Мечтание за градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Ааааа,това хич не е моята мечта,това се получи със времето от хаотично засаждане на какво ли не.Други планове имам или имах аз :lol: ,вече не знам :lol:
Имам още малко работа по пътеката ,поне да свърша и ще снимам,ма то не е нищо особено,мъкнах някакви камъни,няма да казвам от какво,че ще паднете от смях,но всичко ненужно влиза в употреба,честно казано,сега се чудя,дали със тревата,тоест сеното не беше по-добре :lol:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Мечтание за градина

Мнение от calico »

Шами, много си нацелила със Зелена пролет. това е разсадника на Алпина, от стария форум, иначе Искра. Продава страхотно качествени растения, такива които са добре утвърдени и презимували при нея, прихващат се много лесно щото са адаптирани. Знам го от човек, работил там, а и от личен опит.

красива градина имаш, Шами, що си толкова критична, харесвай си я и тя ще си хубавее. :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 709 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Lalel4e »

Бе я се радвай на живота! Ш'ти дам една джунгла!
Я виж кви красоти показваш!
Там си - ако ти стига ръка ще промениш нещо, ако не - каквото е - диво, живо, истинско! :daaa: :daaa: :daaa:

Аз рева, щот моя пущинак дето още няма и наченки на градина е на 20 км от мен - последно бях там миналия четвъртък. Вчера ми се объркаха плановете - не можах да отида, днес пак така, утре пак... :svekurva: :svekurva: :svekurva:
А имам едно резниче миналогодишно напъпило и за десет дена може и да е прецъфтяло и поне листенцата окапали да видя какъв цвят са, ама вятъра ще ги е отвял :cry:
Не мога да полея, не мога да погледна - нищичко не мога да пипна! Мотая се по терасата и гледам целия тоя разсад дето съм го навъдила за декар място, пък като отида там и няма де да го бодна, та го връщам... :ufff:

Извинявай за оплакването, ама е с цел да те насърчи.. :sitwasntme:
Или пък не се получи?... :hmmm:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Благодаря момичета :tzvetentze: ,благодаря Калико за милите думи :tzvetentze: ,благодаря и на Лалече за поддръжката и стимула :tzvetentze: ,изобщо благодаря на всяка една надникнала,кликнала,дала мнение,поразгледала. :sheart: :sheart: Така и аз ходя из вашите градини,събирам опит и слюнки :lol:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Еличка »

И знаеш ли - едно ще ти кажа и млъквам. Когато си прекалено самокритичен към нещо, то не се получава. Според мен важи за всичко - градина, работа, брак, външен вид... Не казвам, че трябва да се тупаме в гърдите! Просто е желателно да обичаме всичко, което е наше.... Туй то, изводите за теб 💐
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Елче :gush: Много неща съм спестила,може да ми имаш доверие :daaa:Трябва още много да се направи за да стане хубава градината,много.
Имам надежда,че един ден ще стане,така както я виждам във мечтите си.Иначе,естествено,че си я обичам и такава,но има какво да се прави,да се промени,към по-добро,по-хубаво.Миленка мисля беше написала някъде през какви периоди минаваме при направата на една градина,не знам дали си го чела,но е много точно написано,та аз съм може би в тоя период,когато ми се иска да изскубя всичко и започна наново. :lol:
Не помня къде го беше написала :hmmm:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Еличка »

Остави я тази Шматка - Миленски!❤️ Пий си бирата за бъбреците (в нея слагай по малко кока-кола). И както казеаше баба - свиркай си и си пой ( в превод - пей)!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Аз дето се похвалих,че при мен е по сенчесто и температурата е със два три градуса по- ниска от улицата,сега бера ядове.
Нали посадих аюга и няколко коренчета лизимахия отстрани на бъдещата горска пътечка,е да,ама всичко прегаря,пустото слънце,препича ги явно,нали са малки коренчета и горят,вехнат,жалка картинка,преди малко ходих да ги полея,не издържах,отново груба грешка :cry: ,сега вече,ако оживеят значи ще ги бъде.Яд ме :glupav: :glupav: :glupav: ,място не мога да си намеря,дотолкова,че преместих де що саксии можах по пътеката,да им пазаят сянка,защо не се сетих по-рано,поне докато се захванат,тъпа овца съм,много тъпа :ufff: .Влачих сега във жегата,редих колкото можах,дали ще оцелеят не знам.Горят и листата на хортензиите,това никога не е било при мене,чак пък толкова :shock: :shock: ,вехнали са,спаружвали са се,но да прегарят,довечера ще местя и тях,че сега така ме напече,гледам че съм се опекла на потник и клин,направо раменете са ми почервеняли.
Остава да метна във един леген малко морска сол,две три миди за дегизировка,да натопя кълки, да си пусна Тони Димитрова или Бургаски вечери и да заваря царевица,може и готова от кутия. :lol: На ММ ще му сложа в един голям леген две риби,даже ще са му много,може и две жаби ,малкото сгъваемо рибарско столче,чадъра,бирата в легена при жабите,въдицата и е готов. :lol:На него също ще му върви бургаски вечери.Децата са лесни,спят и без това на плажа,мятам по едно одеало в плевелите,тъкмо ще мулчира и да лягат .
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Мечтание за градина

Мнение от calico »

Шами, нищо не разбрах бе, душа. Нали е сенчесто, ажугите ще се прихванат. Да ти пратя малко от моите?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Еличка »

Шами, свиркай напролет и аз да ти изпратя някоя трева, енотера и мащерка, ако искаш 😘😘😘. Аюга имах тонове... Тази пролет много малко ми се показа, явно от сухата есрн и зима....
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”