Антики

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
Публикувай отговор
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Антики

Мнение от DarinaN »

vili60 написа:Е супер идея ми даваш миличка,а зеблото беше това като чувалите,нали.Аз си мисля за камъшите,ама от къде се купуват и какви са цените им.В краен случай ще стане и със зебло.Давай идеи,снимки.
камъшита ще ти прави боклук - не е удачен за въпрешно помещение. зебло е точно това - материал , от който се правеха едновремешните чували . аз съм виждала платна от зебло / не помня размера/ да продават в Баумакс като материал за покриване / завиване :hmmm: , нещо такова/ . не е евтино - около 11 - 12 лв. бройката . пак казвам - не помня размера, но си струва :daaa:
снимки по - късно / сега снимам с обикновен лентов апарат /
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
vili60
Кафе с мляко
Мнения: 283
Регистриран на: Май 28, '10, 00:59

Re: Антики

Мнение от vili60 »

Благодаря ти,права си за камъшита.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Антики

Мнение от lila »

Зеблото поема миризми и дим и прах събира - с текстилни материи според мен е по-добре да се облицоват спални и подобен род помещения. Освен ако няма да сменяш зеблото всяка година :nod:
vili60
Кафе с мляко
Мнения: 283
Регистриран на: Май 28, '10, 00:59

Re: Антики

Мнение от vili60 »

Благодаря ти,ще си помисля.
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Антики

Мнение от DarinaN »

изобщо не е задължително да се сменя всяка година . може да се пере - естествено, не в машината
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Антики

Мнение от Titi »

Имах намерение точно с такива бамбукови рогозки да си облицовам вътрешната стена на терасата, но не ме устрои цената и се отказах.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Антики

Мнение от lila »

DarinaN написа:изобщо не е задължително да се сменя всяка година . може да се пере - естествено, не в машината
Ще трябва да е някаква подвижна рамкова конструкция за да може да се сваля :nod: виждала съм лепени като тапети - изобщо не ми мина през ум :nod:
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Антики

Мнение от DarinaN »

за максимално икономичен вариант бих предложила следното
Вили60 да си направи стените така, както е решила - не е задължително да затъмнява стаята със зебло.
зеблото да ползва за завеси , но без да се съобразява с размера на прозорците / все пак зависи колко са големи/ . ако остави зеблото без да го реже и го окачи на една проста пластмасова шина , качена на тавана , оптически ще направи прозорците по - големи. завесите биха могли да стоят постоянно дръпнати така, че да е открит целия прозорец а зеблото , което остава отстрани ще "разшири" прозореца. ако прозорците са малко - би могла да направи "фалшив" прозорец - само завеса, която да стои постоянно спусната
по този начин няма да е нужно да се влагат още много средства, ще се прикрие тапета и латекса максимално. а на останалите свободни пространства по стената винаги ще намери какво да сложи - пано, битова чиния , старата хурка, крив лозов корен или парче дървесен клон, на който да окача билките да съхнат ... изобщо .... каквото се сети
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
vili60
Кафе с мляко
Мнения: 283
Регистриран на: Май 28, '10, 00:59

Re: Антики

Мнение от vili60 »

Даре,аз много бих искала да си направя автентична битова стая,но финансовите ми възможности за нея клонят към нула и затова споделих идеята си с Вас,за да получа подкрепа ,а и някои идеи.Това което правя пак повтарям е с налични материали.Ако закача както казваш по стените някакви битови вещи-чинии от ковано желязо,звънци,вретена/имам две/,битов часовник от дърво,и да ушия една носия.Зад единия миндерлък ще сложа гръб от ламперия,масата ще ми бъде от натурална дъска,безиросана и лакирана.Миндерлъците ще покрия или с черги или с родопски одеала.Иначе ще имам етажерка с битови сервизи,а и лицевата част на барплота ще бъденаправен като етажерка,за да си наредя и там разни битови сервизи.Това си имам и искам да си го изложа. Цял живот съм го събирала с мечтата за тази битова стая.Всъщност битовата стая ще има и кухненски бокс,преградено с барплот в битов стил.В бокса има монтирано котле.В самата битова стая ще има и камина/имам си всичко /проект,тухли и метално тяло/,само да се изгради.Прозолеца ми е широк1,50м. ,висок 0,50м.Ще направя някакво перденце от покривка плетена на 1 кука/спомен от майка ми/
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Антики

Мнение от DarinaN »

да, Вили60, разбирам :dovolen: и ке опитвам да бъда полезна с идеи. пък не е казано да я правиш наведнъж - по малко, полека, все ще стане . ето, имаш с какво да започнеш . първо направете камината и после ще видиш как без да се напъваш ще събереш различни неща, ще ги хрумват разни идеи . ще видиш - един ден такава стая ще покажеш, че дори ти ще се учудиш как от нищо е станало нещо хубаво. тези неща не стават в щракане на пръсти :daaa:
звънчето чожеш да сложиш над вратата - като влиза някой да звъни. родопските одеала застели по миндерити, чергите сложи на пода . идеята за гръб от дърво е супер :daaa: масата няма за коментирам - масива ми е слабост . а не се знае дали няма да издебнеш някоя баба да продава на безценица нещо, което с малко ремонт може да се ползва. ако ти попаднат агнешки кожи - хвърляй по пода и по миндерите - аз имам половин одеало - но пък си нямам стая :snif:
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”