Пирография( рисуване с пирограф в/у дърво)

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
Аватар
pachetooo
Виенско кафе
Мнения: 473
Регистриран на: Юли 23, '10, 20:15
Местоположение: Пазарджик

Пирография( рисуване с пирограф в/у дърво)

Мнение от pachetooo »

Изображение
Много популярна дейност е работата с пирограф. Древният занаят е използван масово в близкото минало за украса на битови предмети.Тук е превърнат в кавалетно изкуство с висока стойност. Следите, оставени от нагарящия елемент на пирографа,чрез детските ръце се превръщат в интересни образи на птици, хора, риби, растения и т. н.
Някой занимама ли се със подобно хоби или поне да знае за какво става въпрос.От много години съм се заканил да се захвана с такова хоби ,но все се объркаваха плановете ми да си купя пирограф и сега когато мога да си позволя незнам незнам от каде да си намеря :cry:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Пирография( рисуване с пирограф в/у дърво)

Мнение от Гео, граф »

Когато бях на 10-11 години нашите ми подариха на ЧРД пирограф и аз полудях от кеф. Освен задължителната закачалка за кухненски кърпи, която правихме в училище, изпирографирах всичко, до което можах да се докопам, помня че и пердаха отнесох зарад една нощна лампа. Голяма веселба беше. После порастнах, омъжих се, народих си челяд и скоро - миналата зима - стана дума нещо и аз се сетих, че съм имала таквоз чудо и заразказвах на децата. Мъжа ми междувременно изчезна в посока мазето и те ти го след минута цъфна с кутията с пирографа в ръка ... Смятай какво се случи, тя крушката си има опашка - сега старото бюро е в надписи и клишета, а най-отгоре се мъдри лейди Гага ( ама можеш да я познаеш след известни обяснения ! ) ... :shock: :lol:

Няма да мога да ти помогна с инфо откъде да намериш самия уред. Не мога да ти предложа и моя, защото децата ще ме убият с камъни. Чудя се дали не можеш да преработиш малко някой стар поялник ? :syes:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
pachetooo
Виенско кафе
Мнения: 473
Регистриран на: Юли 23, '10, 20:15
Местоположение: Пазарджик

Re: Пирография( рисуване с пирограф в/у дърво)

Мнение от pachetooo »

това с поялниците и аз съм си го мислил.Ще взема да пробвам с тях , имам над 10-тина все с някои ще се получи нещо. :stiskam: :D
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Пирография( рисуване с пирограф в/у дърво)

Мнение от johnstalker »

Имаше едни поялници тип "пищов" с нажежаема жичка.. ама и те са безследно изчезнали като пирографите.
Аватар
pachetooo
Виенско кафе
Мнения: 473
Регистриран на: Юли 23, '10, 20:15
Местоположение: Пазарджик

Re: Пирография( рисуване с пирограф в/у дърво)

Мнение от pachetooo »

johnstalker написа:Имаше едни поялници тип "пищов" с нажежаема жичка.. ама и те са безследно изчезнали като пирографите.
с ламничка от пред ,ако е от този има 2-3 от тях. :ieeee: само тярябва дависа каде са че цялато семейстово сме техници и унас е една огромна работилница с какви ли не иструменти :lol:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Пирография( рисуване с пирограф в/у дърво)

Мнение от johnstalker »

Иначе може и да си направиш сам. Трябва ти един регулируем токоизправител , един кварцов клеморед, който да прикрепиш към някаква дръжка, и набор от волфрамови или канталови накрайници. :daaa:
Аватар
О` Хара
Kафенце
Мнения: 20
Регистриран на: Окт 29, '10, 21:03

Re: Пирография( рисуване с пирограф в/у дърво)

Мнение от О` Хара »

Пирограф на битака можеш да намериш
Аватар
detelina72
Виенско кафе
Мнения: 328
Регистриран на: Сеп 11, '10, 22:08
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Пирография( рисуване с пирограф в/у дърво)

Мнение от detelina72 »

johnstalker написа:Имаше едни поялници тип "пищов" с нажежаема жичка.. ама и те са безследно изчезнали като пирографите.
За индукционните поялници ли говориш? Има ги по магазините за електронни компоненти. но едва ли ще са удобни за работа заради тежестта и големината. По скоро обикновенните биха свършили работа. :daaa:
Ако мислиш, че всички са срещу теб, поогледай се… може да караш в насрещното.
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 49 пъти

Re: Пирография( рисуване с пирограф в/у дърво)

Мнение от iana_hk »

Да, навремето като изучавахме трудово обучение изографисвахме разни свещници, салфетници. Беше много забавно.
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Ламята Спаска
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Фев 14, '10, 16:58
Местоположение: София- гулемото село

Re: Пирография( рисуване с пирограф в/у дърво)

Мнение от Ламята Спаска »

Много се извинявам за любопитството, ама това пънче с пилците твое дело ли е? :hmmm:

Писала съм ти на ЛС за пирографа, нидей рива и не се опитвай с поялник- много трудно и никакъв кеф- ами покажи снимки!
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”