Мечтание за градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8480
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 633 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Калико,мисля да рискувам със перовскията,може пък и да стане. :hmmm:
Ето,като пример давам друго мое съчетание,за което всички казваха,че не може да съжителства.Ми опитах,може,виреят си растенията без проблем,поне засега :stiskam:
На снимката са Коко Локо, син здравец,седум,астра отзад,даже и теменужки съм сложила там.Хортензията и заешкото ухо са ми в саксии,това ме подсеща,че може и някоя саксия някак да си слагам там в бордюра :idea1: Може да се намери решение струва ми се.:daaa:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8480
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 633 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Някакви не добри емоции са ме обхванали в момента,трябва да се отърся от тях.Не знам,някаква лоша черта в характера ми ли се събужда или придобивам,даже не мога и да определя.Случвало ми се е и на мен да искам цветя от съседки.Но някак толкова нахално не е било.
Сега,напълно непознати идват да ми искат цветя,при това точно определени,конкретно и нахално та няма докъде.Не питат,ново ли ти е цветото,възможно ли е изобщо да се раздели,дали няма да се повреди,откъде го имаш,не :shock: ,искат и това е.Мечтаели си за точно такова и воала.
Днеска вече яхнах метлата,сега очаквам точно една такава да се появи на хоризонта.Може ли сутринта рано ,рано да тръгнеш да искаш цвете,ама пък точно като съм излязла,точно тогава да ме затърсиш.Добре,че Свеки не е поддал,този път се е оказал на място и я е отпратил,казал и да ме търси следобед.Ми чакам я,да видя,каква приятелка ми била,щом името ми не знае,нито каква съм му.Така му казала,била съм и обещала,била ми приятелка голяма,чак се замислих :lol: ,дали пък не е вярно.
Аааа,предопредих го,никакво пускане във двора при цветята ми.Без мене ,не,нищо да не дава.Сега,чакам,да я видим,колко и стиска.
Възмутена съм,лъжата не води до нищо добро,ако беше казала като човек,че не ме познава или пък познава ме,но не общува със мене ,но харесва еди кое си цвете,предполагам Свеки щеше да и даде,но сега и на него му е станало съмнително и не поддал на увещанията.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от libra »

Асрите са страшно досадни ,ще задушат всичко и трудно ще се отървеш от тях.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8480
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 633 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Да,Либре,взех та ги орязах на първо време,първо не им е там мястото,ще местя и тях един ден.Насадила съм ги за да ми се прихванат,пък после да мисля,кое,накъде ще хваща :lol:
Обаче да ви кажа,нервите ми не издържаха вече.Заложих се и зачаках въпросната приятелка дето обещала да ме посети следобед.
Викам на Свеки,че тя няма да се появи,но той вика,че обещала следобеда да мине.
Всички съседи знаят как всяка вечер ходя да нося вечеря на баща ми и по кое време излизам.Да обаче,този път реших да се забавя и зачакам
Тъкмо тръгвах вече,уплаших се,че много затряска и кучетата нададоха зор.Викам си,я да видя какво става и ги виждам вече вътре ,оглеждат ми цветята.Възрастната съседка до нас,довела една друга съкварталка,дето като ме види,че минавам нито ме поздравява,върти си главата на другата страна и нула внимание.Това ли ми е близката приятелка.Тази наглост ме извади тотално от равновесие и въпросните две дами изхвърчаха толкова бързо в обратна посока,колкото и бързо се бяха вмъкнали без покана.Вече отвън на улицата съседката ми продължава да говори,че толкова ли пък не съм могла поне малко да и чупна от това цвете.Казах им,такова цвете нямам и не гледам стайни цветя,няма къде да ги слагам,тя пък не ми вярва,не могло да нямам видиш ли,толкова цветя съм имала.Изобщо не се обяснявах,не съм длъжна да им доказвам нито да им показвам,че нямам,какво, да ги развеждам из градината и да ги убеждавам,че нямам такова ли,няма как да стане.
Тя обаче продължава да мърмори по мене,върви след мене и говори.Трябвало да им отделя десет минути време и дам на жената цвете.
Последно промяна от Shami на Юни 17, '19, 20:53, променено общо 1 път.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Мечтание за градина

Мнение от calico »

Шами, защо се косиш мила? друг лъже, не ти. Знаеш ли колко народ по света лъже.
ако можеш, дай цвете и чао. Ако не може- откажи, обясни защо и чао.
Толкова са прости нещата, що ги усложняваш?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8480
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 633 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

О,не,върнах се обратно,хич няма да ги търпя такива да ми вървят по петите и да ми говорят.Върнах се и право в очите и казах,че има толкова голяма градина,пълна е със толкова цветя,щом не може аз да нямам това цвете,да го даде тя,защо си го пази,нали има такова,не може да няма.Не ми се занимаваше повече,че верно закъснявах за баща ми,знам,че ме чака.Но утре ще се разправям,това не е за първи път .Писна ми вече.
Калико,добра съм със добрите,давала съм и ще давам ,но мразя лъжата,наглото поведение,нахалството.Да си каже като човек,не да ми се вмъкват и да дебнат когато излизам тогава да идват.И когато казах,че го нямам,защото в действителност го нямам,те трябваше да се извинят ,че са ме притеснили и да си тръгнат.Това е добро възпитание и поведение.Тогава вече,можеше да се върна и да ги разведа ,да им предложа много други цветя,но това няма откъде да го взема.
Няма да оставя нещата така.Може и да ми размине де,но ще изясна ситуацията за да не се повтаря за в бъдеще.
Последно промяна от Shami на Юни 17, '19, 21:16, променено общо 1 път.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Мечтание за градина

Мнение от calico »

Боже, Шами, колко часа наред ти впримчва вниманието един човек, на който не държиш, че и за утре ще ти определя настроението. Недей бе, мила, пущай да пасе, какво те засяга, нека си говори.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8480
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 633 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Ми, Калико,друг път ги пропускам такива,трая си.Днес обаче не издържах.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8480
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 633 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Това не е истина направо,днес явно при мен е ден на отворените врати :shock: :shock: :shock:
Пиша аз тука,обаче прозореца е отворен и отвън всичко се чува.
Мисля,че съм ви разказвала ,че между дворовете имаме портички и не заобикаляме отвън през външните порти,а влизаме през тези вратички.
Това обаче не се отнася за горната съседка,с нея нямаме такава вратичка.Та пиша си аз тука и слуха ми долавя отваряне ,скърцане на конкретна вратичка.Скочих и лекинко застанах на прозореца и рязко дръпнах пердето.Какво мислите виждам.Другата съседка,приклекнала във храсталака ,при розите със ножица в ръка. :lol: :lol: :lol: Не мога вече,като ме напуши един смях.Казвам ви това не е истина направо.
Хиля се аз,може би и нервите тотално да ми избиха,а тя запазила някакво самообладание,хвърли ножицата лекинко.поизправи се малко и вика
„Ми аз за сол “
Дадох сол на жената,тя така и не разбра защо се хиля,помисли явно,че не съм забелязала ножицата в тъмното.Изпратих я и сега си имам още една ножица във къщи. :lol: :lol: :lol: Да видим днес както ми е тръгнало :lol: :lol: :lol:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8480
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 633 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Добре де,седя и се чудя :hmmm: ,какво ще ги прави тези рози по това време на годината и другото което ме замисля,но нея явно не я.Как ще обясни наличието на същите рози в градината си ,примерно,ако аз не съм и дала резници. :lol: Те да не се прихващат от семена,та вятъра да ги е довял :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”