Мон жарден

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
martinis
Kафенце
Мнения: 21
Регистриран на: Май 11, '19, 21:40
Местоположение: Франция

Мон жарден

Мнение от martinis »

Бонжур, ;)
Здравейте и от мен, от Франция.
Начинаещ съм във всяко едно отношение спрямп всички вас, но пък е толкова приятно тук, във вашият хоби-кафе форум, че ето ме на и мен. Реших тук да отворя една моя си тема, където се надявам да споделяте вашите мнения, препоръки и идеи относно моята градина, която всъщност не е точно моя, тъй като съм наемател, но така или иначе смятам тук, тази къща да бъде дом на семейството ми още дълго време...
Нанесохме се януари месец тази година, така че няма кой знае какво да се похвалим за тези няколко месеца.
Ще се радвам много на всеки ваш коментар, бил той критика или съвет или идея, напътствие...
Много искаме да направим този двор красив зелен кът където да прекарваме колкото се може повече време в приятна компания. Израснал съм в градски апартамент и сигурно разбирате как се чувстам сега, когато вече съм в къща с двор. ;)
И така ето малко снимки:

В началото беше така:
Изображение
Изображение
Изображение

Зюмбулите бяха първите купени от нас луковици, посадени в края на януари, заедно с лалетата, просто на майтап...

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Март 2019

Изображение
Изображение
цъфнаха ябълката и крушата:
Изображение
Изображение

Май 2019

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

а тази роза трябва да бъде Dame de Coeur, сложена отпред на къщата:
Изображение
На мен розите са ми най на сърце, незнам защо но ги боготворя... Жена ми пък обожава божурите и така...

и накрая една снимка от градчето където живеем. Бретьол
Изображение

С поздрави и доскоро...
Очаквам да разцъфти хемерокалиса скоро...
:tzvetentze:
Кучета не са ме хапали, само хора...
martinis
Kафенце
Мнения: 21
Регистриран на: Май 11, '19, 21:40
Местоположение: Франция

Re: Мон жарден

Мнение от martinis »

упс, забравих доматчетата.... ;) които са отстрани на къщата, преградени, да не ги мачка кучето :D :nod:
Изображение
Кучета не са ме хапали, само хора...
Аватар
mim
Кафевар/ка/
Мнения: 930
Регистриран на: Авг 26, '15, 21:53
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Мон жарден

Мнение от mim »

Здравей, martinis! Добре дошъл! :dovolen:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5627
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1715 пъти
Получил благодарност: 1939 пъти

Re: Мон жарден

Мнение от Тутти »

Добре дошъл при нас. Много хубав двор имате, да си го разкрасите така, както на вас ви харесва и много да му се радвате. Има място и за рози, и за божури. Но най-важното е да си начертаеш как да са разположени растенията в градината. Мисля, че за да има въздух и да не се ангажирате с много работа, повече да сте в двора за почивка, да не прекалявате с много рози, или много божури. Три фокусни точки от рози, и група с пет или седем божура, комбинирани с иглолистни ще са напълно достатъчни. Защото сред тревата ще имате люлка, поне единична за детенцето, два шезлонга с масичка, чадър. Разбира се, и лавандула, как иначе? А хортензиите са просто задължителни, все някъде има сенчести места. Успех ти желая. Показвай още снимки, и кажи какви са посоките в двора.
Сега се вгледах в розата, която си показал, позатрупай я със земя още малко, присадката е оголена и ако остане така, след три-четири години ще започне да губи клони. Така при мен започнаха да се разпадат няколко рози, които като разбрах, че съм садила плитко и след затрупване с около пет сантиметра, се развиха нормално.
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Мон жарден

Мнение от Lappland »

Добре дошли на"французите"
Много ми харесва показаното
Ще се радвам ако има чест ъпдейт
Особено ме привличат панорамните снимки
Успех!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7287
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 737 пъти
Получил благодарност: 1310 пъти

Re: Мон жарден

Мнение от ljuboznatelna »

О, и доматки гледате! Чудесно!
А още по-хубаво е, че мъжът в семейството мисли за красотата на двора. Така нещата се случват по-лесно.
Не знам как стоят нещата във Франция, но хубавата градина е дългосрочна инвестиция, и не знам доколко си струва, като сте под наем. Но розите са добро решение, за три години ще е прекрасен цъфтящ храст.
Може да покажеш някакви снимки на градини, каквито харесвате, а ние ще разпознаем растенията.
martinis
Kафенце
Мнения: 21
Регистриран на: Май 11, '19, 21:40
Местоположение: Франция

Re: Мон жарден

Мнение от martinis »

Здравейте и благораря за приема.
Ами там е работата, че още нямаме никаква идея как да бъде...
С посокоите също съм скаран май, макар че работя като шофьор и никога не се губя... :nod: :D :D :D
Тутти, благораря, ще се заема веднага с розите... преди месец и половина, два ги садих корените... То тия пусти рози дет сън не ми дават, са си цяла висша наука... :tzvetoman:
Това например незнам какво е:
Изображение
Люлка, да, ще трябва да сложа, както и хамак... Това са на малката градинските желания .... засега....
Кучета не са ме хапали, само хора...
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Мон жарден

Мнение от Виола »

Прилича на Бергения.
martinis
Kафенце
Мнения: 21
Регистриран на: Май 11, '19, 21:40
Местоположение: Франция

Re: Мон жарден

Мнение от martinis »

книфофията..., каква точно ще да е тепърва ще видим... :dovolen:

Изображение

Хемерокалиса също скоро ще го видим за пръв път разцъфтял...

Изображение
Изображение

розите... хмм, най-вероятно няма да дадат цвят, все пак има няма месец откак съм ги засадил...

Изображение
Изображение

това какво е също незнам:

Изображение
Кучета не са ме хапали, само хора...
Аватар
mim
Кафевар/ка/
Мнения: 930
Регистриран на: Авг 26, '15, 21:53
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Мон жарден

Мнение от mim »

Sedum rupestre "Angelina"
martinis написа: Май 30, '19, 15:06 Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”