Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от calico »

Милтония, астилбето изобщо няма да му се виждат листата от хостите, те просто ще го покрият като покривка. Може и някакъв измъчен цветонос да се провре между тях, но не е сигурно дори и това.
астилбето прави приземна розетка от красиви листа, и няма да имамясто за тези листа
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от calico »

Силве, днес понеже разглеждам разни руски сайтове, и попаднах на доста снимки за тераси и балкони
виж, може и да ти хареса някоя идея
https://www.google.com/search?biw=1366& ... 9xpmPW5xlI

мен ей тези лобелии много ме грабнаха
Изображение

а тук има хубави контейнери за тераси https://www.google.com/search?biw=1366& ... xhcVtt_4cM:
Изображение

а това тук засаденото на земя ,не ми е ясно в колко пръст е и как е направено, обаче е красиво

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от маргото »

:shi: Havga, много красива контейнерна градина си оформила! :sclap: Поздравления за мерака и куража ти! :tzvetentze:
Хостите се комбинират добре както помежду си, така и с астилбе, хойхери, папрати...стига да се подберат правилно размерите, цвета на листата и цветовете.
Засаждай всяко растение в отделен съд, така няма да си пречат, а и ще можеш да ги подреждаш както ти най-харесват /на различно разстояние и височина /.
Ето няколко идеи от нета...

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Колкото до розите, по-ниските ще се чувстват и изглеждат по-добре в контейнери. Прегледай тези в Rosebook, надявам се да си харесаш някоя...
Little Artist /50/, Mona Liza /80/, Lavaglut /70/, Green Ice /60/, Brioza /70/,
Daniela /40/, Amulett /50/, Golden Border /70/, Ninetta /60/, Honeymik /50/...цифрите след всяка роза са ориентировъчна височина.

Изображение Blue Girl / Sautari/ - /70/ Изображение
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Благодаря и на двете за идеите! Леле какви хости!!!!!

Дано тези, вече 3 дена мраз не ми "решат" набързо проблема с моите, защото те останаха навън. Пу пу.

Лобелии и др. подобни съм поръчала и мисля с тях да засенчвам корените на растенията в по-големите и високи саксии - клематиси, щамбови рози. Ще ги посадя в горната част, дори съм оставила място за досипване на пръст за тази цел. Хем ще е шаренко :)

Астилбето ще го поглезя с отделна саксия и специална пръст, дано порасне, защото сега е само малко коренище... :zzz:

А голямата саксия май ще е за лилиумите или каквото друго дойде най-напред.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5621
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1703 пъти
Получил благодарност: 1919 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Тутти »

Havga, има една много подходяща роза за контейнер, много цъфти, здрава и мисля, че ще е едно бижу в хубавата ти градина. Частично засенчване в най-горещите часове сигурно ще я направят още по-свежа. Освен това е ароматана. Розата е Heidi Klum (Tantau) Има я в Oakplants - раздел "патио и миниатюрни".
Изображение
А лилиумите не изискват толкова големи саксии, успешно съм ги отглеждала в нормални размери. Друг е въпроса, ако си поръчала гигантски лилиуми по 2 метра, визуално ще изглеждат по-добре в по-дълбоки саксии. Чакам с нетърпение снимките от новия цветен сезон. Всичко ще е страхотно. Представям си различни нюанси от една гама цветове, за да не стои много крещящо шарено. Успех.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

И аз нямам търпение вече, сънувам непрекъснато цветя :zzz: Трудно ще е реденето на цветовете, но в крайна сметка, всичко в отделна саксия и после местене до намиране на съвършенството :angelche:
Лилиумите са специално подбиран сорт за саксии, т.е. ниски са.

:hmmm: Ей в тази голямата саксия накрая ще сложа една туя :P , да не седи празна.

А тази роза отдавна съм я набелязала, тя ще е първата, която ще замени някоя от настоящите, ако не върви добре. Ще стои прекрасно в краката на Golden celebration :D
Просто не искам да купувам нови. Изборът за момента -добър, лош, е направен. Имам 14 рози без да броим минитата, които трябва да разреждам....
Последно промяна от Havga на Фев 26, '19, 11:32, променено общо 1 път.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15881
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 1704 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Гео, граф »

Havga написа: Фев 25, '19, 12:43 Благодаря и на двете за идеите! Леле какви хости!!!!!

Дано тези, вече 3 дена мраз не ми "решат" набързо проблема с моите, защото те останаха навън. Пу пу...
За хостите ли се притесняваш, пиле? Че те са си външни растения, с коренища, няма какво да им трепериш :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

За всичко се притеснявам, ама това е щото съм луда за връзване по новото си хоби. Но, ще се излекувам :lol: ..... някой ден ! :D

За да не спамя собствената си тема, ето малко снимки:
Напъпил клематис Генерал Сикорски:
Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Чемширите, иглолистното ми е непознато като сорт:

Изображение

И порасналата Традесканция Зебрина, която се множи с поглед:
Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Така, да се похваля! Днес си купих много хубави керамични саксии от пазара Димитър Петков.
След като миналата седмица реших да удостоя лилиумите от Поляка с поне две красиви саксии и се "назландисвах" на едни в Хоуммакс, после на други в Бриколаж и след чудене и маене си купих две красиви за по 30 лв. :shock: и няколко пластмасови евтини, днес случайно на Димитър Петков попаднах на магазин, в който продават керамика, внос от Азия.
Сдобих се с 3 саксии в различен размер от една серия за цената на една от тези по веригите. :ieeee:
Казвам го за дамите, които искат по засукани, големи саксии, но знаят какви са цените по магазините.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”