сега очаквам да потекат реки от пари и благоденствие в дома ни, особено напролет, когато разцъфтят жълтите нарциси в ъгъла на богатството. Факт е, че щом разчистих струпаните камъни и боклуци от ъгъла на брака (защото части от градината все още са на този етап), скандалите у дома понамаляха.
Добре, че ме подсети това да изхвърля малко дрехи от гардеробите и няколко купчини стари списания...
фън шуй е полезна наука, особено ако не искаш да се луташ из къщи и да се чудиш какво да промениш, как да подредиш. дава ти основни насоки, без да е необходимо да се вманиачаваш наистина.
Моето хоби и професия...http://www.ivenflorist.com
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: фън шуй

Мнение от Satori »

"За всяка нова вещ, която вкарваш у дома, трябва да изхвърляш една стара." Много лесно и хубаво правило, ако успееш да го спазваш. Не съмпостигнала още това съотношение, но пък работя по въпроса.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: фън шуй

Мнение от nel4o »

Днес сложих банкноти в югоизточната част на апартамента. Ще сложа и дървото на живота, че е с месести листа. Ха дано преодолеем кризата по-леко :nod:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
nelumbo
Kафенце
Мнения: 44
Регистриран на: Ное 30, '09, 18:12
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: фън шуй

Мнение от nelumbo »

аз се каня от доста време да пребоядисам външната врата в червено, пак заради кризата... но не срещам разбиране и ентусиазъм от семейството, защо ли ! ;)
Моето хоби и професия...http://www.ivenflorist.com
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: фън шуй

Мнение от greeneyed »

Satori написа:"За всяка нова вещ, която вкарваш у дома, трябва да изхвърляш една стара." .
E това много ми хареса! И ще го спазвам. Ми то много практичен този фун шуй! :nod: Давайте още такива полезности. :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”