Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

И малко други :)


Изображение

Леонардо

Изображение

Купения за 2,50лв. ЧХ без име и без корени.

Изображение

Изображение

И хости

Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4381
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1958 пъти
Получил благодарност: 682 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Emilly1212 »

Как красиво ти е нацъфтяла градинката, Силве! :tzvetentze: Терасата ти е много уютно и хармонично място, подредено с вкус!
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Мерси Еми, доста труд влагам, но си струва удоволствието!
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от dar »

Хавга, много цвят и свежест при теб! Великолепно място за почивка! Тази жълтата роза е умопомрачителна, коя е красавицата?
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Ани Дюпри е тава, купена от форума, затова е толкова равита. Тръгна още март. Има чуден аромат.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

След малкото слънце този уикенд, ето малко снимки.

Повечето рози още им е още рано, а разсадите са скоро посадени, така че се надявам ефектът УАУ да предстои, но ето какво е положението сега:

Изображение

Изображение

Тук клематисът е Innocent blush, разпознат благодарение на Кайра, но доста разочароващ. Цъфтелив наистина за височината си от 30 см., но бързо прегаря и изглежда бял и парцалив.
Изображение

Изображение

Миналогодишни кауфландски минита, които се възстановяват от тежко нападение от брашнеста мана
Изображение

Ани Дюпри, почти неуморна вече месец. Извинявам и се, че я нарочих, че жълтее, чудесна е и ухае невероятно.
Изображение

Генерал Сикорски, единственият клематис, който не ме е разочаровал, до него оцелели издънки на Дукесата на Единбург .Изображение

Първият цъфнал Фалстаф, миналото лято беше прекрасно малиново, но сега цветът е по-скоро червен :hmmm: , та се замислям той ли е...?
Изображение

Това чудо за 2.50лв. купено в края на август 2018 :) го отгледах от една клечка-присадка и три клечки покрити с восък.
Изображение

Фрез Мелба от есенния Пландорекс. Тук са два броя, просто бяха в най-малките саксии, затова ги мушнах дружно, но наесен ще ги преместя на по-широко.
Изображение

Всички до една презимували в саксиите, в неотопляем парник на терасата, само с малко мулч отгоре.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Неделя »

Ти си герой, Havda! :tzvetentze: :sbow: Превърнала си терасата си във вълшебно място за отдих. Много красиво!!!
Много ми хареса кауфландската мини-розичка, преплитат ли се доста багри в цвета и или е ефект от снимката?
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Неделя написа: Май 20, '19, 14:58 Ти си герой, Havda! :tzvetentze: :sbow: Превърнала си терасата си във вълшебно място за отдих. Много красиво!!!
Много ми хареса кауфландската мини-розичка, преплитат ли се доста багри в цвета и или е ефект от снимката?
Ами по принцип е оранжева, но сега заради дъждовете ли, от болестта ли настина има и прасковено и розово и малиново, моного я харесвам такава :), нищо че е болна.Цветовете са реални за момента.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Неделя »

Много красива! :daaa:
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Ето още малко снимки от тази сутрин. Всеки ден се отваря нов цвят, толкова е вълнуващо :) !

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”