Антики

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Антики

Мнение от ljuboznatelna »

Върнах се да прочета подробно темата, че първо я бях минала малко по диагонал. :oops:
Виждам, че е писано отдавна, но карам по ред :)
al.yank написа:Имам една стара нощва(не съм сигурна така ли се пише)от баба,докато беше жива месеше тесто в нея.Ама е доста по-стара,не знам точно,на места дървото е доста ..ъъ,разядено,ронливо едно,даже дядо е слагал нещо като нит в средата,че е тръгнала да се разцепва.Та,с какво бих могла да обработя дървото за да не се цепи?Нещо лак..или друго преди него?Ценна ми е и искам да я запазя.Дори,ако има начин,бих искала да мога аз да си я ползвам за месене.
След указанията на DarinaN я намажи обилно с олио, няколко пъти. И си я ползвай :) Аз си купих такава, мислех да е корито за чешма, но чешмата в крайна сметка няма да е под покрив и сега й търся ново приложение. Може би точно за месене ще я ползвам. Мъжът ми е по колекциите, аз пък винаги търся приложение, изобщо не обичам непотребни вещи, поне не и в голямо количество.
DarinaN написа:Изображение
малко антики , които на първо четене намерих в къщи
Килимчето ти е прекрасно и много ценно! Харесвам и делвите, и бакърените съдове, и ютията....

Албена,намерила си страхотни приложения на съдовете!

al.yank, менчето е уникално!

Тити , механата ви е много уютна! Поставката за телевизора е супер, много сте креативни! И ние имаме един разглобен грамофон подобен на вашия, чака реда си. И мноооого плочи.(вече сериозно протестирам за всяка нова!) Единствената, която аз поисках, беше речта на Георги Димитров в Лайпциг. На немски :lol:
Килима е чуден, а покривките на масата са самата прелест! Похвално е, че баба Марийка е скътала такива хубави носии! А с торбичка подобна на твоята ме пращаха в село да сурвакам :D
Това с бодлите до чекръка е дарак, поне аз така го знам, нали се дарачи вълна :) Всичките ви предмети са много интересни!

vili60 , сигурно вече си направила механата, но да споделя и заради другите. Има едно заведение в Пловдив, където всичко е наистина битово, не кичозна имитация. Една от стените е измазана с кал и слама, както баба ми мажеше пода на мазето и лятната стая. Отгоре постилаше черги и не помня да се е отделял прах. Има една подробност - в състава влизаше и кравешко изпражнение за спойка, сигурно то е действало като С200 :lol: Като изсъхнеше нямаше вече никаква миризма. Едно време така са мажели стените, направени от плет, а не от кирпич. Всъщност и кирпича си е точно това - глина, пясък и слама. И отгоре са боядисвали с вар, всяка година. Затова и като се наслои изглежда толкова приятно :)

scleri, благодаря за ценната информация :tzvetentze:
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Антики

Мнение от al.yank »

Старата "нощва"(пак не знам правилно ли е)на баба си стои в килера,трябва да видя в какво състояние е сега.Но ми е много скъпа,колко тутманици ми е месила в нея..Имам си вече още менчета,все стари..и бронзово хаванче също.И още неща,стари,с дух :dovolen: Най-новото ми попълнение е чан-не е стар,но е занаятчийски,реже въздуха със звънтящия си глас!
Скоро ни откраднаха от междуетажната площадка(заради ремонт)шевната машина на дядо,истинско съкровище :snif:
Любознателна,поздравления,искрени!Айде,който пръв спретне механа-черпи :mrgreen:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Антики

Мнение от orkud »

Ауууу, това с шевната машина го преживявам буквално лично! Много ги харесвам и освен това наистина са ценни, дори на места заменят примерно стар Сингер за нов точно заради това :snif:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Антики

Мнение от ljuboznatelna »

Ужасно е, че междуетажните пространства се приемат като обществени. На мен една лекарка от Бърза помощ ми сви така макрамето цветарник, бях го оставила до вратата, за да не забравя да го взема за друго място. Тя излязла от съседката и казала, че щом е там, значи не ми трябва и го прибрала. А съседката не посмяла нищо да й каже, и после ми купи друго.
И машина Сингер имам, намерих й приложение, служи за поставка на "климатика", вентилатор, който обдухва печката Балкан и стопля помещението веднага. :dovolen:

Изображение

Не й е там мястото, но пролетта ще мисля какво да направя от нея. Имам две столчета оттози тип, ако не им намеря масичката, ще направя машината маса.

al.yank, аз засега нямам намерение да правя механа, то и няма къде, но ще има някакъв битов кът някъде навън. Обаче "чорбаджийските" вещи някак повече ме влекат :lol:
denitsavm

Re: Антики

Мнение от denitsavm »

"Моята" ретро шевна машина е Британия. Не съм я ремонтирала още, момчето ми твърди, че даже и работи, но аз на машина не съм шила никога :oops: Та си я ползвам успешно за бюро :D Има малко да се пооправи, но надали ще я направя на нещо друго, от рода на масичка със плот от плочки ... не ми харесват. Иначе и аз съм понасъбрала малко "антики", но нищо особено... Обичам мебелите, както и разни посуда... каквито обаче моята майка не цени особено и всичко що имаше е почти или напълно унищожено ...
athina.palada
Двойно кафе
Мнения: 186
Регистриран на: Апр 18, '13, 13:35
Местоположение: Плевен

Re: Антики

Мнение от athina.palada »

ljuboznatelna написа:Ужасно е, че междуетажните пространства се приемат като обществени. На мен една лекарка от Бърза помощ ми сви така макрамето цветарник, бях го оставила до вратата, за да не забравя да го взема за друго място. Тя излязла от съседката и казала, че щом е там, значи не ми трябва и го прибрала. А съседката не посмяла нищо да й каже, и после ми купи друго.
И машина Сингер имам, намерих й приложение, служи за поставка на "климатика", вентилатор, който обдухва печката Балкан и стопля помещението веднага. :dovolen:

Изображение

Не й е там мястото, но пролетта ще мисля какво да направя от нея. Имам две столчета оттози тип, ако не им намеря масичката, ще направя машината маса.

al.yank, аз засега нямам намерение да правя механа, то и няма къде, но ще има някакъв битов кът някъде навън. Обаче "чорбаджийските" вещи някак повече ме влекат :lol:
Имам същия Сингер от дядо ми. Но самата машина не се прибира, не ми се разваля иначе идеята ми е да сложа монитора на компютъра. Дайте други идеи, моля ви!!!!!!
denitsavm

Re: Антики

Мнение от denitsavm »

Ами най-добре намери някой да я ремонтира и да се прибере :daaa: Моят компютър така си седи върху машината, а джуджето си тъпче бонбоните в "чекмедженцето" :angelche:
athina.palada
Двойно кафе
Мнения: 186
Регистриран на: Апр 18, '13, 13:35
Местоположение: Плевен

Re: Антики

Мнение от athina.palada »

denitsavm написа:Ами най-добре намери някой да я ремонтира и да се прибере :daaa: Моят компютър така си седи върху машината, а джуджето си тъпче бонбоните в "чекмедженцето" :angelche:
Ами мисля, че модела си е такъв. А за чекмедженцата добре ме подсешташ боб-бон и
др щръволинки!
athina.palada
Двойно кафе
Мнения: 186
Регистриран на: Апр 18, '13, 13:35
Местоположение: Плевен

Re: Антики

Мнение от athina.palada »

Аз лично не харесвам много механите! Имам чувството, че не е достатъчно чисто!! Боготворя старите вещи и ги събирам, но повече ми харесва в един съвременен интериор с акценти от антики. Виждала съм такива домове където наред с модерните неща на видно място е и някаква семейна "ценност".
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Антики

Мнение от calico »

как съм я пропуснала тази тема
а има такива интересни работи
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”