Мечтание за градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8506
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 852 пъти
Получил благодарност: 655 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Благодаря Марги :liubov: ,тук съм,свалям снимки,става бавно,много подбирам,компа ли,нета ли,нещо ми забива в момента. :hmmm:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8506
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 852 пъти
Получил благодарност: 655 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Тука затърсих името ,забравих го просто,но розата е просто супер,расте на височина,засадих я в дъното,цвета е изправен,не клюма от дъждовете,самия нюанс е тъмно червено,някак не можах да го снимам както трябва.
Изображение
Изображение
Изображение
Herzogin Christiana ,обичам я,тези малки цветчета в последствие стават такива и си е изправено храстчето,не знам какъв порив ме изби да снимам баш след дъждовете каквото е останало.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8506
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 852 пъти
Получил благодарност: 655 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Eglantine Rose,върха е,насадила съм я в дъното,във храсталаците,груба грешка,тя е нещо специално,докара голям цвят,таакова разаво,любимо розаво,привлича погледа.Тя ми е от Брит розако,пристигна си в саксия,по точно купих тогава четири розички,бяха на някаква промоция,третата идваше безплатно,а аз взех четири.Може да съм ви разказвала историята,когато ги получих ги носихме с детето на ръце от Еконта.Докато се приберем,едната от съседките възрастна дама,хвърли бастуна,тичешком почти ме догони и докато ги оставихме пред портата да починем и се обърна,тя придърпваше две от тях със бастуна. :lol: Не можах да и откажа и се разделих със тях,даже не ги и внесох.Сега им се радвам като мина през тях,страхотни са и много цъфтежни.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Тази е втората,не е маркова и нея съм бутнала във самото дъно на двора,по точно на лехата,обаче също докарва огромни цветове,но мисля,че бързо опадат.

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8506
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 852 пъти
Получил благодарност: 655 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Crocus Rose и нея съм я бутнала отзад,очаквах да е със голям цвят,но Lichfield Angel е със по- голям.
Изображение
Изображение
Изображение
Дано да не съм се объркала,но това е Crown Princess Margareta,възлагам и големи надежди,мъничка ми е от тази есен.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8506
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 852 пъти
Получил благодарност: 655 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Има още малко,но мисля довечера да ги пусна.Да не е досадно наведнъж ,пък и нямам време вече. :hmmm:
Така,че останалите ще са късно вечерта,като се освободя от всички ангажименти. :angel2:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Гео, граф »

Имаш превъзходни рози, Шами, обаче защо само тичинки снимаш бе, момиче :svekurva: :svekurva: ?!? Дай панорамки малко, м (и аз като Калико искам повече общи гледки, а не насекоми в цветовете :angelche: ) :gydigydi: ?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8506
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 852 пъти
Получил благодарност: 655 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Гео,ако мислиш,че виждам този дребния шрифт,жестоко се лъжеш :lol: ,имам проблем със зрението,не виждам даже точките и запетайките,когато са ми уморени очите,бъркам н и м на клавиатурата,после като ми отпочине зрението и виждам много по–добре,хем нося очила,но много ме болят очите и главата от тях.Иначе,рано ми е още за панорама,накъде и да се обърна е чудо,канала минава точно до лехата със рози.После и това разхвърляно сено ме хвърля в приключение,пък и като добавим това,че не пръскам със нищо розите,трябва да кажа ,че те са бойци,удържат на всичкия тормоз .Имам загуби,което оцелее ,това ще е.Не искам никакви препарати в градината,всичко си е натурално чисто.Пълно е със всякакви буболечки,изглежда усещат,че е натурално всичко и са на трапезата.Чувам и един силен шум като от рояк на много,ама много пчели,или оси.Всички го чуваме и съседите даже,плашещо е направо.Предполагам са пчели,такива идват да пият вода,но по едно време идваха едни дълги оси и мисля,че едните гонят другите.Та, засега тичинки :lol: ,такъв подбор направих,на почти всяка снимка имам или лопата,кирка,моя крак,при това няколко пъти :lol: ,паднала мазилка от стената,друга със груба мазилкасъборената чешма,тръби всякакъв вид,строителни материали,тухли,кофа със цимент или нещо е бъркано и оставено пълно със вода,:shock:,тъпото грозно сено . :ufff:,както и да го въртя ,не съм още за панорама.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8506
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 852 пъти
Получил благодарност: 655 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Благодаря на всички ви,Марги :tzvetentze: ,Дани :tzvetentze: ,Данеда :tzvetentze: ,Ава и мама :tzvetentze: ,Елче :tzvetentze: ,Гео :tzvetentze: ,че сте надникнали и харесали тези красавици.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Гео, граф »

Shami написа: Юни 5, '19, 15:33 Гео,ако мислиш,че виждам този дребния шрифт,жестоко се лъжеш :lol: ....
Голяма терца си, Шами, :lol: :lol: :lol: ! Не трябва да се напрягаш, просто натискаш бутончето с двете запетайки за цитиране и поста ми се отваря с букви в нормален размер :nod: :daaa:

Хич не ми разправяй, че нямаш панорами :svekurva: ! Все можеш да се извъртиш някак така, че да не се виждат нелицеприятните неща. Аз как снимам колите на паркинга, а :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10038
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 624 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от greeneyed »

Shami написа: Юни 5, '19, 12:43 Има още малко,но мисля довечера да ги пусна.Да не е досадно наведнъж ,пък и нямам време вече. :hmmm:
Така,че останалите ще са късно вечерта,като се освободя от всички ангажименти. :angel2:
По-добре в темите за рози ги пусни, Shami, тук давай някое кътче от градината. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”