Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
Публикувай отговор
Аватар
KLEN
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Дек 14, '09, 13:47
Обратна връзка:

Re: Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Мнение от KLEN »

Titi написа:Може ли да ме ориентирате кой мед е по-хубав - този от акация и рапица, или летния? Искам да си купя по-голямо количество, че да си имам за цялата година, но се чудя сега ли да го направя /акация-рапица/ или да изчакам лятото с други растения /не знам точно какви/.
Зависи от вкуса на човек,акациев или от липа е най-лек и ароматен, след това билковият,също предпочитан и много полезен е мановия и на последно място е тоя от рапица.Това е моето мнение,не го налагам на аудиторията,но и по цените ще се ориентирате!
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Мнение от Миша »

Зависи от годината ,ако пролетта е дъждовна и студена пролетния мед не е хубав,ако има и рапица захаросва на едри кристали,чистия акациев мед е самото разкошество,но много рядко има чист акациев,понякога най-дъхавия и гладък на захаросване мед се получава през лятото,понякога през пролетта,миналата година последния ни мед беше най-хубав ,много странно,почти никога не е било така,зависи кое кога цъфне и в какви условия цъфти ,просто купуваш за проба малко количество и решаваш какъв да вземеш .
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
megi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1257
Регистриран на: Яну 16, '10, 15:35
Местоположение: Велико Търново

Re: Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Мнение от megi »

Никога не съм предполагала, че ще има мед, който няма да ми хареса, ама въобще.Миналия месец ни донесона мед от рапица.Вкуса му беше все едно свинска мас със захар,че и цвета бял :shock: Никой от семейството не го хареса и го дадохме на нашите,но и те не бяха очаровани от него.Та накрая отиде при техен комшия пчелар , да си захранва пчелите с него :lol:

Но на някой може и да му допадне вкуса.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Мнение от Titi »

Благодаря ви за съветите, бяхте ми много полезни. Така като ви чета, сега ще си взема 2 буркана и ще изчакам лятото за по-голямото количество мед.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Мнение от Мария Николова »

Тази пролет Ники2 се обърна към пчеларството. Направиха му 7 кошера. Но докато дойде време да се роят пчелите и да купи семейства, те стоят в гаража.
Докара в ябълковата градина 5-6 кошера от приятел. Радва се, че и след прецъфтяването на ябълките ще имат паша - стотици декари рапица. :ufff: :ufff: :ufff:
Трябва да му кажа, че догодина, щом прецъфтят ябълките, трябва незабавно да вади меда, колкото и да е малко. :daaa:
И да мести кошерите далеч от рапица. :twisted:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Мнение от Вискяр »

Titi написа:Може ли да ме ориентирате кой мед е по-хубав - този от акация и рапица, или летния? Искам да си купя по-голямо количество, че да си имам за цялата година, но се чудя сега ли да го направя /акация-рапица/ или да изчакам лятото с други растения /не знам точно какви/.
Кое е по-хубаво: Фасул - сварен само с вода, или гювеч - с 20 зеленчука в него?
Няма по-богат "гювеч" от полифлорния мед. Било ливаден от равното, било от планината.
Винаги ми е била странна манията по монофлорните медове. Независимо дали става въпрос за акация, липа или кестен. За мен това са скучни медове.
Меда от рапица има някои приложения, свързани със здравето. Някой и друг буркан под ръка не пречи. На запад го ценят много.
Мария Николова написа: Трябва да му кажа, че догодина, щом прецъфтят ябълките, трябва незабавно да вади меда, колкото и да е малко. :daaa:
Меда от овошки е рядкост. Малко години го позволяват. И е разкош.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Мнение от ivanina »

И аз така -като ще да е мед - предпочитам да е букет! :daaa: ...но нещо друго искам да споделя...днес видях страхотен феномен , огромен черен облак - рой пчели, жужащ , бръмчащ прелетя над двора и къщата ни преди обяд ,тъкмо като бях в градината със зарзавата.
За първи път виждам такова нещо и се ужасих - диаметъра на тоя страховит облак беше около 150 кв. м. и летеше на височина около 10 м.,а звукът който се разнасяше беше страховит....бе направо гледката беше жестока! :shock:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Мнение от Вискяр »

ivanina написа:И аз така -като ще да е мед - предпочитам да е букет! :daaa: ...но нещо друго искам да споделя...днес видях страхотен феномен , огромен черен облак - рой пчели, жужащ , бръмчащ прелетя над двора и къщата ни преди обяд ,тъкмо като бях в градината със зарзавата.
За първи път виждам такова нещо и се ужасих - диаметъра на тоя страховит облак беше около 150 кв. м. и летеше на височина около 10 м.,а звукът който се разнасяше беше страховит....бе направо гледката беше жестока! :shock:
Роене - естествен поцес.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Мнение от Titi »

Вискяр написа: Кое е по-хубаво: Фасул - сварен само с вода, или гювеч - с 20 зеленчука в него?
Няма по-богат "гювеч" от полифлорния мед. Било ливаден от равното, било от планината.
Винаги ми е била странна манията по монофлорните медове. Независимо дали става въпрос за акация, липа или кестен. За мен това са скучни медове.
Меда от рапица има някои приложения, свързани със здравето. Някой и друг буркан под ръка не пречи. На запад го ценят много.
Благодаря, Вискяр, напълно разбираем пример ми даде :tzvetentze:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Мнение от ivanina »

Вискяр написа:
ivanina написа:И аз така -като ще да е мед - предпочитам да е букет! :daaa: ...но нещо друго искам да споделя...днес видях страхотен феномен , огромен черен облак - рой пчели, жужащ , бръмчащ прелетя над двора и къщата ни преди обяд ,тъкмо като бях в градината със зарзавата.
За първи път виждам такова нещо и се ужасих - диаметъра на тоя страховит облак беше около 150 кв. м. и летеше на височина около 10 м.,а звукът който се разнасяше беше страховит....бе направо гледката беше жестока! :shock:
Роене - естествен поцес.
Благодаря Вискяр!,...сефте виждам такова нещо...първата мисъл която ми мина през ума беше команда "Залегни!...ниско прелитащи вражески самолети!"...и да не дава господ да се окажеш някъде в центъра на този рой- жив няма да излезеш ! :x
...мисля че тия роящи се пчели могат успешно да се ползват като много успешен вид оръжие по време на война...пускаш разбеснялият се рой пчели срещу противника ...и бягаш бързо ...да не вземе да се обърне рояка и срещу теб!!! :daaa: :D
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”