Фън шуй

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
Публикувай отговор
denitsavm

Re: Фън шуй

Мнение от denitsavm »

Имаме си секция http://forum.hobbykafe.com/viewforum.php?f=46" onclick="window.open(this.href);return false; , където трябва да преместя и тази тема... ама после

Лени, стилът ти е любим на половината форум :nod: :daaa: и малко завиждам, че мъжа ти го подкрепя... ние сме малко в спорове по тия въпроси :hmmmmmm: Не зная това ли ви е единствената стая, която ползвате - ако има възможност аз бих си направила галерията в хол, трапезария, коридор, а за спалнята бих оставила само "интимни" снимки, някакви спомени, които са си между вас и т.н.. Между другото според фън шуй, поне това което ми стигат малкото познания - в спалнята трябва да има само снимки, които вдъхновяват романтиката и любовта, от сватба, меден месец и хубави спомени за двамата като двойка и картини на двойки, независимо дали са тигри, птици или хора - напълно подкрепям. Друго което се сещам пак фъншуйско - ако има възможност направете работното място с преход към спалнята, а не обратното... там говорят за преминаващи и оставащи енергии, но мен би ми било неприятно да си легна и някой дето си човърка на компютъра до късно да ми се разхожда покрай леглото напред назад за тоалетна, бира или каквото му е хрумнало, спалнята трябва да е закътана... определено ми е по-добре да спя и без телевизор наоколо, въпреки че повече от 10 год. спалня и хол са ми били на едно. Отделянето на помещенията, даже и само зрително е достатъчно да даде уединение и повече комфорт :nod: А съвсем от личен опит мога да потвърдя, че както е по-добре легло за двама да е отворено и от двете страни, така единичното легло е по-удобно когато е до стената :nod: И така... дай малко снимки тук http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... &start=120" onclick="window.open(this.href);return false; да поразгледаме /ако е удобно/ или да пообсъдим, тук има хора с много добри идеи и за интериорен дизайн :nod:

ПС и аз бях направила къщата си на ботаническа градина преди време... ми не ми харесват чак толкова растения накуп у дома, може би в зимна градина и толкова
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Фън шуй

Мнение от Leni »

За съжаление ситуацията е такава, че няма как преместим компютъра в хола - така доста ни е удобно там в ъгълчето на балкона. Трябва да щракна 1-2 снимки - иначе щом сте фенове на френския стил едно поздравче - напоследък нещо се опитвам да снимам винтидж сухите ми цветя..
Изображение
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
denitsavm

Re: Фън шуй

Мнение от denitsavm »

Много обичам красиви снимки на каквото и да е :ieeee: По някое време смятам да си направя няколко картини - от големи снимки, даже и от тия дето ги режат на няколко ... от мои си цветя.... Ще те каня на гости да ми снимаш градината и да ми разказавш за Европата :angel2: А ти ни кани отвреме на време на изложби, аз много обичам и твоите снимки ми харесват като гледна точка :nod:
tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: Фън шуй

Мнение от tonimimi »

Аз направо ще ви кажа книгата която прочетох,и от която спазвам няколко съвсем обикновени правила.иначе за другото се изискват много пари и време за обучение,та книгата е:Фън Шуей от писателката Карън Кингстън.тя е американка но живее на остров Бали.
Аватар
setipeti
Кана кафе
Мнения: 525
Регистриран на: Май 20, '13, 10:42
Местоположение: Варна

Re: Фън шуй

Мнение от setipeti »

Leni написа:За съжаление ситуацията е такава, че няма как преместим компютъра в хола - така доста ни е удобно там в ъгълчето на балкона. Трябва да щракна 1-2 снимки - иначе щом сте фенове на френския стил едно поздравче - напоследък нещо се опитвам да снимам винтидж сухите ми цветя..
Изображение
ехаа, това бялото гипсофила ли е, дано да е, че имам очаквания такава да виждам и моята :dovolen:
Аватар
sadeyes
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Мар 17, '14, 16:17

Re: Фън шуй

Мнение от sadeyes »

По повод фън шуй, в едно американско предаване бяха поканили няколко такива "специалисти", които искаха по 1500-3000 долара,всеки различно за такъв "проект". И всеки направи коренно различни неща, да не говорим ,че имаше някой супер нефункционални... :shock:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Фън шуй

Мнение от milena02 »

Аз не я бях видяла тази тема и сега с кафето я изчетох цялата. Нищо не знам за фън шуй, само като дума ми е познато. Обаче излиза, че направо аз съм го измислила. Явно интуицията ми е много силна. Това с изхвърлянето ми е нещо като лечение. Не задържам нито една излишна вещ около мен. Първото, което правя при сезонните почиствания, е да приготвя няколко чувала за излишните неща. Ако една дреха, например, не съм я облякла нито веднъж в продължение на една година, значи не ми трябва. Самото почистване започва с изваждането на всичко от шкафовете и разделянето му на "боклук" и "нужно". Това прочистване го правя два пъти годишно. Ако не го направя, съм като болна.
Спалнята ми беше бяла (държа си там малката колекция графики, та затова стените бяха бели). Импулсивно миналата есен боядисах едната стена в топло кафяво. А тука сега чета, че землистите цветове били най-подходящи за стаята за сън.
Ако не съм на кеф, въобще не готвя, защото манджата не се получава вкусна - извод, плод на многогодишни наблюдения.
Имам един двоен лампион и сега чета тук, че двоен свещник е хубаво да се сложи в най-левия ъгъл на дома. Ами там съм го сложила!
Откритите ъгли ме притесняват безпричинно; там почти навсякъде имам цветарници с живи растения. По интуиция.
Работният кът на мъжа ми у дома - с всичките му технически джаджи, е нацелен баш в "центъра на богатството". Той имаше други идеи за въпросното бюро с компютър, но аз настоях да е в това кьоше. Просто не е за вярване... Викайте ме по къщите за консултант!
tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: Фън шуй

Мнение от tonimimi »

А звънче от остров Бали имаш ли?
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Фън шуй

Мнение от ln_none »

Може да не е баш фън шуй, но реших, че може да ви е любопитно - от кои други йероглифи се състои китайският йероглиф за "градина" (пръст+дъх+двама човека+ограждане) :dovolen:

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”