Фън шуй

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
Публикувай отговор
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Re: фън шуй

Мнение от didkec »

Трикрака жаба с мунета в устата и монета под нея, обърната с гръб към входната врата, поставена в ъгала на богатството, привлича богатство и изобилие :stiskam:
Картина с водопад до входната врата привлича богатство и изобилие.
Не слагайте огледало срещу входната врата.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: фън шуй

Мнение от Satori »

didkec написа:Трикрака жаба с мунета в устата
:lol: :daaa:
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Re: фън шуй

Мнение от didkec »

Имах страхотна жаба от полускаъпоценен камък сапфир,( поправете ме ако го пиша грешно :oops: , ) красива и голяма стоеше си в ъгала на богатството и привличаше парици :D , но един ден намерих монетата която е в устата и счупина, веднага я хвърлих, издирих нова и купих пак я сложих там и след година някъде малкия какво играеше как седна и айде счупи пак парата :cry: :cry: :cry: хвърлихя, защото знам счупено не се държи вкъщи :!: откакто я счупи и парите се счупиха :eeeh:
Сега сме без жаба и се каня пак да си я купя ама, като спестя някой лев :stiskam:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: фън шуй

Мнение от bouquet »

Виждала съм такава жаба в заведението на едни познати, ама честно казано не са забогатяли :D
А иначе къде в къщи е този сектор на богатството, в който слагате жабата?
Търся добри хора
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Re: фън шуй

Мнение от didkec »

bouquet написа:Виждала съм такава жаба в заведението на едни познати, ама честно казано не са забогатяли :D
А иначе къде в къщи е този сектор на богатството, в който слагате жабата?
Като влезнаш вкъщи и застанеш с гръб към входната врата, се пада срещуположния ъгъл на входната врата, или заставаш с гръб към входната врата и с лявата ръка посочваш срещоположния ъгъл :dovolen: , хич ме няма в обясненията :angel2:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: фън шуй

Мнение от bouquet »

Денс случайно попаднах на предаване, в което говореха за правилата на фън шуй.Това, което научих бе, че най-левият ъгъл на дома е центъра на богатството и е добре там да се сложат в една купичка 9 монети или 4 бр делфинчета/ може да са хартиени/. Най-десният ъгъл на дома е центъра на любовта. Добре е там да сложим двоен свещник /като символ на огъня, който да гори между стопаните на дома/, може и две гълъбчета/ пак хартиени, но в топли цветове да са/
Търся добри хора
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: фън шуй

Мнение от nel4o »

Много е важно обаче да се определи на къде точно е ляво и на къде дясно. Щото зависи дали си с лице към входната врата или с гръб. :hmmm:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: фън шуй

Мнение от bouquet »

Като влезнаш вкъщи и застанеш с гръб към входната врата
Аз така определих ляво и дясно в къщи
Търся добри хора
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: фън шуй

Мнение от nel4o »

Аз нещо се обърках - ляво в къщи, значи се оказва на югозапад, което е обратно на югоизток. Кое сега е вярното за ъгъла на богатството :hmmm:
Казвайте сега къде да си сложа монетите, че в тази криза да не стане беля :twisted: Съсем сериозно имам нужда от помощ :nod:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: фън шуй

Мнение от ida_ili64 »

Нелчо,те са две различни теории(Учения).Аз лично се ориентирвах по левия най далечен ъгъл,заставайки с гръб към вратата на стаята.А и ако тя съвпада с посоката на входната-е супер :daaa: !По ще е сложно,ако са в различни посоки.Но,почнеш ли да се ориентирваш по едно от ученията,караш все по него!За всички зони,за всички подсилващи и подпомагащи елементи.Това е важно иначе,ще ги умесиш и оплетеш конците... ;)
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”